İngilizce Dilini Öğrenenler  için yapılan test çocuğunuzun İngilizce bilgisini ölçer ve çocuğunuzun destek programlarına ve İngilizce Dilini Öğrenenler için hizmetlerine ihtiyacı olup olmadığını gösterir

İngilizce Dilini Öğrenenler Hakkında Bilgiler

 

İngilizce Dilini Öğrenenleri Belirleme

İngilizce Dilini Öğrenenler  için yapılan test çocuğunuzun İngilizce bilgisini ölçer ve çocuğunuzun destek programlarına ve İngilizce Dilini Öğrenenler için hizmetlerine ihtiyacı olup olmadığını gösterir. İngilizce Dilini Öğrenenler için yapılan test, çocuğunuzun İngilizce öğrenmek için İngilizce Dilini Öğrenenlere verilen desteğe ihtiyacı olduğunu gösterirse, çocuğunuz İngilizce dilini öğrenen biri olarak tanımlanacaktır.

Programlar ve Hizmetler
İngilizce Öğrenenler için üç program sunuyoruz:

Çift dil
Geçiş İki Dilli Eğitim
Yeni Bir Dil Olarak İngilizce
Bu programların birçok faydası vardır:

Öğrenciler İngilizce öğrenmek için kendi ana dillerini kullanabilirler.
Öğrenciler farklı kültürleri takdir etmeyi öğrenirler.
İki veya daha fazla dil konuşan öğrenciler gelecekteki işverenler için değerlidir.
Aşağıdaki programlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çift dil

Çift dil programı öğrencilere iki dilde eğitim verir: İngilizce ve diğerlerinin yanı sıra İspanyolca, Çince veya Fransızca gibi ana dilleri. Ana dil ve İngilizce eşit olarak kullanılmaktadır. Bu programın amacı, öğrencilerin hem İngilizce hem de kendi ana dillerinde okuyabilmeleri, yazabilmeleri ve konuşabilmeleridir.

Geçiş İki Dilli Eğitim

Geçişli iki dilli eğitim programı, İngilizce ve öğrencinin ana dilinde okuma, yazma ve diğer dersleri sağlar. Öğrencilerin İngilizcesi geliştikçe, İngilizce öğrenmeye daha fazla, ana dillerinde öğrenmeye daha az zaman harcarlar. Öğrenciler, artık İngilizce Öğrenenler olarak tanımlanmadıklarında programdan ayrılırlar. Bu programın amacı, öğrencilerin sadece İngilizce eğitime tam geçiş yaparken kendi ana dillerinde desteklemektir.

Yeni Bir Dil Olarak İngilizce

Yeni Dil Olarak İngilizce (ENL) programı eskiden İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) olarak adlandırılıyordu. Öğrencilerin İngilizce okuma, yazma ve konuşmayı öğrenebilmeleri için ana dillerinde destek ile İngilizce eğitim sağlar. Birçok farklı dil geçmişinden gelen öğrenciler birlikte öğretilir ve İngilizce aralarındaki tek ortak dil olabilir. Programın amacı, öğrencinin İngilizce yeterliliğine ulaşana kadar ana dilinde desteklerle İngilizce eğitim vermektir.

Doğru Programı Seçmek

Bir ebeveyn veya vasi olarak, çocuğunuz için istediğiniz programı seçme hakkına sahipsiniz. Çocuğunuz için doğru programı seçtikten sonra, çocuğunuzun kayıt tarihinden itibaren on gün içinde seçtiğiniz programa yerleştirilmesi gerekir.

Seçtiğiniz program çocuğunuzun mevcut okulunda mevcut değilse, şunları yapabilirsiniz:

Çocuğunuzu, ilgilendiğiniz programı sunan bir okula transfer edin. Mevcut okulunuz, çocuğunuzun nakli konusunda Çok Dilli Öğreniciler Bölümü ile birlikte çalışacaktır. Transfer tamamlanana kadar, çocuğunuz geçici olarak mevcut okulundaki bir İngilizce öğrenenler programına yerleştirilecektir.

Bir Programda Başarılı Olmak

Çocuğunuzun kursu, çocuğunuzun kursta nasıl olduğunu size bildirmek için veli-öğretmen konferansları ve yıllık İngilizce Dil Öğrenenler veli toplantıları düzenleyecektir.

Çocuğunuza yapılan test, çocuğunuzun İngilizce öğrenmedeki ilerlemesini ölçer. Sonuçlar sizin, çocuğunuzun ve öğretmenlerinin güçlü yönleri ve konuşma, okuma ve yazma gibi iyileştirilmesi gereken alanları anlamalarını sağlar. Bu testin sonuçları, çocuğunuzun gelecek okul yılında da İngilizce öğrenen biri olarak tanımlanmaya devam edip etmeyeceğini belirlemek için kullanılır.

Eğitime Dahil olmak

Çocuğunuzun her gün okula öğrenmeye hazır bir şekilde gitmesini sağlayın.
Çocuğunuzun ev ödevlerini günlük olarak okuyup tamamlamasını sağlayın.
Tüm veli-öğretmen konferanslarına ve yıllık İngilizce dili öğrenenler veli toplantılarına katılın.
Çocuğunuza yardım etmenize yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış  konferanslara katılın.
Öğrenmek ve çalışmak için destekleyici bir ev ortamı yaratın.
Çocuğunuzla birlikte onu her gün okumaya teşvik edin.