İngilizce ESL Dersleri

İNGİLİZCE ESL DERSLERİ PROGRAMI

İngilizce ESL Dersleri Uygulamaları

İngilizce ESL Derslerinde anlatılan Tüm İngilizce kelimeler Latince, Fransızca ve Almanca kelime köklerinden türetilmiştir. İngilizce dili genel olarak 2 türe ayrılmıştır: İngiltere İngilizcesi ve ABD İngilizcesi. Güneşin hiç batmadığı büyük Britanya İmparatorluğu, bir zamanlar İngilizce’nin uluslararası bir dil olarak popülerlik kazanmasına ve küresel düzeyde iletişimin temeli haline gelmesine yardımcı oldu. O zamandan beri, birçok ülke İngilizce’yi ana dili olarak benimsemiştir. Bugün, İngilizce konuşan nüfus, küresel ekonomide merkezi bir aşama elde etme avantajına sahip.

İngilizce, dünyanın herhangi bir köşesinden herhangi bir bireyin birbiriyle iletişim kurması için ortak bir platform sağlar. İngilizcenin bu denli yüksek kullanışlılığı, insanları güneşin hiç batmadığı uzun zaman önce ölmüş bir imparatorluğun dilini tanımaya ve bu dili ustalaşmaya mecbur etti. Zengin bir mirasa ve kendi kültürlerine sahip insanlar da İngilizceyi ikinci dilleri olarak kabul etmişlerdir. Teknolojideki ilerleme, yalnızca dilin itibarını daha belirgin hale getirdi.

 

Neden İngilizce öğrenmeli?

İngilizce evrensel bir dildir ve dünyanın birçok ülkesinde konuşulmaktadır. İngilizce, dünyadaki 45 ülkenin resmi dilidir. Günümüz çağında iletişim çok önemlidir; İngilizce, tüm kültürlerin kitaplar, filmler, oyunlar, internet veya diğer kaynaklar aracılığıyla iletişim kurması için bir ortam sağlar. Günümüzde birçok şirket, çalışanlarının uluslararası müşterileriyle iletişim kurabilmeleri için iyi derecede İngilizce bilmelerini şart koşuyor. Böyle bir durumda dile hakim çalışanlar avantajlıdır. Tüm bilgisayar dilleri İngilizce’yi temel dil olarak kullanır, bu nedenle bir BT uzmanı olmak için Temel İngilizce’yi bilmek gerekir. İşte bu yüzden İngilizce öğrenmek bu devirde bir insan için gerçekten çok önemli.

İngilizce öğrenme nedenleri farklı kişiler için farklı olabilir; bazıları bunu daha iyi bir iş fırsatı için yaparken bazıları ise küresel bir platformda iletişim kurmak için yapabilir. İleri eğitim için sınav yapmak isteyenlerin de dillerini geliştirmeleri gerekir; özellikle SAT, GRE, TOEFL ve GMAT gibi sınavlara hazırlananlar. Bu sınavlar, öğrencilerin cümle tamamlama, anlama, zıt ve eş anlamlı sözcükler gibi alıştırmalar yoluyla temel ve ileri düzeyde İngilizceye hakim olup olmadıklarını test eder. Bu tür sınavlar, öğrencilerin yoğun bir şekilde hazırlanmasını gerektirir; İngilizce öğrenmek için başka bir neden. İngilizce öğrenmenin en önemli ve temel nedeni, düşünce ve duyguları iletmek için bir konuşmacı ve yazar olmaktır.

Pratik İngilizce

Bir kişi İngilizce’nin kurallarını ve kavramlarını anlayabilir, ancak akıcı bir konuşmacı olmak için dili pratik yapmak son derece önemlidir. Bir ESL öğrencisi, dil pratiği yapmak için çevrimiçi olarak sunulan çeşitli hizmetlere erişebilir.  öz değerlendirme yapmak için İngilizce dil sınavına da girilebilir. Dil bilgisi, kelime ve yazım öğrenmek için İngilizce oyunlara da erişilebilir. Bu oyunlar, kullanıcının kulaklık aracılığıyla sistemle etkileşime geçebileceği ve cevaplarını da kaydedebileceği etkileşimli bir platformda çalışır. Adam asmaca, kelime tanıma ve otoyol gibi birçok ilginç oyun var. Bu oyunlar bireydeki rekabetçi ruhu ortaya çıkarır. Bulmacalar, bir kişiyi beyin fırtınası oturumuna iten son derece popüler bir oyundur. İngilizceyi geliştirmek için nesiller boyu oynanan bir diğer oyun da scrabble. Scrabble, sınırlı sayıda kelime kullanarak bir kelime oluşturma oyunudur. Scrabble’ın eğlence yoluyla kelime gücünü geliştirmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Flash kartlar, İngilizce kelimeleri, anlamlarını ve cümle içindeki kullanımlarını ezberlemek için kullanılabilir. Bu etkinlikler, bir daha ki sefere onunla karşılaştıklarında kelimeyi hatırlamalarına yardımcı olacaktır. ESL çalışma sayfaları, sistematik bir şekilde öğrenilebilen İngilizce dilbilgisi, deyimler, tonlama kurallarını içerir. Gazete okumak, yeni kelimeler öğrendikçe ve zaten bilinen kelimelerin kullanımına alıştıkça büyük miktarda kelime dağarcığı oluşturmayı gerektirir. İngilizceyi geliştirmek için nesiller boyu oynanan bir diğer oyun da scrabble. Scrabble, sınırlı sayıda kelime kullanarak bir kelime oluşturma oyunudur. Scrabble’ın eğlence yoluyla kelime gücünü geliştirmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.Gazete okumak, yeni kelimeler öğrendikçe ve zaten bilinen kelimelerin kullanımına alıştıkça büyük miktarda kelime dağarcığı oluşturmayı gerektirir. ESL çalışma sayfaları, sistematik bir şekilde öğrenilebilen İngilizce dilbilgisi, deyimler, tonlama kurallarını içerir. Scrabble’ın eğlence yoluyla kelime gücünü geliştirmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır

İngilizce öğrenmenin, insanların güven seviyesini artıran birçok faydası vardır. Ayrıca dünya çapında iletişimde yardımcı olur. Bireylere daha iyi iş beklentileri şeklinde yeni bir fırsatlar dünyası açar.

İngilizce öğrenmenin, insanların güven seviyesini artıran birçok faydası vardır. Ayrıca dünya çapında iletişimde yardımcı olur. Bireylere daha iyi iş beklentileri şeklinde yeni bir fırsatlar dünyası açar.