İngilizce Gramer Kaynakları için bilgiler

İngilizce Gramer Kaynakları Hakkında Bilgi

İngilizce Gramer Kaynakları Hakkında Açıklama

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Öğrenciden oluşturulan gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce Gramer kaynaklarının yanı sıra öğrenme kaynaklarının mevcudiyeti de artmaktadır. Yayıncılık endüstrisi, web girişimcileri, saygın kurumlar ve sadece yardım etmek isteyen meraklılar, insanların İngilizce anlamasını, konuşmasını ve yazmasını amaçlayan şaşırtıcı miktarda materyal üretiyorlar. Materyallerin bazıları iyi, bazıları çok fazla değil ve hangisinin hangisi olduğunu anlamanıza yardımcı olmak için  İngilizce Grameri öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi dokuz İngilizce Gramer kaynağının bir listesini derledik.

Stil Öğeleri William Strunk, Jr. ve EB White

Genellikle “Strunk and White” olarak bilinen Tarz Unsurları, her Amerikalı öğrencinin aşina olduğu klasik bir stil rehberidir. .

Oxford Modern İngilizce Dilbilgisi – Bas Aarts

Oxford Modern İngilizce Gramer kaynakları, İngilizce dilinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak isteyen herhangi bir İngilizce öğrenen için değerli bir araçtır. Hem İngiliz İngilizcesi hem de Amerikan İngilizcesini kapsar ve en temel İngilizce Grameri noktalarını ve en karmaşıklıklarını açıklamak için yazılı ve sözlü İngilizce’den örnekler kullanır.

Purdue Çevrimiçi Yazma Laboratuvarı

İngilizce dil öğrenenleri, profesyonelleri ve İngilizce öğretmenleri için İngilizce Gramerden   bireysel kaynaklara kadar Purdue OWL, İngilizce öğrenme kaynaklarının alabileceği kadar kapsamlı.

Bristol Üniversitesi Sanat Fakültesinden Gramer Alıştırmaları

Öğrenme ve test el ele gider. Bristol Üniversitesi Sanat Fakültesi, web sitelerinde noktalama işaretlerini kullanarak pratik yapmanıza yardımcı olacak alıştırmalar, yaygın olarak karıştırılmış kelimeler arasında ayrım yapma, öznelliği kullanma ve diğer birçok şeyi içeren kapsamlı İngilizce Gramerinin    materyallerini içerir.

Dilbilgisi Canavarı

Grammar Monster, gramer ile ilgili her şey hakkında hızlı bilgi ve ayrıntılı açıklamalar sunan bir web sitesidir. Ayrıca, bölümlerinin her biri için kısa bir teste sahiptir, böylece bölümün içeriğini ne kadar iyi anladığınızı ölçebilirsiniz.

UsingEnglish.com

EnglishEnglish.com İngilizce Grameri  ile ilgili ders aramaya gidilecek yer değil, ancak  İngilizce Grameri sözlüğü söz konusu olduğunda, çok kapsamlı bir derse ev sahipliği yapıyor. Site ayrıca sizi uzun süre meşgul edebilecek çok sayıda test ve sınav sunmaktadır.

Oxford Sözlükleri

OxfordDictionaries.com, Oxford Sözlüklerinin blogunu okuyabileceğiniz, videolarını izleyebileceğiniz ve yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olabilecek bir sözlük bulabileceğiniz eğlenceli bir web sitesidir. 

Cambridge Uygulamaları

Cambridge University Press’in Kullanımdaki Gramer dizisi üç uygulama içerir: biri yeni başlayanlar için, biri orta öğrenenler için ve biri ileri İngilizce dil öğrenenler için, her biri CUP tarafından yayınlanan bir kitaba karşılık gelir. Uygulamalar kitaplardaki tüm materyalleri içermese de, İngilizce Grameri kaynakları  dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde dilediğiniz yerde çalışmanıza yardımcı olacak etkinliklerle doludur.