İngilizce Gramer Makalelerini  öğrenmek, İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların karşılaştığı temel zorluklardan biridir. İngilizce Gramer Makalelerini  öğren.

İNGİLİZCE GRAMER MAKALELERİ HAKKINDA İNCELEME

İngilizce Gramer Makalelerinin Kullanımı

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Öğrenciden oluşturulan gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce Gramer Makalelerini  öğrenmek, İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların karşılaştığı temel zorluklardan biridir. İngilizce Gramer Makalelerini  öğrenmekteki Zorluk, örneğin Rusça’da muhatabın bazı ifadeleri veya bir ismi vurgulamak için İngilizce kelimelerin sırasını değiştirebilmesidir. İngilizce‘de kelimelerin sırası sabittir – İngilizce konuşanlar kelimelere vurgu yapmak için İngilizce Gramer Makalelerini   kullanır.

İngilizce Gramer Makaleleri , isme kesinlik ve belirsizliğin önemini verir. Bu durumda muhatap, İngilizce Gramer Makalelerindeki sorunun belirli bir konuyla mı yoksa genel olarak mı olduğunu anlar. İngiliz İngilizcesi ve Amerikan İngilizce Gramer Makalelerinin  kullanımı arasında da küçük bir fark vardır.

İngilizce makale türleri

Kesin ve belirsiz İngilizce Gramer Makaleleri vardır: ve a / an. Kesin bir İngilizce Gramer Makalesi , belirli bir nesne hakkında konuştuğumuzu gösterir:

“Bana kalemi verir misin?” — Burada, şu anda masanın üzerinde duran belirli bir kalemi istiyoruz. Örneğin, bir şey çiziyorsunuz ve masanın üzerinde duran kırmızı bir kaleme ihtiyacınız var.

Belirsiz makale a / an, şu anda genel olarak bir nesneye atıfta bulunduğumuzu gösterir:

“Bana bir kalem verir misin?” – Hangisi olursa olsun herhangi bir kaleme ihtiyacımız var. Örneğin bir telefon numarası yazmak istiyoruz ve bu kalemin kırmızı ya da siyah olması umurumuzda değil.

İsim bir sesli harfle başlıyorsa an makalesi kullanılır:

«Bir elma almak istiyorum» – Akşam yemeği için bir elma almak istiyoruz ve ne tür elma olduğu veya kimden alacağımız önemli değil.

Kesin artikel kullanma kuralları
THE makalesi şu durumlarda kullanılır:

– benzersiz bir konudan bahsedilir (güneş, gökyüzü, ay);
– şu anda belirli bir konuyla ilgili bir sorudur (“Kitap masanın üzerindedir”);
– daha önce bahsedilen bir şeyden bahsediyoruz («Hickwood Hastanesinde dişçiyi ziyaret ettim. Hastane Pauls St.’de bulunuyor«);
– sıra numarası (beşinci akor) veya en üstün sıfat (dünyanın en iyi yeri) olan bir isimden önce;
– deniz, okyanus, nehir, çöl, sıradağlar, ada grupları, sinemalar, oteller ve restoranların adları anılır (Pasifik okyanusu, Kongo);
– bir türü veya bir nesne sınıfını ifade eden isimlerden bahsediyoruz (Bilim adamları, denizanasının Dünya’da dinozorlardan çok daha önce ortaya çıktığına inanıyor);
– dünyanın kısımlarından bahsediyoruz (doğu kısmı, batı kısmı);
– belirli bir ailenin tüm üyelerinden bahsediyoruz (Kardashianlar).

Belirsiz makale a / an nasıl kullanılır
Belirsiz makale a / an kullanılır:

– meslek adlarından önce (piyasa uzmanı, psikolog) veya çift fiil + görev / meslek / özellik ile;
– tanımsız miktarda bir şey olduğunda (bir parça, parça, biraz);
– bir şeyden ilk kez bahsedildiğinde;
– hayranlığı ifade etmek veya bir ünlem cümlesi («Ne hayat!»);
– zaman / mesafe / ağırlık isimleriyle (“Bir kilo elma aldılar”);
– böyle kelimesinden sonra (“Çok iyi bir yer bulduk”).

Sıfır makaleyi ne zaman kullanıyoruz

İngilizce Gramer Makalelerinin hiç kullanılmadığı birkaç durum vardır. Bu durumda, İngilizce Gramer Makaleleri sıfır makale olarak adlandırılır. Makale eksik olduğunda bazı kurallar şunlardır:

– soyut genellemelerden önce (“Sebzeler faydalıdır”);
– spor aktivitelerinden önce, akademik konular (“Basketbolda iyiyim”);
– göllerin, caddelerin, şehirlerin, eyaletlerin, ülkelerin ve kıtaların coğrafi adlarından önce (Fransa’da bulunan Avrupa’ya bir gezi);
– haftanın günleri veya ay isimleri ile.