İngilizce Gramer Konusu

İngilizce Gramer Hakkında Bilgi

1 –  İngilizce Dersleri  ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

İngilizce Gramer konusunda bir açıklama yapmak gerekirse insanlar İngilizce Grameri, İngilizce öğrenmek için  ders alan (gerek özel gerekse kurslarda) aşağı yukarı herkes İngilizce grameri sadece tense denilen zamanlardan ibaret sanıyor. Oysa  İngilizce gramer denildiğinde tenselerin dışında su altında daha ne hazineler var. Mesela If clauses, Active-Passive voice, Modals, Noun clauses, Relative Clauses, Gerunds and Infinitives, Adjactives and Adverbs, Conjunctions and transtions, Prepositions…….etc. Tüm bu konuları her seviyede bilmek demek İngilizce Gramere hakim olmak anlamına gelir. Ancak bu koşullar altında yani  öğrenerek, İngilizce bir yazıyı okuyup anlamak yada istenilen bir konuda  yazmak mümkün olabilir.
Bu nedenle dersler sırasında İngilizce Gramer dersi alanların  İngilizce Gramer konusundaki eğitim sırasında bu konuya çok sıcak ve ciddi yaklaşmaları ilerde kendi yararlarına olur. Hemen belirtmeliyim ki sadece İngilizce Gramer öğrenmek İngilizce bilmek anlamına gelmez. İstediğiniz kadar çok iyi İngilizce gramer bilin bu konuşabileceğiniz yada dinlediğiniz bir konuşmayı anlayabileceğiniz anlamına gelmez.  İngilizce Gramer, İngilizcenin dört temel bölümü için ayrı ayrı çalışmak ve bu temel unsurları birleştirmek bu dili  bilmek anlamına gelir. Bu yanılgıya düşen yüzlerce insan tanıdım şimdiye değin.
 İngilizce Gramer okuma ve yazmanın hatta bir yerde özellikle resmi konuşmaların temelini oluşturur ama Tenses ( zamanlar) da İngilizce gramerin temelini oluşturur. Zamanları bilmeden  İngilizce Gramerde  diğer konuları anlamanız mümkün olamaz.
İngiltere ve Amerikaya çalışmaya giden Türk insanı orada İngilizceyi çalışma hayatında sosyal ilişkilerde öğrenebiliyor vede gayet akıcı ve düzgün konuşabiliyor ama  ders alıp  İngilizce Gramer eğitimi görmediği için ne bir gazete nede bir kitap okuyabiliyor yada kurumlarla olan ilişkilerde verilen her hangi bir formu İngilizce Gramer eksikliğinden doldurabiliyor. İşte tamda söylemeye çalıştığım şey bu. İngilizce bilmek demek okuma, yazma, konuşma ve dinleme konusunda kesinlikle eğitim almakla geçerli olur.