İngilizce
İNGİLİZCE,İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARI KONUSU

İngilizce , İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARI NEDİR

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARI

 İngilizce öğrenmenin püf noktalarını sorguladığımda lisede ve üniversitede birer yıl olmak üzere toplamda 2 yıl İngilizce hazırlık eğitimi almış birisi olarak İngilizcemin neden bir türlü gelişemediğini,   İngilizce öğrenmenin püf noktalarını neden bilmediğimi ayrıca İngilizce ve pratik eksikliğinden kaynaklanan yetersizliğimi  hep sorguladım ve bunun üstesinden gelme arayışına girdim.

Bu  İngilizce öğrenmenin püf noktalarını arayışlarımın sonunda İbrahim Şahin hocanın kendi web sayfasını inceledim ve kendisini arayarak görüşmek için randevu istedim. O da isteğimi kabul ederek beni ofisine davet etti. Ertesi gün ofisine gittim. Derslerde hangi kaynakları kullandığını, referanslarını, öğretmenlik deneyimini, ders aldığı öğrencilerin İngilizceyi gerçekten öğrenip öğrenmediklerini ve en sonunda da ders saati ücretini sordum. Kendisi bana bir çok İngilizce öğretmeninden daha uygun fiyata ders verdiğini, ders ücretini aylık peşin aldığını ve kesinlikle senet kullanmadığını söyledi. Amacının sadece öğrenciye İngilizceyi öğretmek olduğunu ve bu işi para kazanmak uğruna asla yapmadığını üstüne basa basa dile getirdi. Bu söyledikleri bana oldukça mantıklı ve inandırıcı gelmişti. Hatta bana ‘Benim hakkımda bilgi almak istiyorsan beni ders verdiğim öğrencilerime soracaksın.’ dedi ve referanslar sayfasını açarak ders verdiği öğrencilerin telefon numaralarını teker teker gösterdi. Bu onun ne kadar iddialı olduğunun bir işaretiydi. Bunun sonucunda İbrahim Hocanın dediklerine ve onun   İngilizce öğrenmenin püf noktalarını bildiğine tamamen inandım ve İngilizce , İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARINI bilen  ondan ders almaya karar verdim.

    İbrahim Hoca derse başlamadan önce bana İngilizce seviyemi sordu ve ben de upper intermediate seviyesinde olduğumu düşünerek sorusuna yanıt verdim. O da bunun doğruluğunu ölçmek için beni kendi uyguladığı seviye tespit sınavına tabi tuttu. Sınav sırasında sorulardan sadece bildiğim kadarını çözdüm ve özellikle writing bölümünde yazı yazmakta çok zorlandım. Sınav kağıdını kendisine verdim, o da kağıda değerlendirdikten sonra benim gerçekte upper intermediate seviyesinde olmadığımı ve orta derecede bir İngilizce bilgisine sahip olduğumu söyledi. O anda ne kadar yanıldığımı anladım ve böylece orta (intermediate) seviyeden başlayarak derslerimize başladık. Derse başladığım ilk günden itibaren gerçekten öğrenmeye başladığımı fark ettim ve öğrendiklerimi sürekli kullanmaya başladım. Bunda İbrahim Hocanın  İngilizce öğrenmenin püf noktalarını etkili öğretme yöntemiyle dersi sevdirip özümsetmesi ve benim de kişisel çabamın çok büyük rolü vardı. Ve 2012 Hazirandan 2014 Şubatına kadar geçen sürede çalıştığımız akademik ders kitaplarıyla İngilizce bilgim olağanüstü gelişti ve bu sürecin sonunda ileri (advanced) seviyesini de bitirmek üzereyim. Ondan sonra da IELTS sınavına yönelik ders almayı da kafama koydum. İbrahim hocanın bu özverili gayreti benim kendime olan güvenimi arttırdı; hiç sıkılmadan derslerine eksiksiz katıldım ve verdiği ödevleri harfiyen yerine getirdim.  İngilizce öğrenmenin püf noktalarını BURADA ANLADIM. Bunun bana çok ciddi katkısı oldu.