İngilizce kitap okumak konusunda yapılan son araştırmalara göre, her alanda ve dalda İngilizce kitap okumak  mesela evde İngilizce kitap okumak.

İNGİLİZCE KİTAP OKUMAK GELİŞTİRİR Mİ ?

İngilizce Kitap Okumak ve İngilizceye Katkısı

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ):

İngilizce kitap okumak konusunda yapılan son araştırmalara göre, her alanda ve dalda İngilizce kitap okumak  mesela evde İngilizce kitap okumak, yolculukta İngilizce kitap okumak yada bir kafede otururken İngilizce kitap okumak, İngilizce öğrenmede çok önemli olduğu için ilk aşamada İngilizce öğrencisine bundan söz edilir. İngilizce dersleri platformunda uygulanan birebir özel İngilizce dersleri kapsamında bize gelerek kayıt yaptıran ve İngilizce öğrenmek istediğini söyleyen öğrencilere; içeriğinde İngilizce öğrenmek isteyen birine gerekli olan tüm bilgiler ve yöntemlerin olduğu, İngilizce öğrenmeyi arzu edene her açıdan yardım edildiği ve İngilizce öğretmeyi bilen eğitmenlerin  denetiminde uygulanan İngilizce dersleri programlar aracılığı ile İngilizce dersleri garantili verilir.

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  ):

İngilizce kitap okumak ve küçük gruplarla yapılan İngilizce derslerde yer almak İngilizce öğrenmek açısından çok değer taşır. İngilizce dersleri ile ilgili özel bölümlerde, 4 öğrenciden kurulmuş mini gruplara uygulanan İngilizce dersleri sürecinde İngilizce programlarında yer alan ve İngilizce öğrenmek istediğini söyleyen öğrencilere; toplu halde ders almalarına rağmen onlara sanki birebir özel İngilizce dersi alırmış gibi hazırlanan İngilizce dersleri programlarının eşliğinde ve İngilizce öğretme konusunda  uzman eğitmenlerin kontrolünde  İngilizce dersleri garantili olarak verilir.

 İNGİLİZCE KİTAP OKUMAK GELİŞTİRİR Mİ ?

 İngilizce kitap okumak, İngilizce öğrenmeye çalışanlara seviyelerine uygun İngilizce kitaplar okuduklarında elbette çok büyük katkılar sağlar. Buna İngilizce kitap okumak konusuna karşı çıkacak biri düşünemem. Elbette, İngilizce Kitap okumanın İngilizceye yararlı olabilmesi için, İngilizce kitap okuyanları bekleyen bazı kurallar var.

İngilizce kitapları okumak ve İngilizce‘sini böyle  geliştirmek isteyenlerin ilk dikkat edecekleri şey, okuyacakları İngilizce kitapların onların seviyesine uygun olması ve okuduklarında anlayabilecek şekilde yazılmış olması gerekir. İngilizce kitap okumak isteyenlerin hangi seviyede olduklarını anlamaları için ders aldıkları yada çalıştıkları İngilizce kitabın seviyesine bakmaları yeterlidir. Ama, İngilizce kitap okumak için burada yapılan çok büyük bir hata var. İngilizce öğrenmek için İngilizce ders aldıkları yada derslerde kullandıkları İngilizce Kitap Okuyarak kitabı işleyip bitirmiş olmaları hatta buda yetmez, o kitapta kendilerine verilen tüm İngilizce bilgileri özümsemiş ve kullanabilecek düzeyde olmaları gerekir. Ancak, bu koşullarda seviyelerine uygun olsa bile İngilizce kitap okumanın onlara yararı olur. İngilizce kitap okumak konusunda yapılan son araştırmalara göre, her alanda ve dalda İngilizce kitap okumak  fayda sağlar. Aksi halde İngilizce kitapları okuduğunda anlayamazlar ve anlamayınca da moraller bozulur ve İngilizceyi bırakmaya kadar iş gider. İngilizce kitap okumak konusunda çok bilinçli olmak gerekir bu gibi durumlarda. İngilizce kitapları okumak konusunda bir hocanın yol göstermesi çok daha sağlıklı bir seçim olur.