İngilizce Konuşmada Akıcılık Konusu

İngilizce Konuşmada Akıcılık Nasıl Sağlanır

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

İngilizce konuşmada akıcılık nasıl yakalanır bilinmez ayrıca İngilizce konuşmada akıcılık, sorunu İngilizce öğrenen yada öğrenmekte olan herkesin en önemli sorunlarından biridir ve İngilizce konuşmada akıcılık sorunu   İngilizceyi akıcı bir biçimde konuşmak şeklinde belirir. İngilizceyi akıcı  konuştuğunuzda düşündüklerinizi karşınızdaki insana rahatça anlatabiliyor vede size söylenenleri şayet anlayabiliyorsanız işte buna” İngilizce konuşmada akıcılık” denir.

Şayet çok  kitap okuduğunuzda yada  ( Dil bilgisi ) gramer kurallarını çok iyi kavrayıp özümsediğiniz de İngilizce konuşmada akıcı  bir şekilde dili konuşabileceğiniz sanıyorsanız oturup bir daha düşünün zira bu İngilizce Konuşmada Akıcılık bilgileri size konuşmanızda “İngilizce konuşmada akıcılık ” kazandırmaz. 

İngilizce konuşmada akıcılık yani İngilizce konuşmada  akıcılık sağlamak ve akıcı  bir şekilde konuşmak istiyorsanız İngilizce konuşmada akıcılık dersleri sırasında yapılan listening derslerine İngilizce konuşmada akıcılık kazanmak için özel bir önem vermeniz gerekir. Listening konusunda sağlanan gelişim aynı zamanda native speaker denilen ana dili İngilizce olan kişilerle konuştuğunuzda da size İngilizce konuşmada akıcılık  sağlar ve İngilizce konuşmada akıcılık ile onları daha rahat anlarsınız.


İNGİLİZCE KONUŞMADA KELİME TEKRARI

Şimdi söylenenler size zor gelebilir ama sadece bir kez dinlemekte İngilizce konuşmada akıcılık olayını  çözmez . İngilizce konuşmada akıcılık dersleri boyunca dinlediğiniz ve aklınızda kalan kelimeleri günlük yaşam içinde sürekli tekrarlamanız gerekir . Belki bir yada iki kez tekrarlamakla kelimeler aklınızda kalmayabilir  ama aynı kelimeleri sürekli tekrar ederseniz mesela 30 kere 40 kere gibi bu kelimeler ve telaffuzları aklınızda rahatlıkla kalır.  Buda size  İngilizce konuşmada akıcılık getirir. Zira bazı insanlara 10 kere dinlemek bile İngilizce konuşmada akıcılık sağlamaya yetebilir.

İngilizce konuşmada akıcılığı öğrenmek için gitmiş olduğunuz kursun hocası yada İngilizce özel ders almak için gittiğiniz  hoca eğer bunları biliyor ve İngilizce konuşmada akıcılık dersleri süresince bu konunun üzerinde önemle duruyorsa İngilizce konuşmanızda akıcılık ilerler