İngilizce Konuşmada Akıcılık Konusu

İngilizce Konuşmada Akıcılık Nasıl Sağlanır

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

İngilizce konuşmada akıcılık, sorunu İngilizce öğrenen yada öğrenmekte olan herkesin en önemli sorunlarından biridir ve    İngilizceyi akıcı bir biçimde konuşmak şeklinde belirir. İngilizce konuştuğunuzda düşündüklerinizi karşınızdaki insana rahatça anlatabiliyor vede size söylenenleri şayet anlayabiliyorsanız işte buna” İngilizce konuşmada akıcılık” denir.

Şayet çok  kitap okuduğunuzda yada  ( Dil bilgisi ) gramer kurallarını çok iyi kavrayıp özümsediğiniz de İngilizce konuşmada akıcı  bir şekilde dili konuşabileceğiniz sanıyorsanız oturup bir daha düşünün zira bu bilgiler size konuşmanızda “İngilizce konuşmada akıcılık ” kazandırmaz. 

İngilizce konuşmada akıcılık yani İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak istiyorsanız İngilizce konuşmada akıcılık dersleri sırasında yapılan listening derslerine özel bir önem vermeniz gerekir. Listening konusunda sağlanan gelişim aynı zamanda native speaker denilen ana dili İngilizce olan kişilerle konuştuğunuzda da size İngilizce konuşmada akıcılık  sağlar ve onları daha rahat anlarsınız.


Şimdi söylenenler size zor gelebilir ama sadece bir kez dinlemekte olayı çözmez . İngilizce konuşmada akıcılık dersleri boyunca dinlediğiniz ve aklınızda kalan kelimeleri günlük yaşam içinde sürekli tekrarlamanız gerekir . Belki bir yada iki kez tekrarlamakla kelimeler aklınızda kalmayabilir  ama aynı kelimeleri sürekli tekrar ederseniz mesela 30 kere 40 kere gibi bu kelimeler ve telaffuzları aklınızda rahatlıkla kalır.  Buda size  İngilizce konuşmada akıcılık getirir. Zira bazı insanlara 10 kere dinlemek bile yetebilir.

İngilizce öğrenmek için gitmiş olduğunuz kursun hocası yada özel ders almak için gittiğiniz  hoca eğer bunları biliyor ve İngilizce konuşmada akıcılık derslei süresince bu konunun üzerinde önemle duruyorsa İngilizce konuşmanızda akıcılık ilerler