İngilizce konuşmak neden önemlidir biliyor musunuz ?

İngilizce konuşmak neden önemlidir Hakkında Bilgi?

1 – İngilizce  Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri)
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce konuşmak neden önemlidir olayının  aksini düşünen veya nedenini bilmeyen bu çağda bir insan var mı acaba ? İngilizce konuşmak önemlidir zira, , iş fırsatlarından her ülkeden insanlarla ilişki kurma yeteneğine kadar dünyanızı gerçekten genişletmenize olanak tanır.

Dünyanın herhangi bir yerine gitmek istediğiniz her yerde İngilizce bilen birini rahatlıkla ve kolayca bulabilirsiniz. Yalnızca İngilizce’nin resmi dil olduğu ülkeyi, Birleşik Krallık, Avustralya, ABD, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Karayip ülkelerini hesaba katarsak, 400 milyondan fazla ana dili İngilizce olan kişiler var.

Basitçe ve kolay yoldan bunu ifade etmek  gerekirse, İngilizce’nin uluslararası bir dil olduğunu, bu gezegenin ana dili olduğunu bilmeliyiz.

İstatistikler, dünya nüfusunun dörtte birinden fazlasının İngilizce konuştuğunu gösteriyor, bu da yaklaşık İngilizce konuşmak neden önemlidir fikrinin doğruluğunu gösteriyor zira, 1,6 milyar insanın Shakespeare dilinin yardımıyla anladığı ve ilişki kurduğu anlamına geliyor. Filmlerin çoğunun İngilizce olduğunu belirtmemek gerekirse, en büyük film endüstrisi olan Hollywood, İngilizce olarak üretilmektedir.
Dünyada Çince konuşan 3 milyardan fazla insan olduğu doğrudur, ancak anadile ek olarak Çince karakterleri öğrenmek isteyen başka birinin olması pek olası değildir.
Uluslararası ticaret anlaşmalarının çoğu İngilizce olarak yapılır ve uluslararası iş toplantılarında en yaygın kullanılan dildir ve bu İngilizce konuşmak neden önemlidir sorusunun açık ve net bir yanıtıdır.

İyi İngilizce sadece klas değil, aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitelerinde, yani İngilizce konuştukları ülkelerde, çalışmalara ve uzmanlıklara devam etme imkanıdır.

İngilizce konuşmak neden önemlidir? Düşünün bir iş yapmak istediğinizde İngilizce bilmiyorsanız yapamazsınız şu halde İngilizce konuşmak kendinizi geliştirmek için çok önemlidir, ancak İngilizce öğrenmek de yaşam kalitesini arttırır. Dikkate bile alamadığınız işlere erişiminiz var, uluslararası bir kariyeri değerlendirebilirsiniz ve alışveriş yapabilmeniz veya ev için kira görüşmesi yapabilme kolaylığı ile birçok ülkede yaşayabilirsiniz.
Bir kişinin İngilizce dilini bildikleri hayatın getirdiği faydalar sayısızdır. Anlamak önemli olan İngiliz dilinin kültürel olanlar da dahil olmak üzere birçok engeli yıkabilmesidir.

Diğer ülkelerin alışkanlıklarını ve geleneklerini bilmek, kendimizi ve başkalarını anlamamızı sağlar. İngilizce konuşmak neden önemlidir çünkü Dünyadaki dostumuzu daha iyi anlayarak, aynı zamanda nasıl farklı ve benzer olduğumuza her zaman şaşırıyoruz.

İngilizce konuşmak neden önemlidir çünkü İngiliz dili dünya insanlarının birbirini  anlamasını  ve dolayısıyla birbirimizi anlamamızı sağlar.