İngilizce Konuşmak Zor mu konusunda fikir teatileri

İngilizce Konuşmak Zor mu Konusunda Açıklamalar

İngilizce Konuşmak Zor mu Hakkındaki Düşünceler

Okul sisteminiz.

İngilizce öğrenmek isteyenlerin ilk sorduğu sorudur bu İngilizce Konuşmak Zor mu ? Oysa İngilizce Konuşmak Zor mu diye bir sual edildiğinde şunu bilmek gerekir. İngilizce eğitim sistemi birçok ülkede kurulur ama genel olarak İngilizce öğrenme için elverişli değildir. Büyük sınıf boyutları, eğitim gereksinimleri, standart testler ve sınırlı sınıf zamanı öğretmenlerin öğrencileriyle konuşmaya odaklanmasını zorlaştırır bu durumda öğrencilerin kafasında İngilizce Konuşmak Zor mu şeklinde bir sorunun oluşmasına yol açar.

Konuşmak genellikle birden fazla beceriyi birleştirmemizi gerektirir.

Bununla kastettiğim, genellikle sadece kendimizle konuşmuyoruz. Başka bir kişiyle konuşuyoruz, bu yüzden konuşmak için, diğer kişinin ne söylediğini dinleyebilmeli ve anlayabilmeliyiz, Sonra, uygun bir yanıt bulmak için kelime dağarcığımız olmalı. Ayrıca anlaşılması için doğru telaffuza sahip olmanız gerekir.Ana dilinizde kabaca aynı seviyede olan ana dili İngilizce olan bir konuşma ortağıyla pratik yapmak gerçekten yararlı olabilir. Mücadelelerinizi anlayacaklarından, muhtemelen size daha sabırlı olacaklar. Ayrıca, bir konuşmadan önce mümkün olduğunca hazırlık yapmaya yardımcı olur. Konuyu biliyorsanız, konuya özgü kelimeleri tanımlama ve kullanma üzerinde çalışabilirsiniz. Konuyu önceden bilmiyorsanız,   en azından konuşmayı yavaşlatmak veya anlamadığınız durumlarda kullanmak için en azından birkaç “acil durum cümlesi” uygulayın ki sonradan  İngilizce Konuşmak Zor mu  diye kendi kendinizi sorgulamayın.

Birçok insanın İngilizce konuşmayı zor bulmasının bir başka nedeni de telaffuz yönüdür.

İngilizce Konuşmak Zor mu  diye asıl bu konuda soru sorulabilir.Ana dilinize bağlı olarak, İngilizce olan seslerden bazılarını hiç çıkarmamış olabilirsiniz. Ve daha da kötüsü, telaffuzunuzun yanlış olduğunu bile bilmiyor olabilirsiniz, çünkü kulağınız telaffuzunuzla doğru olan arasındaki ince farkı duymak için eğitilmemiştir. Bu zorluğun üstesinden gelmek için, “th” sesleri gibi en sık yanlış anlaşılan İngilizce seslere odaklanmanızı öneririm. Bu zor seslerde gerçekten iyi olmak sadece güveninizi arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda gerçekte olduğundan daha “akıcı” ses çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Ve son olarak, İngilizce konuşmak zordur çünkü kendinize öyle söylersiniz.

İngilizce Konuşmak Zor mu konusunda olumsuz bir tutumunuz varsa, çok uzağa gidemezsiniz. Kendinizi akıcı İngilizce konuşan bir sürümü düşünün. Yeteneklerinize ne kadar güvendiğinizi ve becerileriniz nedeniyle kullanabileceğiniz heyecan verici fırsatların olduğunu hayal edin. Şimdi, bu vizyonu gerçeğe dönüştürmek için çalışmaya başlayın!Ayrıca, hem yapılandırılmış hem de esnek, bir şekilde güveniniz de dahil olmak üzere, konuşulan İngilizcenizin her yönünü geliştirmeye odaklanmak istiyorsanız, İngilizce Konuşmak Zor mu  sorusuna sürekli yanıt  arayan İngilizce Akademik Eğitimle   İngilizce” dersleri mükemmel bir seçenektir