İngilizce müzik dinlemek, hemen belirtmeliyim ki özellikle bireysel şarkıcıların söylediği İngilizce müzik dinlemek.

İNGİLİZCE MÜZİK DİNLEMEK GELİŞTİRİR Mİ  ?

İngilizce Müzik Dinlemek Öğretici Olur mu

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

İngilizce müzik dinlemek, hemen belirtmeliyim ki özellikle bireysel şarkıcıların söylediği İngilizce müzik dinlemek, İngilizce öğrenmek isteyenlere İngilizce müzik dinlemek telaffuz açısından kendilerine çok büyük yarar  sağlar.

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ):

İçine girmeden uygulamaya başlamadan ve uğraşmadan yararı anlaşılmayan bazı şeyler vardır ki birebir özel İngilizce ders programları ve  İngilizce müzik dinlemek de bunlardan biridir. İngilizce dersleri platformunda öğrenci programa dahil olmadan ve uygulama aşamasına geçmeden bu İngilizce ders programının içeriğindeki bilgilerin ve öğretme tekniklerinin onun  için ne derecede yararlı olduğunu, İngilizce Müzik Dinlemenin İngilizce öğrenmeyi nasıl kısalttığını ve İngilizce müzik dinlemenin onu teşvik ederek ve tetikleyerek nasıl öğrenme duygusunu geliştirdiğini ve güçlendirdiğini, çok kısa bir zamanda nasıl aşamalar yaşayacağını anlayamaz.  Bu nedenle birebir İngilizce özel ders programları İngilizce öğrenmenin ve İngilizce müzik dinlemek de  telaffuzu geliştirmenin en kısa yoludur.


2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  ):

İngilizce dersleri platformunda biraz daha uzun sürse de sayıca az olan küçük gruplarda bu gruplar için özel olarak hazırlanmış, öğrencinin her derdine deva, sıkıştığı anlarda ona ilaç, İngilizce  öğrenirken karşılaştığı tüm zorlukları yenmesine doktor, öğrenme aşamasında bin bir türlü sorunla boğuşurken sığınacağı ve tedavi  olacağı bir hastahane görevi gören ve İngilizce eğitiminde ve öğretiminde  öğrencinin bir numaralı dostu ve asistanı olan, zamanla yarışmasına ve kısa sürede aşamalar ve gelişmeler göstermesine neden olan İngilizce müzik dinlemek, hemen belirtmeliyim ki özellikle bireysel şarkıcıların söylediği İngilizce müzik dinlemek, İngilizce öğrenmek isteyenlere İngilizce müzik dinlemek telaffuz açısından geliştiren programların desteğinde İngilizce öğrenmeleri ve önerdiğimiz İngilizce müzik dinlemeleri ile konuşmaları, telaffuzlarını düzeltmeleri  şimdi çok daha kolay. Bekleriz.

İngilizce Müzik Dinlemek Geliştirir mi ?

İngilizce müzik dinlemek, İngilizce  öğrenmek için bir yöntem midir ? İngilizce müzik dinlemenin bu dili öğrenmek isteyenlere elbette katkısı olur. Bir çok kişinin İngilizce öğrenmek için bu yolu seçtiği , hatta ben İngilizceyi  İngilizce müzik dinlemek sureti ile öğrendim diyenlere rastlandığı görülür ama İngilizce müzik dinlemekle  İngilizce’nin bütününün kavranabileceği pek düşünülemez. Ama iyi bir müzik kulağına sahip birinin  İngilizce müzik dinlemenin , İngilizce kullanımında önemli bir işlevi olan, duyulduğunda bu insan iyi İngilizce biliyor yada bu kişi iyi İngilizce konuşuyor şeklinde karşımızdaki insan üzerinde etki yaratan telaffuzunu İngilizce müzik dinlemenin geliştireceği bir gerçektir.

İngilizce ne yazık ki özellikle ülkemizde sadece gramer bilgisinden oluşan bir kurallar zinciri sanılmakta ve bu şekilde okullarda ve kurslarda hatta özel derslerde,  öğrenmeye çalışanlara öğretilmektedir. Oysa, İngilizce , sadece gramer kurallarından oluşmuş bir dizi değildir.