İngilizce Nasıl Geliştirilir sorusunun ve İngilizce Nasıl Geliştirilir...

İNGİLİZCE NASIL GELİŞTİRİLİR HAKKINDA BİLGİ  

İngilizce Nasıl Geliştirilir Konusunda Açıklama

1 – İngilizce Dersleri ( Bireysel Özel İngilizce Dersleri )
2 -İngilizce Dersleri ( 4 Öğrenciden Kurulmuş Gruplarla İngilizce Dersleri)

  • İngilizce Nasıl Geliştirilir sorusunun ve İngilizce Nasıl Geliştirilir konusunun  ilk yanıtı iyi bir öğrenci olmak ve sınıfa gitmek şarttır, ancak sınıf dışında İngilizce etkinliklerinin tadını çıkarmak da İngilizce Nasıl Geliştirilir açısından önemlidir.
  • İngilizce Nasıl Geliştirilir sorusunun ve İngilizce Nasıl Geliştirilir konusunun özellikleri okul aralarında önemlidir. Öğretmenler olarak, öğrencileri İngilizce yapmaktan hoşlandıkları bir şey bulmaya teşvik etmeliyiz .
  • Tatillerden önce, öğrencilerden İngilizce Nasıl Geliştirilir için aşağıdaki listeye bakmalarını ve molada İngilizce çalışmak için yeni bir yöntem seçmelerini istiyorum

Sınıf Dışı İngilizce Öğrenmenin 10 Yolu

1. Çevrimiçi Olun

İngilizce çok fazla çevrim içi kaynak var. Seyahat ile ilgileniyorsanız, seyahat yerleri hakkında okuyun. Çizgi roman veya anime’den hoşlanıyorsanız, bir daha ki sefere okumak istediğinizde İngilizce web siteleri bulun. İlgi alanınız ne olursa olsun, bir arama yapmanız ve İngilizce web sitelerine bakmanız yeterlidir.

2. İngilizce Konuşma grubuna katılın

Bölgenizdeki İngilizce konuşan gruplar için yerel listelere bakın. Eğer yoksa, kendi grubunuzu başlatın. İngilizce konuşan gruplar düzenli olarak toplanırlar  ve İngilizcelerini  Geliştirmek için sadece İngilizce konuşurlar.

Başkalarıyla İngilizce konuşmak, daha önce öğrendiğiniz tüm İngilizceyi geliştirmeye yardımcı olur ve genel konuşma becerilerini geliştirir.

3. İngilizce TV programları veya filmler izleyin

İngilizce TV programlarını ve filmleri izlemek, dinleme becerilerini geliştirmek ve İngilizce konuşan ülkelerin kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için iyi bir yoldur.

4. İngilizce Şarkı Dinle

İngilizce Şarkı ya da şarkı sözlerini online olarak bulabilirsiniz. Dinlemeyi geliştirmek için şarkı sözlerini okurken en sevdiğiniz şarkıları dinleyin. Anlamada yardımcı olması için şarkıyı özetlemeyi deneyin.

5. İngilizce kitapları CD’den dinleyin

Birçok popüler kitap artık ses CD’lerinde bulunabilir. CD’yi MP3 çalarınıza yerleştirin ve yürürken veya toplu taşıma sırasında dinleyin. CD’yi arabanıza koyun ve sürüş sırasında dinleyin.

6. Radyo Dinle

Her ülkede İngilizce dil yayınları vardır. Bölgenizdeki İngilizce istasyonları bulun ve yayınları aktif olarak dinleyin.

7. İngilizce Kitapları Okuyun

İngilizce kitap okumak otantik kelime ve dil bilgisini görselleştirmeye yardımcı olur. Anlamadığınız kelimelerin veya ifadelerin altını çizen bir bölümü okuyun. Ardından, okumayı bitirdikten sonra geri dönün ve sözlükteki bilinmeyen kelimeleri arayın.

8. Dergileri Oku

İngilizce Dergi okumak çağdaş ifadeleri ve ifadeleri öğrenmeye yardımcı olur. Moda, yemek veya spor gibi popüler kültürlerle ilgileniyorsanız İngilizce dergiler daha heyecan verici olabilir.

9. Gazeteleri Oku

Gazete okumak, dünyanın dört bir yanında gerçekleşen olaylardan haberdar olmanıza yardımcı olur. New York Times veya Guardian gibi yüksek kaliteli gazeteler, yeni kelimeler ve ifadeler öğrenmek için iyidir.

10. İngilizce Günlük Tutun

Sadece İngilizce yazma için ayrılmış bir defter bulundurun ve her gün 15 dakika yazmaya kendinizi zorlayın. İngilizce Dergiler, kelime dağarcığınızı geliştirmenize ve kullanmak istediğiniz ifadelerin bir listesini tutmanıza yardımcı olur.