İngilizce nasıl  küresel dil  haline geldi de dünya genelinde toplumlar  genellikle İngilizce...

İNGİLİZCE NASIL KÜRESEL DİL HALİNE BÖYLE GELDİ?

İNGİLİZCE NASIL KÜRESEL DİL HALİNE BU ŞEKİLDE GELDİ?

1 – İngilizce Dersleri ( Bireysel Özel İngilizce Dersleri )
2 -İngilizce Dersleri ( 4 Öğrenciden Kurulmuş Gruplarla İngilizce Dersleri)

İngilizce nasıl  küresel dil  haline geldi de dünya genelinde toplumlar  genellikle İngilizce’yi küresel dil veya lingua franca olarak konuşur oldular . İngilizce nasıl  küresel dil  haline geldi çünkü Dünya çapında 350 milyondan fazla insanın ilk dil olarak İngilizce konuşması ve 430 milyondan fazla kişinin ikinci dil olarak konuşmasıyla, İngilizce nasıl  küresel dil  haline geldi. Dünyanın birçok ülkesinde İngilizce konuşanlar var. İngilizce neden bu kadar popüler? Ve İngilizce neden küresel bir dil haline geldi?

dünya genelinde toplumlar İngilizceyi uluslararası iş dili olarak isimlendiriyor  ve İngilizce nasıl  küresel dil  haline geldi çünkü uluslararası ticaret her yıl genişledikçe  İNGİLİZCE NASIL KÜRESEL DİL HALİNE GELDİ sorusunun yanıtı olarak yeni ülkeleri temasa geçirirken giderek daha doğru  yayılıyor. En iyi MBA programlarının çoğu İngilizce olarak öğretilir, bu yüzden iyi İngilizce konuşmak sizi en iyi eğitim ve kimlik bilgilerini alacak bir konuma yada duruma  getirebilir. Çoğu çok uluslu şirket, potansiyel çalışanlardan belirli bir derecede İngilizce yeterliliğine gereksinim  duyar, bu yüzden  üst düzey bir şirkette pozisyon almak için  insanlar İngilizce öğreniyor

Hırslarınız bilim veya tıpta yatıyorsa, İngilizceyi de göz ardı edemezsiniz. Teknik terminolojinin çoğu İngilizce deyimlere ve ifadelere  dayanmaktadır ve dünyanın dört bir yanından gelen en son gelişmeler ve keşifler hakkında bilgi edinmek isterseniz, bunları yazan bilim adamları olsun, İngilizce olarak yayınlanan dergilerde ve araştırma raporlarında okuyacaksınız. Çin veya Norveçliler. Ve elbette, iyi bir konuşma İngilizcesi ile konferans ve seminerlerde insanlar ile iletişim kurabilir ve önemli temaslar sağlarsınız. Bu durum İngilizce neden küresel bir dil haline geldi? sorusunun yanıtı olur.

İngilizce ayrıca akademik dünyada da ufuklar açar. Tabii ki, alanınızdaki en iyi program İngilizce konuşulan bir ülkedeyse, İngilizce size en iyi akademisyenlerle çalışma fırsatı verecektir. Batılı üniversiteler dünyanın dört bir yanından giderek daha fazla ziyaretçi akademisyen, öğrenci ve profesör çekmektedir ve ortak çalışma dili İngilizcedir. Okumak ve öğretmenin yanı sıra, ülkeler arası İngilizce konferanslara katılmak ve yabancı dergilerde yayınlamak da akademide başarının önemli adımlarından bazılarıdır. Bu konferanslarda konuşmak veya bu dergilerde yayınlamak için mükemmel İngilizce şarttır.

Dünyanın dört bir yanındaki gazeteciler ve yazarlar, İngilizcenin giderek daha yararlı bir beceri olması için iyi bir ortam buluyor. Makalelerinizi İngilizce yazıyor ve kendi dilinizde röportajlar yapsanız bile, iyi İngilizce ile dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası tel hizmetleri ve gazetelerden ve dergilerden arka plan materyalleri alabilirsiniz. Yabancı işadamlarıyla, diplomatlarla röportaj yapabilir ve hatta denizaşırı hikayeleri kapsayacak şekilde gönderilebilir. İyi İngilizce becerileri, çevirmenlere güvenmemeniz ve İngilizce bilgi kaynakları ile daha hızlı ve daha doğru çalışabileceğiniz anlamına gelir. Tüm bunlar İngilizce nasıl  küresel dil  haline geldi sorusunun yanıtıdır.