İngilizce Nasıl Küresel Dil Oldu ve Yayıldı

İngilizce Nasıl Küresel Dil Oldu ve Tutuldu

İngilizce Nasıl Küresel Dil Oldu sorusunun yanıtı çok basit. Çünkü, İnsanlar genellikle İngilizceden küresel bir dil veya ortak dil olarak bahis eder . Dünya çapında 350 milyondan fazla insanın İngilizceyi birinci dil olarak ve 430 milyondan fazla ikinci dil olarak konuşmasıyla, dünyanın birçok ülkesinde İngilizce konuşanlar bulunmaktadır. Peki İngilizce neden bu kadar popüler? Ve İngilizce Nasıl Küresel Dil Oldu ve bu hale geldi?

İnsanlar genellikle İngilizceyi uluslararası iş dili olarak adlandırıyorlar ve uluslararası ticaret her yıl genişledikçe ve yeni ülkeleri temasa geçirdikçe bu giderek daha doğru hale geliyor. En iyi MBA programlarının çoğu İngilizce olarak öğretilir, bu nedenle iyi konuşmak sizi en iyi eğitim ve kimlik bilgilerini alma pozisyonuna sokabilir. Çoğu çok uluslu şirket, potansiyel çalışanlardan belirli bir derecede İngilizce yeterliliğine ihtiyaç duymaktadır, bu nedenle, en iyi şirketlerden birinde yer alabilmek için, daha fazla insan İngilizce öğreniyor .

Hedefleriniz bilim veya tıp alanında ise, İngilizceyi de ihmal edemezsiniz. Teknik terminolojinin çoğu İngilizce kelimelere dayanmaktadır ve dünyanın dört bir yanından en son gelişmeler ve keşifler hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bunları yazan bilim adamlarının İngilizce olarak yayınlanan dergilerde ve araştırma raporlarında okuyacaksınız. Çin’den veya Norveç’ten. Ve tabii ki, iyi konuşma İngilizcesi ile, konferans ve seminerlerde ağ kurabilir ve önemli bağlantılar kurabilirsiniz.

İngilizce, akademik dünyada da kapılar açar. Elbette, alanınızdaki en iyi program İngilizce konuşulan bir ülkedeyse, İngilizce size en iyi akademisyenlerle çalışma fırsatı verecektir. Batı üniversiteleri dünyanın her yerinden giderek daha fazla ziyaretçi akademisyenleri, öğrencileri ve profesörleri cezbetmektedir ve ortak çalışma dilleri İngilizcedir. Eğitim ve öğretimin yanı sıra, uluslararası konferanslara katılmak ve yabancı dergilerde yayın yapmak, akademik alanda başarıya giden önemli adımlardan bazılarıdır. Bu konferanslarda konuşmak veya bu dergilerde yayınlamak için mükemmel İngilizce şarttır.

Dünyanın dört bir yanındaki gazeteciler ve yazarlar, İngilizceyi giderek daha kullanışlı bir beceri olarak görüyorlar. Kendi dilinizde makaleler yazıyor ve röportaj yapıyor olsanız bile, iyi bir İngilizce ile uluslararası tel hizmetlerinden ve dünyanın her yerinden gazete ve dergilerden arka plan materyali edinebilirsiniz. Yabancı iş adamları, diplomatlarla röportaj yapabilir ve hatta denizaşırı hikayeleri anlatmak için gönderilebilirsiniz.

Seyahatte kariyer yapmak istiyorsanız , İngilizce kesinlikle gereklidir. Uluslararası havacılığın dili olarak, pilotların ve kabin ekibinin hepsinin İngilizce konuşması gerekir.

Peki, sizi bu küresel dili öğrenmekten alıkoyan nedir? İnternette bulunan tüm İngilizce kaynakları ve dünya çapında pratik yapabileceğin pek çok diğer İngilizce konuşmacısıyla, İngilizce öğrenmeye başlamak için daha iyi bir zaman olamazdı. Bir kitap alın, birkaç kelime öğrenin, hatta bugün bir kursa başlayın ve dünyadaki yaklaşık 800 milyon İngilizce konuşanlardan biri olma yolunda ilk adımlarınızı atın.