İngilizce neden bu kadar popüler acaba

İngilizcenin neden bu kadar popüler olduğu konusu

İngilizce Neden Bu Kadar Popüler?

İngilizce neden bu kadar popüler? Pek çok nedenden dolayı İngilizce  bu kadar popüler oldu. İngilizce, birçok eski İngiliz İmparatorluğu bölgesi de dahil olmak üzere birçok ülkede baskın veya resmi dildir. İngiliz İmparatorluğunun yükselişi, İngilizcenin neden bu kadar popüler olduğuna dair birçok ipucu sunuyor!

İngilizce Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu

Muhtemelen düşünüyorsunuz, İngilizce neden bu kadar popüler sorusunun gizemli bir yanıtı olmalı. İngilizcenin popülaritesini kazanmanıza yardımcı olacak bir şey olmuş olmalı. Gerçek şu ki, İngilizcenin baskın bir uluslararası dil olarak tanınmasının birkaç nedeni vardır. İngilizcenin neden bu kadar  popüler  olduğu ve  nedenleri arasında şunlar vardır: İngiliz İmparatorluğu ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yükselişi .

İngiliz imparatorluğu

İngilizcenin neden bu kadar popüler olduğu İngiliz dilinin yükselişi büyük ölçüde İngiliz İmparatorluğunun yükselişine bağlıdır. Britanya Adalarında geliştikten sonra İngilizce ticaret yoluyla dünyaya yayıldı! Aslında, İngiliz İmparatorluğunun temel amaçlarından biri ticaret idi. İngiltere ticarete o kadar odaklanmıştı ki, İngilizce neden bu kadar popüler oldu sorusu kimsenin aklına bile gelmeden   İngiliz Dili Asya ve Afrika gibi yerlerde  iş dili haline geldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Yükselişi

19. yüzyılda Amerika Birleşik Devletlerinin yükselişi de İngilizcenin popüler olmasının bir nedenidir.   Buna tanık olduk! Avrupa birinci ve ikinci Dünya Savaşlarından kurtulurken ABD gelişiyordu! Amerika’da ticaret başladı ve ticaret dili devam etti. Amerikan işletmelerinin ticaret dili olarak İngilizce geleneği ile birleşmesi, günümüzde İngilizce neden bu kadar popüler oldu şeklindeki sorunun cevabı niteliğini taşıyor.

Bilim teknolojisi

İngilizcenin neden bu kadar popüler olduğu ve  İngilizcenin bilim dili olarak gelişimi oldukça ilginçtir! 1900’lerde Latince bilim dili olarak Almanca’nın yerini aldı. Ancak 1. Dünya Savaşından sonra, Belçikalı, Fransız ve İngiliz bilim adamları Almanya ve Avusturya’dan bilim adamlarını boykot etti. Bu noktada İngilizce  bu kadar popüler  oldu ve İngiliz Dili egemen bilim dili konumunu kazanmaya başladı.

İngilizce En Popüler Dil mi?

Şimdi İngilizcenin neden bu kadar popüler olduğunu ve nasıl geldiğini inceledik, diğer diller ne olacak? İngilizce “Baskın Dil” olarak tanınmasına rağmen, dünya çapında anadili tarafından konuşulan yalnızca 3. en büyük dildir.

İngilizce Her Zaman Popüler Olacak mı?

İngiliz Dilinin popülaritesini kaybedeceğine inanmak çok zor. Ama asla asla diyemezsin! Hiç kimse İngilizcenin neden ve nasıl bu kadar popüler olduğunu ve İngilizcenin popülaritesindeki artışı öngörmedi, tıpkı hiç kimsenin popülaritesini ne zaman ya da hiç kaybetmeyeceğini tahmin edememesi gibi!