İngilizce Neden Öğrenmeliyiz diye her kes kendi kendine bir sorsun. İngilizce Neden Öğrenmeliyiz...

İNGİLİZCE NEDEN ÖĞRENMELİYİZ ? NEDEN ? 

İngilizce Neden Öğrenmeliyiz? Ne Yapmalıyız ?

1 – İngilizce Dersleri ( Bireysel Özel İngilizce Dersleri )
2 -İngilizce Dersleri ( 4 Öğrenciden Kurulmuş Gruplarla İngilizce Dersleri)

“Neden İngilizce Öğrenmeliyim?”

1. İngilizce en çok konuşulan dillerden biridir.

İngilizce Neden Öğrenmeliyiz diye her kes kendi kendine bir sorsun. İngilizce Neden Öğrenmeliyiz zira toplam konuşmacı sayısında Mandarin’in ikinci olmasına rağmen, İngilizce, diğer dillerden daha fazla ülkede konuşulduğu gibi, en yaygın şekilde kullanabileceğiniz dildir. Şu halde İngilizce Neden Öğrenmeliyiz diye sormamalıyız. İngilizce Neden Öğrenmeliyiz sorusunun açık ve net yanıtı da budur. Bu, İngilizce‘nin, çabalarınız için en iyi getiriyi sağlayacak dil olduğu anlamına gelir; Sonuçta, entelektüel zorluk bir yana, İngilizce Neden Öğrenmeliyiz diye her açıdan düşünmekte ve sorgulamakta sayısız yararlar var.

İngiltere’nin yanı sıra, dünyadaki 196 ülkeden 60’ının resmi dili İngilizce‘dir: ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, v.s. Pek çok Commonwealth ülkesinden bahsetmiyorum, İngilizce diplomasi dili ve Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği’nin resmi dilidir. Dahası, İngilizce, Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya ve Hollanda da dahil olmak üzere pek çok ülkedeki ortak kabul edilen ikinci dildir. Demek ki  İngilizce Neden Öğrenmeliyizin yanıtıdır bu. Toplamda, yaklaşık 1,5 milyar insan dünya çapında İngilizce konuşmaktadır – ve bir milyar daha bunu öğrenme sürecindedir. Hala İngilizce Neden Öğrenmeliyiz diye soru soran var mı ?Kendiniz öğrenerek bu sayıyı dahu. a da büyütür müsünüz?

2. İngilizce sizin için daha fazla fırsat açacak

İngilizce konuşabilmek, birçok ülkede etkili iletişim kurmanıza olanak sağlar ve bu , bir turist olarak seyahat etmekten bahsetmek yerine, bir gün içinde iş aramayı seçebileceğiniz ülkeler için size birçok imkan sunar . İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat ederken kaybolmak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır, çünkü kolayca yönlendirme istemek ve rehberli turlar almak, yemek sipariş etmek ve yerel halkla sohbet etmek artık sizin için bir Stres olmayacak

Dahası , havayolu, turizm ve film endüstrisi gibi çok fazla seyahat veya uluslararası maruziyeti içeren meslekler, resmi dil olarak İngilizce’yi kullanır ve bu sektörlerdeki birçok işveren daha önce İngilizce’de belirli bir yeterlilik düzeyi kanıtı isteyebilir. seni işe almayı düşünecekler. Bu, eğer İngilizce konuşabiliyorsanız, üniversiteden mezun olduktan sonra seçebileceğiniz daha fazla sayıda bir kariyeriniz olduğunu göreceksiniz.

3. İngilizce sizi işverenlere daha çekici hale getirecek

İkinci bir dilde akıcı olmak, güçlü bir beyni açıkça gösterir ve başka bir dilde ustalaşmak için gereken büyük süreyi, kaynakları ve bağlılığı harcayan birini yansıtır. Ancak iki dilli olmak etkileyici bir durum olsa da, hangi dil kombinasyonunu konuştuğunuz önemli değil, öz geçmişinize İngilizce eklemek özellikle yararlı olacaktır. Sadece başa çıkmak için özellikle öyle pek karmaşık bir dil değil, aynı zamanda onda ustalaştığınız anda  aynı zamanda gördüğümüz gibi, birçok ülke de konuşulduğu için öğrenmek için inanılmaz derecede faydalı bir dil. İngilizcede iyi bir akıcılık seviyesine ulaştıysanız, yurt dışındaki işlere başvurmak için daha güçlü bir konumda olacaksınız.

İngilizce “iş dili” olarak anılıyor ve bunun nedenini anlamak zor değil. Uluslararası bir iş adamı olma hedefleriniz varsa, akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeniz çok önemlidir; Uluslararası olarak yapılan işler İngilizcede yapılmadığından daha sık yapılır. Yurtdışında yaşamayı ve çalışmayı düşünmüyorsanız bile, bu CV’nizi koymak için İngilizce‘yi yararlı bir  şey bulmayacağınız anlamına gelmez. Ülkenizde ofisleri olan çok sayıda İngilizce konuşan çok uluslu şirket olabilir. Dahası, İngilizce becerileri, kendi ülkenizdeki işverenler ve İngilizce konuşan ülkelerdeki işverenler için olduğu kadar arzu edilir. İngilizcenin kendi ülkenizde yararlı olabileceği durumlar hakkında bir fikir vermek için sadece üç örnek:

  • İş toplantıları İngilizce konuşabilmek sizi uluslararası iş toplantılarına katılabilecek veya düzenleyebilecek bir konuma getirir. Birkaç dilin temsil edildiği yerlerde, toplantının İngilizce olarak yapılması olasılığı vardır – ve ekibinizde İngilizce konuşabilen tek kişi sizseniz, önemli toplantılara katılmak için kendinizi ileri sürerek kendinizi daha iyi tanıtabilirsiniz.
  • Müşteri hizmetleri ve satışları – işvereninizin sahip olabileceği İngilizce konuşan müşterilere yardımcı olabilir ve onlara mal satabilirsiniz. Bu, size denizaşırı müşterilerle ilişkiler kurma şansı verir ve ilişkiler kurma yeteneği sizi İngilizce konuşamayan diğer çalışanlar karşısında bir avantaja sokan ve çalıştığınız şirket için daha değerli kılan önemli bir iş becerisidir.
  • Pazarlama ve iletişim – Sonunda çalıştığınız şirket, ürünlerini veya hizmetlerini İngilizce konuşulan ülkelere pazarlarsa veya bu ülkelere yapılan basın bültenleri gibi diğer iletişim türlerini yayınlarsa, İngilizce bilginiz pazarlama materyallerini çevirmek için kullanışlı olabilir veya müşterilerle veya satış fırsatlarıyla iletişim kurabilirsiniz. İngilizce öğrenerek edineceğiniz kültürel bilgiler, ürünleri ve fikirleri İngilizce konuşan milletlere nasıl atılacağını bilmek konusunda da kullanışlı olabilir.

4. İngilizce size dünyanın en iyi üniversitelerinden bazılarına erişim sağlar

 

İngilizce yaygın olarak yüksek öğrenim dili olarak kabul edilir. Oxford, Cambridge, Harvard ve MIT, dünya eğitim ligi masalarının zirvesinin yüksekliğini işgal eden ünlü üniversitelerden sadece birkaçına ve bunlara erişmek için akıcı bir şekilde İngilizce konuşmanız gerekecek. Hepsi İngilizce konuşur. Bu kurumlardan birinde çalışabiliyorsanız, kariyerinize CV’nizde şahane bir adla başlayacağınızı ve bu konuşmanın yararlarını kendileri için kullanmaya başladığınızı söylemeye gerek yok. İngilizce ana diliniz değilse, kabul sürecinde İngilizce seviyenizin akademik ortamın taleplerini en aza indirdiğini kanıtlamak için bir İngilizce sınavına girmeniz gerekir.

5. İngilizce, dünyanın en büyük edebiyatlarından bazılarının dilidir.

Eğer varsa İngilizce öğrenmek bir  zevk mümkün olacak dünyanın en ünlü yazarlarından bazılarının eserleri okudukları ya da duydukları amaçlanan  bu  dilinde. Shakespeare’in çalışmaları, İngilizce konuşabildiğiniz zaman yeni bir anlam kazanacak ve Emily Bronte’nin Wuthering Heights ve kız kardeşi Jane Eyre , George Orwell’in 1984 ve Animal Farm , Jane Austen’in Gururu gibi etkileyici klasiklerin tadını çıkarmak için sabırsızlanıyorum. ve Önyargı ve çok daha fazlası. Çeviri nadiren bir yazarı  doğru anlamanıza katkı sağlar.  bu yüzden klasik bir edebi eseri doğru şekilde değerlendirmenin tek yolu, orijinal dilinde okumaktır. Daha da iyisi, bunu yaparak , İngilizce bilginizi yeni kelimeler ve cümle yapılarıyla zenginleştirerek derinleştireceksiniz .

6. İngilizce popüler kültürden daha fazlasını elde etmenizi sağlar

Dünyanın en yüksek hasılat filmleri Hollywood’da yapıldı ve söylemeye gerek yok, onlar İngilizce olarak yapıldı. Bir Amerikan gişe rekorunu kıran i uğradınız? En sevdiğiniz bir pop şarkısını kaç kere sindirdiniz, ancak İngilizce şarkı söyleyemediğiniz için   ve kelimeleri de bilmiyorsunuz ne anladınız ? Bir çözüm var… Sinir bozucu sinema alt yazılarına elveda öpücüğü verin ve İngilizce öğrenerek tadını çıkardığınız müzikten daha fazla yararlanın.


7. İngilizce uluslararası konferanslara ve etkinliklere katılmanıza izin verir

Dünyanın en yüksek hasılat filmleri Hollywood’da yapıldı ve söylemeye gerek yok, onlar İngilizce olarak yapıldı. Bir Amerikan gişe rekorunu kıran kişiyi görmek için kaç kez gittiniz ve hızlı tempolu altyazılara ayak uydurarak hayal kırıklığına uğradınız? En sevdiğiniz bir pop şarkısını kaç kere sindirdiniz, ancak şarkı söyleyemediğiniz için ingilizce oldu ve kelimeleri bilmiyorsunuz? Bir çözüm var… Sinir bozucu sinema altyazılarına elveda öpücüğü verin ve İngilizce öğrenerek tadını çıkardığınız müzikten daha fazla yararlanın.

Olimpiyatlar gibi önemli spor etkinlikleri İngilizce olarak düzenleniyor ve uluslararası konferanslar da düzenleniyor, bu nedenle yarışmacıların ve delegelerin buralarda en iyi şekilde yer alabilmeleri için İngilizce konuşabilmeleri gerekecek. Seçtiğiniz kariyerin bir parçası olarak konferanslara katılmaya ihtiyaç duyduğunuzu fark edebilirsiniz, bu nedenle şimdi İngilizce öğrenmek, gelecek yıllarda sizin için çok büyük fayda sağlayacaktır. Sadece görüşmeleri anlamakla kalmayacak, aynı zamanda İngilizce‘yi etkili bir şekilde konuşabiliyorsanız, bu tür etkinliklerle gelen ağ oluşturma fırsatlarından çok daha fazlasını alacaksınız. Asla bilemezsiniz – diğer delegelerin kalabalıkları arasında yeni bir işveren veya müşteri olabilir, bu yüzden onlarla iletişim kurabileceğinizden emin olun!

8. İngilizcenin basit bir alfabesi vardır ve herkes eşittir

 

.

İngilizce alfabe basit, bazı dilleri oluşturan sembollerden veya resimlerden daha kolay ustalaşmayı kolaylaştırıyor. Daha karmaşık alfabe öğrenmek için uğraştıysanız, diğer dillerde bir alfabe paylaşan İngilizce‘de daha fazla ilerleme kaydettiğinizi görebilirsiniz.

İngilizce‘de de anlaşılması gereken karmaşık semboller ve karakterler yoktur; Esasen aynı alfabeyi kullanan Fransızca’da bile, telaffuzu değiştiren belirli harflerde kullanılan birkaç vurgu vardır. İngilizce’de öyle değil. Dahası, ne kadar önemli oldukları önemli değil, herkes “siz” diye hitap ediyor – üzerinde agonize edilecek kibar ve gayri resmi değişkenler yok (örneğin, “tu” ve “vous” ile Fransızca’da olduğu gibi) istemeden aşırı tanıdıkça sosyal ustalık yaratma konusunda endişelenmenize gerek yok. Ve birçok Avrupa dilinden farklı olarak, hatırlanması gereken eril ve dişil kelimeler yoktur – “le chien” değil, “bir köpek”.

9. İngilizce size bilgiye daha geniş bir erişim imkanı sunar.

Dünyadaki web sayfalarının% 55’inin İngilizce yazıldığını biliyor muydunuz? Bu kesinlikle, başka bir dilin , yani internette bir sonraki en yaygın kullanılan dilin Rusça olduğunu (sayfaların sadece% 6’sını oluşturur) kim biliyor. Bu nedenle İngilizce bilgisi, dünyadaki entelektüel kaynaklardan çok daha fazlasını kullanmanıza izin verir.

İngilizce aynı zamanda bilim dilidir. İngilizce öğrenirseniz, web üzerinde mevcut olan çok fazla bilginin büyük bir kısmına erişirsiniz; Bilimsel kitapları ve makaleleri okuyarak kendinizi daha da eğitebileceksiniz. Elbette, bilimsel bir kariyere devam etmeyi düşünüyorsanız, İngilizce mutlaka gereklidir. Bilimsel Bilgi Enstitüsü tarafından derlenen Bilim Atıf Dizini içinde, makalelerin yaklaşık% 95’i İngilizce konuşan ülkelerden olmasına karşın, yaklaşık yarısı İngilizce dilinde yazılmıştır. Open University’e göre , “Oxford Üniversitesi’nde mezuniyet sonrası öğrencilerin üçte ikisi İngiltere dışından geliyor. Üniversitenin kimya araştırma laboratuvarındaki öğrenciler, İngilizce çalışmanın kilit bir çekim olduğunu itiraf ediyor. ”

10. İngilizce harika bir entelektüel meydan okumadır

Seni henüz ikna ettik mi? İngilizce öğrenmek için ilham aldıysanız, İngilizcelerimizden birini Yabancı Dil (EFL) kurslarına ( 13-15 veya 16-18 yaş arasındaki öğrenciler için) kaydolmayı düşünün ve benzer becerilere sahip öğrencilerin şirketindeki İngilizce becerilerinizi geliştirin güzel Oxford şehrinde.Hiç kuşkusuz İngilizce öğrenmek zor dillerden biri . Nüanslarla dolu, beklenmedik telaffuzlar, garip kurallar ve kurallara aykırı istisnalar, iyi bir akıcılık seviyesine ulaşmaya kendini adamıştır. Yeni bir meydan okuma peşindeyseniz, İngilizce öğrenmek sadece peşinde olduğunuz şey olabilir. Sadece bu değil, aynı zamanda çok yaygın bir şekilde konuşulmasından dolayı, sizin yaşam becerileririnizi  geliştirmenize, yeni insanlarla tanışmanıza ve yeni durumları ele alma konusunda güveninizin artmasına yardımcı olacak çok sayıda yeni kültürel deneyime yol açıyor.

 

İngilizce neden öğrenmeliyiz şeklinde her yerde tartışılan konu ve İngilizce neden öğrenmeliyiz sorusunun yanıtı günümüzde İngilizce neden öğrenmeliyiz ve hatta ikinci bir dili neden öğrenmiyoruz şekline dönüştü. Dünyamızda gelişen teknolojiyle birlikte, İngilizce de neredeyse tüm ülkelerde konuşulan hatta bilinmesi gereken bir dünya dili haline gelmesi ile ilgili olarak verilebilir. İngilizce neden öğrenmeliyiz sorusunun yanıtına artık hiç şüphesiz İngilizce bilmek artık bir zorunluluk diyebiliriz. Hayatımızın her alanında amacımız ne olursa olsun karşımızda çünkü. Eee peki İngilizce bilmek neden bu kadar gerekli,  İngilizce neden  öğrenmeliyiz, bize ne gibi yararlar sağlıyor? Biliyoruz ki globalleşen çağımızda artık yurt dışıyla daha fazla iletişim halindeyiz. Bu iletişimi de ancak ortak bir dil olan İngilizce bilmekle oluşturabiliriz. İşte tam bu noktada yaygın olarak konuşulan ve aynı zamanda ticaret dili olan İngilizce bunu bize sağlıyor. Bu tabi İngilizce bilmenin ne kadar önemli olduğunun ve İngilizce neden öğrenmeliyiz şeklinde ki konunun en açık örneklerinden biri.

İngilizce neden öğrenmeliyiz hususunu hem tartışalım hemde İngilizce neden öğrenmeliyiz sorusunun cevabı  ile birlikte dünyada 3 milyara yakın konuşulan İngilizce dilinin gelin de faydalarına bir bakalım. En basitini düşünürsek internette herhangi bir konu hakkında araştırma yaptığımızda Türkçe kaynaklar sınırlı oluyorken İngilizce sayısız kaynağa ulaşırız. Çünkü internet üzerindeki web sayfalarının %80 ‘ninden fazlası İngilizce içeriklidir. Yani bu da demek oluyor ki İngilizce bilen biri daha kapsamlı bilgiye ulaşır. Eee biz de metinleri İngilizce‘den Türkçeye çeviririz dediğinizi duyar gibiyim. Fakat farkındayız ki bu çeviriler hiçbir zaman ana dillerindeki kadar yeterli olmuyor. İşte İngilizce’yi ne kadar iyi bilirseniz o kadar araştırdığınız konular hakkında bilgi sahibi olursunuz. Ayrıca İngilizce internet ortamında değil, sosyal ve iş hayatından da ne kadar önem arz ettiğini tahmin edebiliyoruz. İngilizce artık öyle önemli bir kriter ki başvuru yapacağınız departmanın veya çalışmak istediğiniz kurumun İngilizce‘yle alakası olmasa bile başvuru formlarını İngilizce şartına göre eledikleri duymuşsunuzdur. Ki eğer çalışmak istediğiniz firma uluslar arasıysa mülakatlarınız bile İngilizce olarak gerçekleşecektir. İş hayatınızda gerçekten iyi bir konumda olmak istiyorsanız İngilizce’ye de o kadar hakim olmanız gerekiyor ki buda İngilizce neden öğrenmeliyiz sorusunun en güzel yanıtını oluşturuyor.

İngilizce’nin yararları iş hayatıyla sınırlı değil tabi. Sosyal ve kişisel gelişim anlamında da bir çok faydası var. Dünyanın birçok ülkesinden insanlar İngilizce öğrenmek ve geliştirmek maksadıyla yurt dışına çıkmakta buna imkanı olmayanların da çeşitli sitelere üye olup insanlarla konuşmaya çalışmaktadırlar. Sosyalleşme adına büyük bir katkı sağladığını da bu şekilde anlayabiliriz. Ve ayrıca bu insanlarla sosyal bir bağ kurduğumuzdan onların kültürlerine dair de birçok bilgiye de ulaşmış oluruz. Bu da bize İngilizce neden öğrenmeliyiz konusunda bir yol gösterici olur ve farklılıkları görebilmeyi ve olaylara karşı geniş bakabilmeyi sağlar. Yapılan araştırmalar da İngilizce bilen insanların dillerdeki farklı sesleri ayırt edebilmek için tek dil bilen insanlara göre daha iyi dinlediklerini ve dikkatli olduklarını kanıt olarak göstermiştir. Aynı zamanda İngilizce öğrenirken İngilizce  dilinin kurallarını ve yapısına dikkat etmemiz gerekiyor. Ve bu gereklilik de aslında kendi ana dilimizin gelişmesine de olanak sağlıyor diyerek yazımı sonlandırıyorum.

İngilizce neden öğrenmeliyiz yazısından sonra İngilizce‘ye karşı daha farklı bakabilmenizi, bir an önce İngilizce öğrenmenizi ve bilmenizin hayatınızda ne kadar olumlu etkiler bırakacağını görmenizi umuyorum.