İngilizce öğrenememe korkusu ile yıllarca yaşayan,savaşan ve İngilizce öğrenememe korkusu...

İNGİLİZCE ÖĞRENEMEME KORKUSU NEDİR

İngilizce Öğrenememe Korkusu Hakkında Açıklama

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ): 

İngilizce öğrenememe korkusu ile yıllarca yaşayan,savaşan ve İngilizce öğrenememe korkusu ile gelen öğrencilere İngilizce dersleri platformunda İngilizce öğrenememe korkusu yaşamadan verilen birebir özel İngilizce dersleri  sürecinde İngilizce öğrenememe korkusu yenmesi için tüm içinde taşıdığı öğretim, eğitim ve İngilizce öğreten tekniklerle tek amacı öğrenciye İngilizce  öğretmek olan direk etkili, öğrencinin uygulama sırasında moralini ve kendine olan güvenini  ve onun İngilizce diline olan ilgisini arttırarak daha iyi ve daha sıkı çalışmasını sağlayan, İngilizce Öğrenememe Korkusunu yenen öğrencinin öğrenme aşamasında en iyi yardımcısı ve bir numaralı en yakın dostu olan programlarla desteklenen birebir özel İngilizce dersleri ile İngilizce öğrenememe korkusunu çözerek İngilizce  öğrenmeniz ve bunu özel veya iş yaşamınızda kullanarak kendinize ve ailenize İngilizce öğrenememe korkusu ile yıllarca yaşayan ve yenen biri olarak yepyeni bir yaşam ve gelecek hazırlamanız mümkün

İngilizce öğrenememe korkusunu yenmiş ve İngilizce dersleri departmanlarında tek başına İngilizce dersi almak isteyenlere uygulanan  İngilizce dersleri kapsamında bu tür başarıyı sağlamanız ise tümüyle size bağlı. İngilizce öğrenememe korkusunu yenmek için İngilizce ders aldığınız sırada göstereceğiniz ilgi, derse devamlılık ve ders sırasında ki performansınız sizin bu başarıyı sağlamanız için gerekli olan süreyi belirleyecektir.

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  ):

İngilizce öğrenememe korkusunu yaşamları boyunca yaşamış İngilizce öğrenememe korkusu taşıyan öğrencilere, İngilizce dersleri ile ilgili özel eğitim bölümlerinde birden fazla öğrenciye tatbik edilen   İngilizce dersleri konusunda ki eğitimlerde, içeriği ile toplu ders alan 4 öğrencinin her birinin performansını birebir ayrı , ayrı doğrudan etkileyen, kapasitesi ile taşıdığı özellikleri bütünü ile 4 kişilik gruplara yansıtarak onlarda İngilizce Öğrenememe Korkusunu yenmesini ve inanılmaz gelişmeler ve herkesin hayran kalacağı büyük ilerlemeler sağlayan, özellikleri aracılığı ile öğrencilerin kendine olan güven duygusunu % 100 arttıran, taşıdığı en çağdaş yöntem ve sistemlerin gruba uygulanması ile mutlaka İngilizce  öğrenmelerine neden olan bu 4 kişilik küçük gruplar için İngilizce dersleri öğretilerinde düzenlenmekte olan  İngilizce dersleri ile ilgili, çalışmalarda, özel hazırlanmış programların uygulanması ile artık İngilizce öğrenememe korkusunu yenen hiç kimse şikayet edemez ve ben dil öğrenemiyorum diyemez.

NOT: İngilizce öğrenememe korkusu taşıyanlar için her tür İngilizce programlar öğrencilere tüm incelik, özellik, ayrıntı ve taşıdığı en çağdaş yöntemlerle uygulanır ve uygulama bittiğinde öğrenci artık İngilizce öğrenememe korkusu yenmiş ve İngilizce  öğrenmiş olur.

İNGİLİZCE ÖĞRENEMEME KORKUSU

 İngilizce öğrenememe korkusu yaşayanlara uyarıÜlkemizde her geçen gün  İngilizce  eğitiminin önemi artmaktadır. Bu sebeple bu dili geliştirmek adına birçok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar devlet okulları, İngilizce özel eğitim kurumlarının yanında özel İngilizce kurslarla, derslerle de yapılmaktadır.

Devlet okullarında İngilizce  dil eğitimi adına yapılan çalışmalar genel İngilizce  eğitimini kapsar fakat bu eğitim alt düzeyde olması sebebiyle öğrencilere yeterli gelmemektedir. Bu durumun bir başka sebebi ise İngilizce ders  veren kişilerin yeterli seviyede olmaması ya da bilgiyi doğru aktaramamasıdır. Tüm bunlar doğru şekilde yapılmış olsa dahi uygulama kısmında eksiklikler vardır. Okulda öğrencilere İngilizce dil bilgisi kuralları ayrıntılı olarak anlatılır fakat konuşma konusunda oldukça zayıf bırakılır.

Devlet okullarının yanında özel İngilizce eğitim kurumlarında da İngilizce eğitimi milli eğitimin önerdiği planla verilmektedir. Devlet okulundan farklı olarak İngilizce özel eğitim kurumlarında okulun olanakları ölçüsünde daha fazla materyal ile öğrenciye bilgi aktarımı sağlanabilmektedir fakat genel olarak bakıldığında büyük bir fark görülememektedir.

Öğrencinin okulda aldığı İngilizce eğitimin yeterli gelmediği anlaşıldığında  İngilizce öğrenememe korkusu başlar ve özel kurslarla bu açık kapatılmaya çalışılmaktadır. Türkiye’ de İngilizce  eğitiminin kısır döngüsü tam olarak bu şekildedir. Uzun yıllardır İngilizce ülkemizde önem kazanmakta olmasına rağmen dil öğrenimi konusunda aynı ivme gözlenememektedir. Birçok önlem alınmış fakat hala doğru yöntem oturtulamamıştır. Bu durumun böyle olduğunu ülkedeki yabancı dil sınavlarından çıkan sonuçlarla tespit edilebilmek hiçte zor değildir.

İlkokuldan itibaren İngilizce dersi almaya başlayan öğrenciler üniversite eğitiminin sonuna geldiklerinde aslında başlangıçtan beri var olan ve giderek büyümekte olan dil bilgisi problemiyle karşı karşıya kalırlar. Bu  İngilizce öğrenememe korkusu ile ilgili açığı kapatmak adına hızlı ve kolay çözümler aramaya başlarlar. Önce o dönemde popüler olan kursları denemeye başlarlar ardından aslında durumun pratik çözümü olmadığını anlamaları fazla zamanlarını almaz. Bunu anladıklarında artık  bu dili  öğrenmek adına daha sağlam ve kararlı adımlar atmaları gerektiğini de anlamış olurlar. Kimileri durumu gerçekten ciddiye alarak İngilizce eğitimi için canla başla çalışarak istediği seviyeye gelmek için uğraşır ve amacına ulaşır, kimileriyse yıllarca bu dili  öğrenmek adına birçok girişimde bulunur fakat istediği sonuca ulaşamaz. Bunun en büyük sebeplerinden biri kendileridir. Yıllarca İngilizce öğrenmek için birçok İngilizce kursuna giderler fakat çalışma konusunda eksikliklerin giderilmesinde aynı istikrarı göstermezler. Bu durum genel olarak Türkiye‘ de İngilizce  öğrenememenin sebebini açıklamaktadır.


Okullarda verilen yetersiz ve yanlış  İngilizce  derslerinin öğrenciye vermiş olduğu “İngilizce öğrenememe” algısı tüm eğitim hayatı boyunca aklının bir ucunda kalır. Bu durum dili ne kadar öğrenmek istese de bir şeylerin hep eksik kalması için yeterli bir sebep olur. İşte asıl yanılgı budur. Ülkemizde ne kadar farkında olunmasa da  İngilizce aslında Türkçe’ ye göre öğrenilmesi çok daha kolay olan bir dildir. Dil bilgisi kuralları İngilizce de Türkçe’ de olduğu gibi kompleks değildir. Biz dünyada öğrenilmesi en zor olan dillerden birini ana dilimiz olarak kullanıyorken İngilizce öğrenmek bizim için bu kadar zor olmamalı. İstenildiğinde ve yeterince çalışıldığında İngilizce öğrenmek korku olmaktan çıkar ve ikinci bir dil öğrenme hazzına dönüşebilir. Bu hazzı yaşayabilmek için önce başarabileceğimize inanmalı ve çok çalışmalıyız ki ardından gelecek başarıyı karşılayabilelim.