İngilizce öğrenme problemleri konusundaki araştırmalara göre bir  İngilizce  öğrenme probleminiz varsa, bu İngilizce öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez.

İNGİLİZCE ÖĞRENME PROBLEMLERİ  

İngilizce Öğrenme Problemleri Hakkında

1 – İngilizce  Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce öğrenme problemleri konusundaki araştırmalara göre bir  İngilizce  öğrenme probleminiz varsa, bu İngilizce öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Fakat İngilizce Öğrenme Problemleri konusunda İngilizce  için biraz yardıma ihtiyacınız olacak ve İngilizce öğrenme problemleri yüzünden çok sıkı çalışmanız gerekecek. Disleksi veya dyscalculia (matematikte ciddi sorun) gibi öğrenme güçlüğünüz varsa, yavaş veya aptal olmadığınızı unutmayın .

İngilizce öğrenme problemleri beynin içine girme ve bilgiyi işleme biçiminden kaynaklanır. Sonuç olarak, bazı insanlar farklı öğrenir. İngilizce Öğrenme Problemlerinde İşin püf noktası, nasıl en iyi öğrendiğini bulmaktır.İngilizce öğrenme problemleri konusundaki araştırmalara göre bir  İngilizce  öğrenme probleminiz varsa, bu İngilizce öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez.

Nasıl yapılacağını bilen insanlar var. İngilizce öğrenme problemlerini çözmede ailen ve öğretmenlerin sana yardım edebilir ve sana  İngilizce öğrenme problemlerini çözmen için bir öğrenme uzmanı veya okul psikoloğu bulabilirler. Bu uzmanlar, bir çocuğun İngilizce öğrenme problemlerinin ne olduğunu anlamaya yardımcı olabilir – ve daha iyi hale getirilmesi için İngilizce Öğrenme Problemleri hakkında fikirler ortaya koyabilir.

Öğrenme Güçlüğü Nedir?

İngilizce öğrenme problemleri bulaşıcı değildir, ancak genetik olabilirler . Bu, ailelerimizden, genlerimizden, ebeveynlerimizden ve büyük anne ve büyük babalarımızdan aldığımız diğer birçok özellik gibi aktarılabileceği anlamına gelir. İngilizce öğrenme problemleri olan birinin muhtemelen bazı öğrenme sorunları olan başka aile üyeleri de vardır.

İngilizce öğrenme problemleri olan çocuklar, ebeveynlerinden birinin okulda benzer İngilizce öğrenme problemleri yaşadığını öğrenince bazen şaşırır. Ancak bugün çocuklar ebeveynlerine göre bir avantaja sahip. Öğrenme uzmanları artık İngilizce öğrenme problemleri konusundaki araştırmalara göre bir  İngilizce  öğrenme probleminiz varsa bunu ve beyin ve öğrenmenin nasıl çalıştığı hakkında çok daha fazla şey biliyorlar; bu nedenle çocuklar için ihtiyaç duydukları yardımı almaları daha kolay.

Disleksi (örneğin: diss-LEKS-ee-uh), bir çocuğun okuma ve yazma konusunda sıkıntı yaşadığı anlamına gelen bir öğrenme yetersizliğidir. Matematik sorun var Çocuklar olabilir diskalkuli (ki: diss-Kal-kyoo-lee-ah). Ve yazarken mektup oluşturmada zorluk çeken kişilerde disgrafi olabilir (örneğin: diss-GRAF-ee-uh). Diğer çocuklar dil bozukluklarına sahip olabilir, yani dili anlamada ve okuduklarını anlamada zorluk çekerler.

Yine de kafa karıştırıcı olabilir.İngilizce öğrenme problemleri konusundaki araştırmalara göre bir  İngilizce  öğrenme probleminiz varsa, bu İngilizce öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez. İngilizce öğrenme problemleri olarak teşhis edilebilecek “sorun” olarak nitelendirilen nedir? Okuma, matematik yapma ve mektup yazma ilk başta birçok çocuk için zor olabilir. Ancak bu erken sorunlar ortadan kalkmadığında ve herhangi bir ilerleme kaydetmek gerçekten zor olduğunda, çocuğun öğrenme güçlüğü olması muhtemeldir.

Neler Öğrenme Güçlüğü Yaratır

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) bazen öğrenme güçlüğü olarak düşünülmektedir, ancak genellikle değildir. Niye ya? Çünkü DEHB’li çocukların çoğu, dikkatlerini dağıtsalar veya sınıfta oturmakta zorluk çekseler bile, özel yardım almadan okulda öğrenebilirler. DEHB’nin kendisi bir öğrenme engeli olmamasına rağmen, araştırmacılar DEHB’li çocukların İngilizce öğrenme problemlerine sahip olma ihtimalinin daha yüksek olabileceğine inanıyor.