İngilizce Öğrenmede Öneriler    çok karmaşıktır. Herkes İngilizce Öğrenmede Öneriler...

İNGİLİZCE ÖĞRENME YÖNTEMİ VE TAVSİYELER

İngilizce Öğrenme Yönteminde İzlenecek Yol

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri ):
2 –   İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce Öğrenme Yöntemi ile İngilizce öğrenmek isteyenler bu yola çıkarken İngilizce Öğrenme Yöntemi ile İngilizcede yolun uzun olduğunu bilmesi ve bu uzun soluklu yürüyüşte yorulmaması, bıkmaması ve yolun yarısında vaz geçerek bırakmaması yani çok sabırlı ve İngilizce Öğrenme Yönteminde ısrarlı olması gerekir.

Bu sabrın sonu sizi mutlu sona ulaştırır. Ama unutulmaması  gereken bir şey daha var. Gerçek İngilizce yani insana bir gelecek, iş, imkan ve ortam sağlayan İngilizce akademik olandır. Bu seviyeye çıkmak için gidilecek yol uzayabilir. Asıl sabır ,işte burada gösterilmesi gerekir. Türkçedeki ata sözü unutulmasın. Sabrın sonu selamettir.

Benim düşünceme göre, her insanın kendi İngilizce öğrenme yöntemi vardır.

♠ Benim için İngilizce Öğrenme Yöntemi ile İngilizce öğrenmenin en iyi yolu her zaman film, çizgi film, dizi ve BBC ya da Sky News gibi bazı İngilizce televizyon kanallarını izlemek olmuştur. Küçüklüğümden beri çizgi film izliyordum ve bir kelimesini anlamadığım halde izlemeye devam ettim ve şimdi iyi bir şey olduğunu görüyorum 🙂 Filmler hakkında, Türkiye’de filmlerin hiçbiri çevrilmiyor ama bunun yerine her filmin İngilizce alt yazıları var. Alt yazıların olması  çok iyi bir şey, çünkü daha çok  İngilizce söylenen kelimeleri alt yazılardaki İngilizce kelimelerle ilişkilendirebiliyorsun (her zaman yeni İngilizce kelimeler öğrendim!) alt yazıları okumayı bırakma!

İngilizce öğrenmenin ikinci en iyi yolu, İngilizce Öğrenme Yöntemi ile İngilizcede öğrendiğimiz yeni kelimeleri birkaç kez İngilizce yazmaktır, örneğin renkleri, sayıları ve hatta kıyafetlerimizin adını öğrendiğimde, ödevim her yeni İngilizce kelimeyi beş veya on kez yazmaktı! ! Bu kesinlikle bana çok yardımcı oldu!

♠İngilizcemizi öğrenmenin ve pratik yapmanın üçüncü iyi yolu, sınıfta arkadaşlarımızla veya öğretmenimizle İngilizce konuşmaktır! Bu sayede hem yeni kelime pratiği yapabiliriz hem de konuşmamız sırasında söyleyebileceğimiz hatalarla öğreniriz. Ve sonunda hep “Bunu daha farklı ve daha iyi söyleyebilirdim!” deriz.

♠Bir sonraki tavsiye, sadece İngilizce kitap değil, gazete ve dergileri de çok okumaktır! Bir kitapta o kadar çok iyi ve yeni kelime var ki hiçbir fikrimiz olmaz! Bu yüzden her fırsatta İngilizce okumaya çalışın! O kelimenin anlamını anlamasam bile, cümlenin anlamını anlayabilirim ve bu sayede o kelimenin gerçekten ne anlama geldiğini tahmin etmeye çalışabilirim!

Finnaly, son olarak, ama en az değil, İngilizce öğrenen herkese İngiltere’ye gitmelerini, anadili İngilizce olan kişilerle İngilizce sohbet etmeyi denemelerini ve hatta onların İngilizce konuşmalarını dinlemelerini tavsiye ederim! Alışverişe gidin, kafeye gidin, yemeğe gidin, sinemaya hatta tiyatroya gidin ve bunun kesinlikle İngilizce öğrenmenin en iyi yolu olduğunu göreceksiniz! Ayrıca yeni bir kültür keşfetme ve belki de asla unutamayacağınız yeni yerleri ziyaret etme şansına sahip olacaksınız! =)