İngilizce Öğrenmek için 10 Neden nedir

İngilizce Öğrenmek için 10 Neden ve Öğrenmenin Yararı

Günümüzde giderek daha fazla insan, İngilizcenin önemi arttıkça İngilizceyi ikinci dil olarak çalışmak için zaman ayırmaktadır.İngilizce Öğrenmek için 10 Neden vardır.

İngilizcenin önemi: İngilizce Dilini öğrenmek için 10 neden

1. İngilizce Öğrenmek için 10 Nedenden bir tanesi İngilizcenin  küresel bir dil olmasındandır.

2. İngilizce öğrenmek, iş bulmanıza yardımcı olabilir

İngilizce bilimin, havacılığın, bilgisayarların, diplomasinin ve turizmin dilidir. İngilizce bilmek, kendi ülkenizdeki çok uluslu bir şirkette iyi bir iş bulma veya yurtdışında iş bulma şansınızı artırır.

3. İngilizce öğrenmek yeni insanlarla tanışmanıza yardımcı olabilir

İngilizce, 53 ülkenin resmi dilidir ve dünyanın her yerinden insanlar tarafından ortak dil olarak bilinen bir dil olarak  kullanılır.

4. Birçok bilimsel makale İngilizce yazılmıştır

Geçen yüzyılda, İngilizce yazılmış bilimsel makale sayısı araştırmacının anadilinde yazılmış makale sayısından fazla olmaya başlamıştır. Örneğin, Hollanda’da bu oran şaşırtıcı bir 40’a 1’dir . Bu nedenle, bilimsel alanda çalışanlar için İngilizce bilgisine sahip olmak son derece önemlidir ki buda İngilizce Öğrenmek için 10 Neden sayıldığında diğer bir nedendir.

5. İngilizce medya endüstrisinin dilidir

Hollywood’un küresel medyadaki önemi nedeniyle, çok sayıda film, TV şovu ve popüler şarkı İngilizce olarak yazılmıştır. İngilizce konuşuyorsanız, en sevdiğiniz kitapların, şarkıların, filmlerin ve TV şovlarının bir çoğu İngilizcedir.

6. İngilizce internetin dilidir.

İngilizcenin internetin dili olması İngilizce Öğrenmek için 10 Nedenden en önde gelenidir. İngilizce, internetteki içeriğin yarısından fazlasında İngilizce yazılmış, özellikle önemli bir dildir . Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları İngilizce konuşulan ülkelerde bulunmaktadır.

7. İyi derecede İngilizce bilmek seyahat etmek çok daha kolay

Tayland’da tatil yapan bir İspanyol kişi olduğunuzu düşünün, otel resepsiyonistiniz sorunuza İspanyolca cevap veremeyebilir, Eğer İngilizce biliyorsanız muhtemelen sorunuza İngilizce cevap verebileceklerdir.

8. İngilizce iş dünyası için en önemli dillerden biridir

Bir işletme sahibi, öğrenci veya çalışan olsanız da, İngilizce iş dünyasında inanılmaz derecede önemlidir. İngilizce, ABD’nin fiili dili ve İngiltere, Kanada, Hindistan ve Güney Afrika’nın resmi dili olması nedeniyle en önemli iş dillerinden biri olarak kabul edilir.

9. İngilizce ile, tüm dünyada çalışabilirsiniz

İngilizce birçok farklı ülkede konuşulduğundan, dünyada İngilizce programlar sunan binlerce okul ve üniversite vardır. İngilizce konuşuyorsanız, akademik ihtiyaçlarınızı karşılayacak uygun bir okul ve kurs bulmanız için birçok fırsat vardır.

10. İngilizce birden fazla kültüre erişim sağlar

İyi derecede İngilizce bilgisi, dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce ülkeden film, müzik ve edebiyata erişmenizi sağlayacaktır. Dünyanın dört bir yanından çok sayıda kitabın İngilizce’ye çevrildiğinden bahsetmiyoruz bile.