Neden İngilizce Öğrenmeliyim diye kendinize hiç sordunuz mu ?

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK KOLAY MI SORUSUNA YANIT

İngilizce Öğrenmek Kolay mı Sualine Uygun Cevap

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişilik Gruplarla  İngilizce Dersleri )

İngilizce Öğrenmek Kolay mı konusunda  İngilizce Öğrenmek Kolay mı diye bir soru sorulduğunda karşıtlar İngilizcenin öğrenilmesi zor bir dil olduğu iddiasını destekleyen güçlü kanıtlar var derler. İngilizcenin çılgın bir yazım sistemi var ve her kelime kendi telaffuz kurallarını oluşturuyor gibi görünüyor, çünkü İngilizce diğer dillerden pek çok kelimeyi ödünç almıştır.Bu nedenle İngilizce Öğrenmek Kolay mı sorusu pek sorulmaz.

İngilizce‘deki düzensiz fiiller görünüşte karmaşıktır ve İngilizce öğrenenler için genellikle baş ağrısıdır. Neden “satın al” geçmiş zaman kipi “satın alındı” ve geçmiş zaman “sat” neden “satıldı”? Neden gerçek kelimeler “satın alınmıyor” veya “satılmıyor”?

İngilizcede, Portekizce gibi diğer dillerde bulunmayan bir şey olan kelimelerin sırasını değiştirerek sorular yapılır. Pek çok Brezilyalı “Sen Amerikalısın?” doğru “Amerikalı mısınız?” yerine Kelime sıralaması sadece soru sorarken değil, aynı zamanda isimleri açıklarken de önemlidir. İngilizcede “Sevimli küçük kahverengi bir köpek” ifadesini doğru söyleyen çok ince kelime sıralama kuralları vardır, oysa “Kahverengi sevimli küçük köpek” yanlış olacaktır.

İngilizce Neden Kolay

İngilizce Öğrenmek Kolay mı

Bu zorluklara rağmen, İngilizce  öğrenmesi dünyanın en kolay dilidir. Bunu söylediğim için deli olduğumu düşünebilirsiniz ama İngilizce Öğrenmek Kolay mı  sorusunu açıklamama izin verin.

Diğer dillerin aksine, İngilizcede hiçbir durum, cinsiyet, kelime anlaşması yoktur ve muhtemelen basit bir dilbilgisi sistemine sahiptir. İngilizce konuşanlar bazen Portekizce öğrenirken zorluk yaşarlar çünkü cinsiyetleri olan kelimelere alışkın değildirler.

İngilizcenin öğrenilmesi en kolay dil olmasının nedeni, TV şovları, filmler, müzikler, podcast’ler , kitaplar ve web siteleri dahil olmak üzere öğrenilebilecek çok çeşitli İngilizce kaynaklarından kaynaklanmaktadır . İngilizce, dünyada en çok çalışılan yabancı dildir ve her bir dili konuşanların İngilizce öğrenmesine yardımcı olmak için birçok kaynak mevcuttur. İngilizceyi bir yabancı dil olarak öğrenmekle ilgili yazılmış, geliştirmek için kullanabileceğiniz binlerce, belki de yüz binlerce kitap var.

Bir kitaptan çalışmak sizi sadece bir yere kadar götürür; En iyi İngilizceyi konuşabilmek için gerçek dille anadili konuşulan kişiler tarafından konuşulduğu şekliyle iletişim kurmanız gerekir. İngilizceden her gün müzik dinlediğiniz, televizyon seyrettiğiniz ve İngilizce okuyabileceğiniz bir yaşam tarzı yaratmanız gerekiyor . İngiliz pop kültürünün popülaritesi, günlük hayatınıza dahil edebileceğiniz İngilizce kaynakları bulmak için çok uzağa bakmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

İngilizce Öğrenmek İçin kolaylıklar

İngilizce Öğrenmek Kolay mı sorusunun çözümü için dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için çevrimiçi olarak ücretsiz olarak izleyebileceğiniz yüzlerce İngilizce TV şovu var. Her gün Friends dizisinin bir bölümünü izlemek İngilizcenizi büyük ölçüde geliştirebilir ve bu, dille birlikte gelen kültürü anlamanıza yardımcı olur. Başka hiçbir dil, herkesin hoşuna gidecek bir şey olacağını garanti eden bu kadar çok farklı türde TV şovuna sahip olamaz. buda İngilizce Öğrenmek Kolay mı diye sorulmasına sebep bırakmaz. Brezilya’daki çoğu TV şovu roman olduğu için Portekizce öğrenmek için iyi TV şovları bulmayı zor buldum. İyi bir Brezilya TV şovu biliyorsanız, lütfen yorumlarda bana bildirin.

Hepsi Kafanın İçinde

Gerçeği söylemek gerekirse, İngilizcenin zor bir dil mi yoksa İngilizce Öğrenmek Kolay mı  diye  sormak anlamsız. İngilizcenin zor bir dil olduğuna inanmak istiyorsan öğrenmenin zor olduğuna dair inancını haklı çıkarmak için nedenler bulacaksın.