İngilizce öğrenmek neden zor denildiğinde yada İngilizce öğrenmek neden zor...

İngilizce öğrenmek neden zor denildiğinde yada İngilizce öğrenmek neden zor diye sorulduğunda  İngilizce konuşanlar bazen İngilizce öğrenmek neden zor sorusunu ve dilin yapısını ve gereksinimlerini kabul ederler. İngilizce, Hint Avrupa dil ailesinin bir parçasıdır ve sözcüklerinin çoğu, Avrupa’da konuşulan diğer dillerde de yaygın olan Eski Yunanca ve Latince’den gelmektedir. Ancak, İngilizce öğrenmek neden zor denildiğinde yada İngilizce öğrenmek neden zor diye sorulduğunda dili öğrenenler için yanıt  İngilizceyi öğrenmek çok zor şeklinde olur..

Daha da şaşırtıcı olan, diğer ülkelerin İngilizceyi ikinci dilleri yapmasıdır. Dünyanın birçok yerinde, doğan Amerikalılar  İngiliz İngilizcesine kıyasla İngilizceyi daha akıcı bir şekilde konuşur.

Bazı kaynaklar, İngilizceye bir kaynak veya hedef dili olarak çok talep olduğunu söylemekte. British Council’a göre, tüm dünyada bir milyardan fazla İngilizce öğrenicisi var.

Ancak, İngilizce öğrenmek neden zor denildiğinde yada İngilizce öğrenmek neden zor diye sorulduğunda yanıt yok ama hala İngilizce öğrenme neden zor sorusu var.

Bazı çelişkiler

Pek çok öğrenci, İngilizce öğrenmenin neden zor olduğunun  sebepleri olduğunu anlar. Belki de sadece dilin bir bilmece gibi olduğunu buluyorlar. İngilizce öğrenmek neden zor için  sorguladıklarından bazıları:

  • Hamburgerin jambonu yok.
  • Ananasta çam ve hatta elma yoktur.
  • Öğretilenler öğretmenin geçmiş zamanlarıdır, ancak vaazların geçmiş zamanları vaaz edilir ve ” övülmemiştir ”
  • Sebzeler, vejeteryanların ana yemeğidir, fakat insani başka bir şey yer mi?
  • İngilizce kelimeleri görmek ve bakmak aynı anlama gelir, ancak İngilizce denetleme ve gözden kaçırmanın farklı anlamları vardır.

Anadili İngilizce olanlar nadiren bazı dillerin mantıksız olmasının sebeplerini düşünürler. Anadili konuşmacılar bu şeylere alıştığı için olabilir. Doğumdan beri İngilizce konuşan biri bu tutarsızlıkları tuhaf bulmaz. Ancak, dilin her yüzüne öğretilen İngilizce öğrenenler için, bunlar kafa karışıklığı yaratan göze çarpan noktalar.

Kurallar ve istisnalar

İngilizce öğrenmek neden zor sorusunun bir diğer yanıtı İngilizce öğrenenlerin kafasını karıştıran bir başka şey de takip edilecek çok fazla kural olduğu. Öte yandan, kurallarda da çok fazla istisna vardır.

Kafası karıştırabilecek bir kural: “E” ‘den önce “E” yi kullanın; harflerden herhangi birinin “C” harfinden sonra gelmesi dışında, bu nedenle yalan söyler veya yalan söylersiniz, ancak farklı yazabilirsiniz . Sen s büyü ei ze veya w ei I ” Henüz s ‘ ‘önce’ “E’ ile rd cie ilk kuralı çelişmektedir ” I ‘ ‘C ” sonra’ ‘nce ile yazıldığından’.

Aynı şekilde, İngilizcede pek çok düzensiz fiil vardır. Genel olarak, öğrenciler aşağıdaki gibi 370 düzensiz fiili hatırlamalıdırlar:

Şimdiki zaman      Basit geçmiş zaman
kavga kavga etti
ışık Aydınlatılmış
aramak aranan
eziyet zemin
teklif teklif
darbe esti
ayı delik
yanmak yanmış (veya yanmış)
İçmek içti
darbe esti

İngilizce öğrenirken, öğrenci birkaç kural öğreniyor olabilir, ancak aynı zamanda bu kurallar hakkında daha fazla istisna öğrenmek zorundadır. Bunlar, öğrencilerin  İngilizce öğrenmenin neden zor olduğunu anlatan şeylerden sadece birkaçı.

Kelime sırası

İngilizce‘yi doğal olarak konuşabiliyorsanız, İngilizce kelimelerin yerleştirilme sırasını hemen bilirsiniz. Bu, öğrencilerin anlamasını zor bulduğu başka bir şey. İngilizce Kelimelerin konumlandırılmasında neden mantıklı bir düzen olduğunu açıklamak zor olabilir. İngilizce Öğrenmek Neden Zor olduğunda  başka bir şey, doğru ve yanlış düzen arasındaki farkın bazen ayırt etmenin zor olduğudur.  Bu  İngilizce öğrenmenin neden zor olduğunu kanıtlar.