İngilizce öğrenmek zor mu konusu tartışıldığında bazı insanların İngilizce öğrenmek zor mu diye soru sorar.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK GERÇEKTEN ZOR MU ? 

İngilizce öğrenmek zor mu kolay mı ?

1 – İngilizce Dersleri ( Bireysel Özel İngilizce Dersleri )
2 -İngilizce Dersleri ( 4 Öğrenciden Kurulmuş Gruplarla İngilizce Dersleri)

İngilizce öğrenmek zor mu konusu tartışıldığında bazı insanların İngilizce öğrenmek zor mu diye soru sorduğunu ve yanıtı da kendisinin verdiğini işiterek İngilizce öğrenmenin zor olduğunu söylediğini duyabilirsiniz, değil mi?

İngilizce öğrenmek zor mu diye baktığınızda zaman zaman İnternette bazen gördüğünüz ‘ dünyada öğrenilmesi en zor diller’ listelerinde , İngilizce ASLA ‘İngilizce öğrenilmesi zor‘ olarak değerlendirilmez. Her zaman Baskça, Macarca, Lehçe, Japonca, Mandarin dili, Fince ve Arapça gibi dilleri ‘öğrenmesi en uzun süre’ olarak sınıflandırırsınız, ancak İngilizce‘yi İngilizce öğrenmek zor diye bu listelerde görmezsiniz.

Dünyada yaklaşık 400 milyon anadili İngilizce olan, toplamda 1.5 milyar İngilizce konuşan var. İngilizce öğrenilmesi zor olmadığından bu nedenle, gezegendeki muazzam miktarda insan bir miktar İngilizce konuşmayı öğrendi. Bu yerli olmayan konuşmacıların sayısı dünyadaki herhangi bir dilden daha fazla değildir, bu nedenle kesinlikle İngilizce öğrenmek zor mu diye olaya yaklaşıldığında İngilizcenin öğrenilmesi zor olamayacağı anlamına gelir.

Ancak, öğrenciler için İngilizce öğrenilmesi zor olan ve bir miktar zorluk derecesi ekleyen İngilizce’nin bazı özellikleri vardır. Ancak, İngilizce öğrenmek zor mu konusunda aşağıdakilere bakarsak, genel olarak İngilizce öğrenmenin  zor olmadığını göreceksiniz.

KAFA KARIŞTIRICI KELİMELER

Yüzyıllar boyunca İngilizce, birçok başka dili kapsamına almıştır. yani gerçekten zengin bir kelime hazinesi var.

Bu yüzden İngilizce, aynı anlama gelebilecek (eş anlamlılar), aynı sesler duyan (homofonlar) veya çok benzer, hatta aynı şekilde İngilizce hecelenen, ancak farklı anlamlara sahip (homoniler) İngilizce kelimelere sahiptir. Bunlar İngilizce öğrenenler için can sıkıcı olabilse de, bu durumlardan pek yakınan biri yoktur ve İngilizce öğrenmek zor mu sorusu sorulmadan nispeten hızlı bir şekilde öğrenilebilirler.

TELAFFUZ

Yukarıda bahsedildiği gibi, İngilizce bir çok dilin birleşimidir ve bu nedenle öğrenen için bir anlam ifade etmeyen birçok farklı telaffuz sorunu vardır. İngilizce öğrenmenin zor olduğunu söyleyebiliriz.

İNGİLİZCE GRAMMAR KOLAY

Diğer dillere kıyasla, İngilizce‘nin dilbilgisi nispeten kolaydır.

Örneğin: ” ‘İÇİN BİR KELİME VAR – Almanca’da, örneğin’ ” için 24 farklı kelime var.

HER DÜNYANIN CİNSİYETİNİ UNUTMAYIN: İspanyolca, Fransızca, Portekizce, Almanca ve diğer birçok dilde, bir kelimenin eril, dişil veya kısır olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bu yüzden, her yeni bir kelime öğrendiğinde göz önünde bulundurulması gereken 3 şey var. İngilizce‘de çok kolay, sadece ‘a’ ya da ‘the’, hatırlanacak hiçbir cinsiyet yok

TÜRKÇE ÇEŞİTLER ÇOK KÜÇÜK DEĞİŞİR: Bende, var, o var, bizde, var, onlar var – bu çok zor değil mi? Bunu İspanyolca ile karşılaştırın: yo tengo, tu tienes, él / ella / es tiene, nosotros tenemos, vosotros tenéis, ellos / ellas tienen.

İngilizce’de başlangıç ​​seviyesindeyken, İngilizce Öğrenmek Zor mu? diye düşünmezsen gramerin, örneğin Almanca ile karşılaştırıldığında, örneğin tüm senaryoyu öğrenmeniz gereken bazı Asya dillerini kullanmaya başlaması oldukça kolaydır.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN MOTİVASYON

Pek çok İngilizce öğretmeni , hızlı İngilizce öğrenmenin en büyük sırrının motivasyon olduğunu söylüyor . Eğer yeterli motivasyonunuz varsa, İngilizce öğrenmek zor mu diye düşünmeden her şeyi yapabilirsiniz. Ancak, eğer İngilizce öğrenmek için motivasyonunuz yoksa, İngilizce konuşma pratiği yapmanız, İngilizce film izlemek, İngilizce gramer testleri yapmak veya yeni kelimeler öğrenmek çok olası değildir .