Ülkemizde okullarda ve tüm kurslarda İngilizce Oyun Havaları oynanıyor. Herkes şimdi İngilizce Oyun Havaları ne demek diye düşünür.

İNGİLİZCE OYUN HAVALARI NEDİR  ?

İngilizce Oyun Havaları Sektörü

1 – İngilizce  Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri  ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

Ülkemizde okullarda ve tüm İngilizce kurslarda İngilizce Oyun Havaları oynanıyor. Herkes şimdi İngilizce Oyun Havaları ne demek diye düşünür. Gayet basit. Her yerde İngilizce dersi veriliyor İngilizce öğretildiği söyleniyor ama bence öğretir gibi yaparak İngilizce Oyun Havaları  oynanıyor öğretmiyorlar yani İngilizce oyun havaları oynanıyor her  yerde. İngilizce eğitimi konusunda bu kadar saçmalık varken ne diyebiliriz ancak söylenecek tek söz İngilizce Oyun Havaları oluyor.

Dışarıda İngilizce kurslar bir alem devlet okulları başka bir alem. Öğrenciler liseyi bitirene kadar yıllarca İngilizce dersi görüyor ama hiç biri İngilizce ben kahve seviyorum sen ne seviyorsun gibi en basit cümleleri bile kuramıyorsa buna İngilizce Oyun Havaları denir. Kimse bir birini kandırmasın bu işin çözüleceği de yok gibi görünüyor. İngilizce Öğretenler sürekli yakınıyor ama ne ilginç İngilizce öğrenenlerde İngilizce Oyun Havalarından sürekli yakınıyor.

Bu arada İngilizce Oyun Havaları devam ediyor. İngilizce Oyun Havalarından Paralar kazanılıyor, paralar harcanıyor ama ortaya İngilizce bilen biri çıkmıyor. Özel ders verenler, 3 günde uyutarak İngilizce öğreteceğini söyleyenler, bir sürü öğrenciyi sosyal bir çatı altında topladığını söyleyerek çocukları bir odaya tıkarak hiç bir şey öğretmeyenler. Gırla. Her taraf bu garipliklerle dolu ama her kes İngilizce Oyun Havalarına devam ediyor. Bilende bilmeyende sürdürüyor bu garip oyunu. İşin en acı yanı gerçekten öğretenler de bu garaip oyunun kurbanı oluyor. Kimse onların öğretebileceğine inanmıyor bu şaklaban oyuncular yüzünden.

İngilizce Oyun Havaları İstanbul’da oynanırken Ankara’da da oynanıyor. Ülkenin diğer kentlerinde acaba durum nasıl ? İstanbul ve Ankara’dan daha mı iyi. Yoksa diğer kentlerde İngilizce  Kurslarn Havalarının ritmi değişerek dokuz sekizlik denilen Trakya havalarına mı dönüştü. Bir anlayabilsek.

İngilizce Oyun Havaları yıllardan beri sürüyor. Hiç kimse de bu İngilizce oyununu durdurmak istemiyor. Vur patlasın çal oynasın. Her kes İngilizce Oyun Havaları oynuyor. Yorulan da olmuyor bu oyunları oynarken. Neden yorulsunlar ki  kolay para kazanıyorlar. Eğleniyorlar. Keyifler yerinde. Kurum sahibi oluyorlar. Patron oluyorlar. Kimileri İngilizce bilmeden bile kurumlara müdür oluyor. Onlarda oynuyor. İngilizce Oyun Havaları  Oynamayan yok. Yaşasın İngilizce Oyun Havaları. 

Bu İngilizce Oyun Havaları oynamanın hem oynayanlara hemde bu oyun havalarında yer alanlara faydası çok. Hem para kazanıyorlar Hem hayatlarını idame ettiriyorlar. Hemde mevki makam sahibi oluyorlar. Ne güzel bir ortam. Bu arada bu oyunları oynayanların bazı sorumlulukları var ki bunu oyunlar sırasında bilerek yada bilmeyerek unutuyorlar. Nedir bu sorumlulukları. İngilizce Oyun Havalarına katılanlara İngilizce öğretmek. Buna aldırış eden yok. Gelsin paralar. Oynayanlar İngilizce öğrenmiş yada öğrenmemiş kimin umurunda. İngilizce Oyun Havalarına devam. Ölene kadar. İngilizce Oyunları biri durdurana kadar İngilizce Oyun Havalarına devam. Öyle değil mi bu oyunları organize eden beyler.

İçinizden biri çıksın da şu İngilizce Oyun Havaları ve ritmini bir değiştirsin artık. Sıkıldık artık aynı İngilizce Oyun Havalarını dinlemekten.