İngilizce seviye bu dilin bilimsel olarak sistematik bir biçimde öğrenilmesi aşamasında İngilizce Seviye diye ortaya çıkan bir kavramdır.

İNGİLİZCE SEVİYE HAKKINDA

İngilizce Seviye Hakkında Bilgiler

1 – İngilizce Seviye Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Seviye Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizce seviye bu dilin bilimsel olarak sistematik bir biçimde öğrenilmesi aşamasında İngilizce Seviye diye ortaya çıkan bir kavramdır. İngilizce seviye konusuna bu açıdan yaklaşıldığında ve İngilizce seviye konusunda insanlar açıkçası özellikle İngilizce bilmeyenler  İngilizce seviyenin ne olduğunu bilmedikleri gibi İngilizce seviye konusunda hemen hemen hiç bir fikre sahip değillerdir. Bu nedenlerden ötürü İngilizce seviye toplum içerisinde konuşulduğunda ve İngilizce‘de İngilizce seviye denildiğinde, İngilizce seviye konusu bir çok ortamlarda ve toplum arasında hiç İngilizce bilmeyen yada yeni İngilizce öğrenmeye başlayan bir çok kişiye İngilizce seviye pek bir anlam ifade etmez. İngilizce seviye ifadesinin bir anlam belirttiğini anlamak için İngilizce seviye konusunda çok bilgi sahibi olmak gerekir.

Nedir İngilizce seviye türünde bir soruyu İngilizce seviye şudur diye yanıtlamak gerekirse, İngilizce Seviye insanın İngilizce hakkında bildiği tüm bilgilerin toplamıdır diye yanıt verilebilir. Zaman , zaman çok rast geldiğim bir durum var. İngiltere’de kalmak ve yaşamak için İngiliz hükümetinin istediği bir İngilizce seviye sınavı var. Bu  İngilizce seviye sınavına katılmak ve İngilizce seviyeden geçer not almak amacı ile İngilizce seviye için ders almaya gelen bazı İngilizce Seviyesi düşük öğrenciler oluyor. Bu insanların bir çoğu belli bir süre İngiltere’de bir çok iş kollarında çalışmış ve yaşamış olabiliyor. İngiliz devletinin onlardan kalabilmeleri için istedikleri İngilizce seviye sınavına giriyorlar ve elbette  İngilizce seviye sınavında başarılı olamıyorlar. Bu İngilizce seviye durumu onları  üzüyor ve de kızdırıyor. 

İşte bu tür insanların bilmesi gereken bir şeydir İngilizce seviye. İngilizce seviye konusunda insanlar açıkçası özellikle İngilizce bilmeyenler  İngilizce seviyenin ne olduğunu bilmedikleri gibi İngilizce seviye konusunda hemen hemen hiç bir fikre sahip değillerdir. Sokakta öğrenilen ve hiç bir İngilizce kurala ve İngilizce dil bilgisine uymayan bir biçimde konuşulan ve İngilizce seviyesinin çok düşük olduğu bu tür bir İngilizce ile bu tür devletin yaptığı İngilizce seviye sınavlarında başarılı olmak  mümkün değildir.

Geçenlerde, bu İngilizce seviye  sınavına giren ve başarılı olamayan bir öğrenci İngilizce ders almak için benimle görüşmeye geldiğinde kendisi ile konuştum. Altı aydan beri İngiltere’de yaşıyormuş ve İngilizce seviye sınavına girmiş başarılı olamamış vede kendisine sınavı uygulayan hocayı suçlar tarzda konuştu. Ne bilip ne bilmediğini anlamak amacı ile kendisine çok basit bir soru yönelttim. ” Do you have breakfast every morning ? ” şeklinde sorduğum bu soruya ” Yes, I have. ” şeklinde cevap verdi. İşte kuralsız İngilizce seviyenin düşük olduğu sokak İngilizce‘si bu. Bu halk içinde yaşarken arkadaşlarınla sohbet ederken sorulan soruyu  bu şekilde yanıtlayabilirsin ve karşındaki muhatap olduğun kişi de bunu anlar ama bu tür bir yanıt resmi bir İngilizce seviye  sınavında olmaz bu şekilde yanıt veremezsin. İşte İngilizce seviye denilen şey bu. İngilizce seviye nedir sorusunun yanıtı bu tarzda ki sınavlarda gizli : yanıt” Yes, I do. ” olmalı.

Yardımcı fiille sorulan sorulara İngilizcede kısa yanıtlarda sorulan sorunun yardımcı fiili kullanılarak olumlu yada olumsuz yanıt verilir. İngilizce öğrenenlerin ve İngilizce seviyesi iyi olanların bu tür ayrıntılara dikkat etmeleri konuştukları İngilizce dilinin doğru kullanımı açısından çok önemli.