İngilizce ( Speaking ) Dersleri temel eğitim merkezimizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde düzenlenen İngilizce ( Speaking ) Dersleri..

İNGİLİZCE ( SPEAKING ) DERSLERİ

İngilizce ( Speaking ) Dersleri ile ilgili  Konuşma Becerileri

Burada İngilizce ( Speaking ) Dersleri temel eğitim merkezimizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde düzenlenen İngilizce ( Speaking ) Dersleri programlarında İngilizce ( Speaking ) Dersleri konusunda bir tanım, İngilizce ( Speaking ) Dersleri hakkında önemli bilgiler ve mükemmel öğretim kaynakları dahil olmak İngilizce ( Speaking ) Derslerinde  konuşma becerileri hakkında bilmeniz gereken her şeyi burada İngilizce ( Speaking ) Dersleri temel İngilizce eğitim merkezimizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde düzenlenen İngilizce ( Speaking ) Dersleri programlarında İngilizce ( Speaking ) Derslerinde bulacaksınız.

Konuşma becerileri nelerdir?

İngilizce ( Speaking ) Derslerinde kendinden emin ve akıcı konuşma becerisi, çocukların okulda geçirdikleri süre boyunca İngilizce ( Speaking ) Dersleri temel eğitim merkezimizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde düzenlenen İngilizce ( Speaking ) Dersleri programlarında İngilizce ( Speaking ) Dersleri konusunda geliştirecekleri ve yaşamları boyunca onlara yardımcı olacak bir şeydir.

İngilizce ( Speaking ) Derslerindeki Konuşma becerileri, İngilizce ( Speaking ) Dersleri  merkezana öğretimdeki imizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde ayarlanan İngilizce ( Speaking ) Dersleri programlarında İngilizce ( Speaking ) Dersleri konusunda etkili iletişim kurmamızı sağlayan beceriler olarak tanımlanır. İngilizce ( Speaking ) Dersleri Bize bilgiyi sözlü olarak ve dinleyicinin anlayabileceği bir şekilde iletme yeteneği verirler.

Çocuklar, ilk ve ortaokulda İngilizce konuşma becerilerinin yanı sıra diğer dillerdeki konuşma becerilerini de öğreneceklerdir. İngilizce konuşma becerilerinin nasıl geliştirileceğini öğrenmek, ESL öğrencileri ve EAL öğrencileri için de çok önemlidir. İngilizce derslerindeki konuşma, günlük yaşamda nasıl iletişim kurma eğiliminde olduğumuz olduğundan, İngilizce ( Speaking ) Dersleri dil öğreniminin en önemli kısımlarından biridir.

Konuşma becerisinin dört unsuru

Kelime bilgisi:

İngilizce ( Speaking ) Dersleri temel eğitim merkezimizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde düzenlenen İngilizce ( Speaking ) Dersleri programlarında konuşma becerilerimizi geliştirmek için önce doğru kelimeleri öğrenmemiz  gerekir. Kelime gelişimi, biz bebekken, çevremizdeki dünyayı tanımlamayı ve ihtiyaçlarımızı iletmeyi öğrendiğimizde başlar. Bu, çocuklar 2 veya 3 yaşındayken tek kelimeden cümlelere ilerler, bu noktada normalde 150-300 kelimelik bir kelime hazinesine sahip olurlar.

İngilizce ( Speaking ) Derslerin Kelime gelişimi, öğrencilerin iletişim için gerekli olan kelimelerin anlamlarını ve telaffuzlarını anladığı yerdir. Bir kelimenin ne anlama geldiğini anladıklarında, kelimenin veya cümlenin ne anlama geldiğini kontrol edebilirler. Bu çok önemlidir, böylece İngilizce ( Speaking ) Derslerinde bir sohbete devam edebilirler. Eğer diğer kişinin ne dediğini anlarlarsa ve hangi kelimeleri söyleyeceklerini bilirlerse, İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde etkili bir şekilde iletişim kurmanın yarısına gelmiş demektir.

Bir dilde akıcı olarak kabul edilmek için yaklaşık 10.000 kelimelik bir kelime dağarcığına sahip olmanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Dilbilgisi:

Dilbilgisinin sadece yazı dili için ihtiyacımız olan bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak dilbilgisi, zamanları anlamak ve cümleleri yapılandırmanın doğru yolu gibi konuşma dili için birçok önemli alanı içerir. Dilbilgisi, bilgiyi dinleyicinin tanıyacağı ve anlayacağı şekilde İngilizce ( Speaking ) Derslerinde aktarmamıza yardımcı olur.

Telaffuz: 

İngilizce ( Speaking ) Derslerinde Kelimelerin nasıl doğru telaffuz edildiğini anlamak, İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde konuşma becerilerinin bir diğer önemli unsurudur. Ebeveynlerimiz, arkadaşlarımız ve öğretmenlerimiz gibi çevremizdekileri dinleyerek kelimeleri nasıl telaffuz edeceğimizi öğreniriz. Telaffuz ülkeden ülkeye ve hatta şehirden şehre değişir!

Akıcılık:

Konuşulan dilde akıcılık, çocuklar her gün konuşma becerilerini kullanıp pratik yaptıkça, okuldan geçerken doğal olarak gelişen bir şeydir. İngilizce ( Speaking ) Derslerinde Geniş çapta (ve yüksek sesle) okumak, çocukları yeni kelimelerle tanıştırdığı ve konuşulan dil bilgilerini pekiştirdiği için akıcılığı geliştirmenin iyi bir yoludur.

Akıcılık, kelimeleri duyma ve hemen anlama yeteneğidir. Yazılı bir kelime görürlerse, yüksek sesle okuyabilir ve doğru telaffuz edebilirler. Bunu geliştirmenin yolları, öğrencilerinize İngilizce ( Speaking ) Derslerinde ölümleri yüksek sesle okumaları için rehberlik etmeyi içerir. Ayrıca öğrencilerinizin sınıfın önünde yüksek sesle okumasını sağlayabilirsiniz. Bu onların güvenini arttırır ve aynı zamanda daha iyi duyuru yapmalarına yardımcı olur.

Konuşma becerilerini öğrenmek neden önemlidir?

Burada İngilizce ( Speaking ) Dersleri temel eğitim merkezimizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde düzenlenen İngilizce ( Speaking ) Dersleri programlarında İngilizce ( Speaking ) Dersleri konusunda ki konuşma becerileri, başkalarıyla iletişim kurmamıza ve düşüncelerimizi ve duygularımızı ifade etmemize izin verdiği için öğrendiğimiz en önemli becerilerden biridir. İngilizce ( Speaking ) Dersleri temel eğitim merkezimizdeki İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde konuşma becerileri resmi ve resmi olmayan konuşma becerileri olarak ayrılabilir ve her iki tür konuşma becerisini de İngilizce ( Speaking ) Dersleri birimlerimizde yaşam boyunca çeşitli bağlamlarda kullanırız.

Gayri resmi konuşma becerileri, arkadaşlar ve aile ile yapılan konuşmalar için önemlidir ve duygusal bağlantılar kurmamıza yardımcı olur. Resmi konuşma ise iş yerlerinde, sunumlarda veya tanımadığınız kişilerle yapılan konuşmalarda gereklidir. İngilizce ( Speaking ) Derslerinde öğrenilen resmi dil, insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmamıza ve kibarca iletişim kurmamıza yardımcı olduğu için önemlidir.