İNGİLİZCEDE NASIL BAŞARILI OLUNUR HAKKINDA YAZI

İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur ve Yanıtı

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ) 
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

Yıllardır her yerde her zaman sorulan İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur tartışmaları kapsamı içinde  İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur, konusunu küçük çaplı ele alırsak İngilizce‘yi; bir alış veriş merkezinde yada çarşı pazarda alış veriş yapabilecek kadar zeki olan herkes öğrenebilir. İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur konusunun başarmanın da tek yolu doğru bir yol izlemektir İngilizce öğrenmek için sadece yazı yazarak İngilizce öğrenilmez. Bu gerçeği İngilizce öğrenmek için işe başlayan herkesin bilmesi gerekir. İngilizce öğrenmek için gereksinim duyulan 4 çeşit beceri vardır. İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur konusunda Bunlar; dinleme, konuşma, okuma ve yazmadır. Her bir beceri de mühimdir . Örneğin; çok iyi İngilizce konuşmayı öğrendiniz, lakin, dinleme becerinizi geliştirmek açısından  çok bir çalışma yapmadınız. Bir gün karşınıza yolda yürürken tesadüfen bir turist çıktı. Siz elbetteki hiç düşünmeden “Can I help you?” diyebileceksiniz. Turist de sevinerek başlar size derdini anlatmaya. Turist konuşmaya başladığı anda ne dediğini anlamadığınızda ” dinleme ” denilen İngilizce listening çalışmalarını yapmadığınızın cezasını çekecek ve pişman olacaksınız. Çünkü konuşmak kadar mühim bir şey de dinlemektir. Karşınızdakini anlayamıyorsanız istediğiniz kadar iyi konuşmayı bilin, bir anlamı yoktur. Akıllıca olan, 4 İngilizce beceriyi de dengeli bir biçimde kaynaştırarak özümsemektir. İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur sorusunun yanıtı bu anlayışta gizlidir.Aşağıdaki sıralama İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur tartışmaları kapsamı içinde  İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur, konusunda bu işin nasıl yapılmasını gösteren bir sıralamadır.

DEFTER

İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur konusunun ardında yatan gerçekler. bu işte bir defter almak yada seçmek bile özen ister. Derse başlamadan evvel İngilizce dersinde kullanmak üzere  uygun bir defter alın. İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur tartışmaları kapsamı içinde  İngilizcede Nasıl Başarılı Olunur, konusunu çözmek için tavsiye edilen, büyük boy çizgili defterdir. Defterin nasıl kullanıldığı  mühimdir. Öğrenilen konu defterin sağ tarafındaki sayfaya kayıt edin. Defterin sol tarafı ise; derste öğrenilen yeni kelimelerin ve mühim ipuçlarının kayıt edilmesi  amacı ile her vakit boş bırakılmalıdır.

KELİME ÖĞRENME STRATEJİLERİ

1. İngilizce-Türkçe bir lügatten kendi gereksinmenize en uygun 1000 kelime seçiniz.
2. Seçilen kelimelerin içinden, manasını bildiğiniz ve bilmediğiniz kelimeleri ayıklayın.
3. Manasını bilmediğiniz kelimelerle tam cümleler kurarak kelimeleri anlamlandırın Aklınıza gelen ilk imge veya kişi ile alakalı olursa o vakit kelime daha etkili kavranır. Örneğin ‘korkak ‘ kelimesi size bir dostunuzu çağrıştırıyorsa o kişinin adı ile birlikte kullandığınız ifadenin içinde kullanın.
4. Bol bol İngilizce hikaye kitapları okuyunuz.
5. Okuduğunuz ilk İngilizce hikayeyi, harfi harfine Türkçe’ye çevirin.
6. İngilizce kelimeler hikaye kitaplarında onlarca kez  tekrar edildiğinden, bilinçaltınız bu kelimeleri çok iyi yazar