İngilizcede Orta Seviyeden İleri Seviyeye Nasıl Geçilir konusunda açıklamalar

İngilizcede Orta Seviyeden İleri Seviyeye Nasıl Geçilir Konusunda Ayrıntılı Açıklamalar

İngilizcede Orta Seviyeden İleri Seviyeye Geçmenin Yolları

İngilizcede Orta Seviyeden İleri Seviyeye Nasıl Geçilir sorusun yanıt ararken görülür ki birçok insan İngilizce orta seviyeye gelir ve sonra durur. Bunun nedenleri var.

İngilizcede Orta Seviyeden İleri Seviyeye Nasıl Geçilir konusunda görülür ki  ekstra ilerleme kaydetmenin zor olmasının üç nedeni – ve orta seviyeden ileri seviyeye geçmenize yardımcı olacak bazı fikirler.

Gelişmeleri görmek zor

İngilizce öğrenmeye ilk başladığınızda, İngilizcede Orta Seviyeden İleri Seviyeye Nasıl Geçileceğini bilmezsiniz. Öğrendiğiniz her şey yenidir. Eğer sürekli çalışırsanız, çok hızlı bir şekilde ilerleme kaydedersiniz.

Örneğin, orta seviyeye geldiğinizde, çoğu dilbilgisi kuralını zaten öğrendiniz. Bunun yerine,İngilizcede Orta Seviyeden İleri Seviyeye Nasıl Geçilir şeklinde düşünerek  İngilizce dilbilgisi bilginizi ve kullanımınızı derinleştirmek gerekir.

Ancak unutmayın: ileri seviyeye seyahatinizde size yardımcı olacak iyileştirmeler yapıyorsunuz. İlerlemenizi görmenin bazı yolları şunlardır:

– daha büyük bir pasif kelime dağarcığı (daha hızlı okuyabilir ve anlayabilirsiniz)
– daha akıcı (her şey söylediğinizde durup düşünmeniz gerekmez)
– daha iyi dinleme becerileri

İngilizcen zaten birçok durum için iyi

Yeterince iyi konuşup yazdığınızda  çalışmaya devam etmeniz gerektiğini hissetmezsiniz. İletişim kurabilirsin ve bu yeterince iyi.

Ancak sonuç olarak, yaptığınız hataların “fosilleşmesi” dir. Yani – beyninizde katılaşırlar, onları düzeltmeyi zorlaştırırlar.

Çok iyi İngilizce konuşan insanlarda da bu her zaman görülür. Aynı hataları tekrar tekrar yapıyorlar.

Unutmayın: Tipik hatalarınızın ne olduğunu bildiğinizde, bunları düzeltmek için çalışabilirsiniz. Orta düzeyde, bunlardan binlercesine sahip olmayacaksınız, ancak birkaçını düzeltmek İngilizcenizde hemen bir fark yaratacaktır. İşte  odaklanabileceğiniz bazı şeyler:

– Edatlar ve fiiller
– Gerund vs mastar
– Basit ve sürekli form

Kelime bilginiz sınırlı veya “takılmış”

Orta düzeydeyken, çoğu şeyi oldukça iyi anlayabilirsiniz – ancak bir dizi ifade kullanmazsınız. Öğrenciler sık ​​sık şöyle der:

“Her zaman İngilizce aynı kelimeleri kullanıyorum.”
“Kelime bilgim temel düzeyde kaldı.”

Orta seviyeden ileri seviyeye doğrudan bir yol

Aşağıdaki fikirler orta seviyeden ileri seviyeye ulaşmanıza yardımcı olacaktır – ancak kendinize karşı katı olmalısınız.

sürekli olarak
günde 10 dakika ayırma süresi iyidir! Günün en iyi zamanında bunu yapın, kendinizi tazelenmiş  veya rahatlamış  yapın.

Hatalar üzerinde çalışın

30 dakika veya bir saat bulmaya yatırım yapmaya değer hatalarınızın ne olduğunu ortaya çıkarın.

Daha fazla ana dilde kelime öbeği ve kelime bilgisi kullanın

Okuma burada size yardımcı olur – ancak yeni kelimeleri ve kelime öbeklerini not ettiğinizden ve bunları kullanmanın yollarını da bulduğunuzdan emin olun.

Zahmetsiz konuşmalara daha hızlı bir yol için İngilizce’nin “bloklarını” öğrenin.