İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeni her insana göre değişen bir  süre gerektirir. Evet,  İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeni mevcut.

İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRMEMENİN 8 NEDENİ NEDİR

İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeni Konusu

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri ):
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

Sebep  1: Bunun için yeterli zaman harcamıyorsunuz 

İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeni her insana göre değişen bir  süre gerektirir. Evet,  İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeni mevcut ve sizin  İngilizce yeteneğinizi geliştirmek için çok zaman gerekir. İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedenini yenmek için ve İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedenini  AŞARAK İngilizce dersleri ile İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedenini yenerek gelişmeye devam etmek için her gün en az bir saat İngilizce pratik yapmalısınız.

Yoğun bir hayatınız varsa ve sadece hafta sonu İngilizce dersleri alıyorsanız, akıcı olmak çok uzun zaman alacaktır. O halde  İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeninden birini olsun yenmek için  her gün çalışmalısın . İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedenini atlatmak  için İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedenini yenmek için günde on dakika harcamak bile hiç yoktan iyidir.

Sebep  2: Çok pasifsin.

Çocukken uykumda öğrenebileceğimi düşünürdüm. Uyuduğu dersleri dinleyerek bir karakterin dahi olduğu bir kitap okudum. Bunun harika bir yöntem olduğunu düşündüm!

İngilizce Konuşma, aktif öğrenmenin bir şeklidir. Ancak konuşacak kimseniz olmasa bile aktif olmanın yolları var:

  • Birinin cümleyi nasıl bitireceğini tahmin etmeye çalış.
  • Duyduğunuz yeni sözcükleri hatırlayın ve anlamlarına bakın.
  • Kendinle konuş

…ve bunun gibi.

Sebep  3: Yeniden Gözden geçirmiyorsunuz.

Bu büyük bir ihmal. Birçok insan yeterince gözden geçirmiyor.İşte bu İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeninden biridir.

Unutmadan önce bir şeyi gözden geçirdiğinizde, beyninize “Bu önemli! Unutmayın!” Yazan bir sinyal gönderir. Bu yüzden yeni bir şeyler öğrenme veya neredeyse unuttuğunuz bir şeyi hatırlama seçeneğiniz olduğunda, tekrar gözden geçirin!

Sebep  4: Ana dilinize çok güveniyorsunuz.

Anadilinizde yazılmış İngilizce açıklamaları okumak eğlenceli olabilir.

Ancak anadilinizde bir çeviri veya açıklama sadece İngilizce hakkında bilgi verir . Size pratik yapmaz. Farklı İngilizce parçaları arasında güçlü bağlantılar kurmaya çalıştığınızı hayal edin . Ana dilinizi aralarında koymak sadece engel oluyor.

Sebep  5: “Hatalara” odaklandın

Birçok İngilizce öğrencisi ne zaman bir hata yaptığını bilmek ister. Düşünce, bütün hataları düzeltebilirseniz İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedenine göre geriye kalanların mükemmel olacağı yönündedir.

Ancak, hatalara odaklanmamanız için bazı nedenler:

  • Yanlış olanı söylemenin doğru olanlardan çok daha yanlış yolları var.
  • Hatalara odaklanmak sizi utangaç hissettirir, bu da sizi daha az konuşur.
  • İnsanların işaret ettiği hatalardan bazıları gerçekten hata değil .

Sebep  6: Sizleri bir bağlam içine sokmazsınız.

Yeni bir kelime öğrendiğinizde ilk öğrenmeniz gereken şey “Bu ne anlama geliyor?” Değil. ama “Ne zaman kullanabilirim?”

Sebep  7: İngilizceye gerçekten ihtiyacınız yok.

Bazen insanlar İngilizce öğrenmek ister, ancak gerçekte buna gerçekten ihtiyaç duymazlar. Bu durumda İngilizcenizi geliştirmemenin 8 nedeninden diğer biri. İnsanlarla çok böyle sohbetlerim var.

Sebep  8: Çok fazla gelişmişsin.

İngilizce öğrenmeye ilk başladığınızda, muhtemelen çok çabuk geliştiniz. Çünkü en yaygın İngilizce kelimeleri ve gramer yapılarını öğrenmek kolaydır. Aslında, konuşulan İngilizcenin% 75’i 400 kelimeden az oluşur .