İngilizcenizi Geliştirmek İçin 4 İpucu ismindeki İngilizcenizi Geliştirmek İçin 4 İpucu adını verdiğimiz programlarda  bilgiler veriliyor.

İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRMENİN 7 YOLU HAKKINDA

İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolu ile İlgili Bilgi

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri ):
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolu var. İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan biri İngilizcenizi geliştirmenize ve İngilizce dersleri ile pratik yapmanıza yardımcı olacak birçok kısa, etkileşimli aktivite var. Her İngilizce aktivite, okuma, yazma, dinleme, telaffuz, dil bilgisi veya kelime bilgisi gibi İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolunda farklı bir dil becerisine odaklanır.

İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolu diğerinde etkinliklerinin  tümü mobil cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır, böylece evde veya yolda İngilizce pratik yapabilir, hatta birkaç boş dakikayı bile İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan biri olarak  kullanabilirsiniz. Her gün 5-10 dakikalık kısa bir aktivite yaparak düzenli olarak İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan biri olan İngilizce pratik yapmayı alışkanlık haline getirin. ‘ Az ve sık ‘ öğrenmek  , ara sıra yapılan yoğun çalışmalardan daha etkilidir.

1) Sizin için doğru aktiviteyi bulun

İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan bir diğeri doğru düzeyde öğrenme etkinlikleri bulmak önemlidir. Bir aktivite çok zorsa, moral bozucu olabilir. Ancak konfor bölgenizde kalırsanız ilerlemeniz daha yavaş olacaktır.

Kısa, çoktan seçmeli bir test yaparak İngilizce seviyenizi kontrol edebilirsiniz  . Ardından hedef seviyenizde doğru uygulama aktivitelerini seçin: Bağımsız (CEFR seviye B1-B2) veya Yeterli (CEFR seviye C1-C2).

Eşsiz arama işlevi, beceriyi, seviyeyi ve sahip olduğunuz süreyi seçerek nasıl ve ne zaman seçerseniz seçin İngilizce pratiği yapmanızı sağlar.

2) İngilizce yazma becerilerinizi geliştirin

Uygun dili kullanarak kompozisyon yazmak, İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan biri olduğu gibi akademik çalışma için temel bir beceridir. İngilizce yazma becerilerinizi geliştirmek, başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Bağımsız seviyedeki öğrenciler, daha uzun cümleler oluşturmak ve fikirlerini birleştirmek için kelimeleri ve cümleleri birbirine bağlayarak alıştırma yapabilirler.
Yeterli seviyedeki öğrenciler, yazılarını yapılandırmak ve yazılı akıcılıklarını geliştirmek için referans sözcükleri ve söylem işaretleyicilerini kullanarak alıştırma yapabilirler.

3) İngilizce okuma becerilerinizi geliştirin

Ders kitaplarını, makaleleri ve araştırma yayınlarını okumak, İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan biridir ve herhangi bir akademik kursun kritik bir parçasıdır. Okuma becerilerinizi geliştirmek, akademik çalışmalarınızda başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Bağımsız seviyedeki öğrenciler, bir metinde belirli bilgileri bulmak için hızlı bir şekilde okuma alıştırması yapabilirler.
Yeterli seviyedeki öğrenciler, İngilizce yazılmış soyut kavramları ve akademik argümanları anlamak için dikkatli bir şekilde okuma alıştırması yapabilirler.

4) İngilizce dinleme becerilerinizi geliştirin

Üniversite öğrencilerinin derslerde anlatılanları takip etmeleri ve seminer tartışmalarına katılmaları gerekmektedir. Bir konuşmacının ana argümanları, görüşleri ve tutumları için İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan biri olan dinleme alıştırması yapın.

Bağımsız seviyedeki öğrenciler, bir sunum veya tartışmadaki ana noktaları ve fikirleri dinleme alıştırması yapabilirler.
Yeterli seviyedeki öğrenciler, kullanılan kelimelere ve tonlamaya dayalı olarak ustaca ifade edilen tutumlar için dinleme alıştırması yapabilirler.

5) Telaffuzunuzu geliştirin

İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan birine uygun olarak İngilizce telaffuzunuzu geliştirerek seminerlerde sunum yaparken veya soru sorarken kendinize olan güveninizi geliştirin.

Bağımsız seviyedeki öğrenciler, uzun ve kısa “i” sesleri gibi farklı İngilizce sesleri telaffuz etme alıştırması yapabilirler.
Yeterli seviyedeki öğrenciler, farklı kelime vurgularını uygulayabilir ve bunun bir kelimenin veya cümlenin anlamını nasıl değiştirebileceğini öğrenebilir.

6) Dilbilginizi ve kelime bilginizi geliştirin

Dilbilgisi ve kelime bilginizi yenilemeye devam edin. Bu, İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolundan biri olan iyi biçimli cümleler oluşturmanıza ve İngilizce kullanırken kendinize olan güveninizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Bağımsız seviyedeki öğrenciler, farklı durumlarda geçmiş basit ve şimdiki mükemmel fiil zamanlarını ve zarfları kullanarak pratik yapabilirler.
Yeterli düzeydeki öğrenciler, niteleyici ifadeler ve görüşler için göreceli bir zamir ve farklı kelime dağarcığı olarak “hangi” kelimesini kullanarak alıştırma yapabilirler.

7) Bir alıştırma testi deneyin

Cambridge English sınavı, doğru İngilizce seviyesine sahip olduğunuzu kanıtlayacak ve akademik ve profesyonel hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. İngilizcenizi Geliştirmenin 7 yolunun bir parçası olarak bir alıştırma testi deneyerek hazır olup olmadığınızı öğrenin . Sınavdaki soru türlerine alışmak önemlidir. Bu, güveninizi artıracak ve sınav tekniğinizi geliştirecektir.