İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolu konusunda bir fikriniz yoksa kendi başınıza İngilizce  öğrenmeniz  zor olabilir,.

İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRMENİZİN 5 YOLU HAKKINDA  

İngilizcenizi Geliştirmenizin 5 yolu Hakkında Öneriler

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişilik Gruplarla  İngilizce Dersleri )

İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolu konusunda bir fikriniz yoksa kendi başınıza İngilizce  öğrenmeniz  zor olabilir, ancak İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolu hakkında bilginiz varsa bu şekilde  mümkündür. İngilizce Okuma, İngilizce yazma, İngilizce dinleme ve İngilizce konuşma konusunda İngilizcenizi geliştirmenizin 5 Özel yolu vardır – pratikte size yardımcı olacak fiziksel olarak kimse yok ama İngilizcenizi geliştirmenizin 5 Pratik yolu için siz varsınız..

İstanbul’dan bir İngilizce öğretmeni olan İbrahim Şahin, İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolu ile kendinizi geliştirmeniz için İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yoluna  yönelik ipuçlarını paylaşıyor:

  • 1. Etiketleri evinizin etrafına yerleştirin

    İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolundan biri dil bilgisi veya kelime bilgisi olsun, ezber yapmak  İngilizce öğrenmenin bir parçasıdır. Ezberlemek de zor ve sıkıcı olabilir, bu nedenle  İbrahim Hoca İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolu öğretilerinde öğrenciler için bir dizi yaratıcı çözüm sunar.

  • “Post-it notları alın ve evinizdeki her şeyi etiketleyin. İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolu için o nesneyi kelimeyle her ilişkilendirdiğinizde hatırlamanız daha olasıdır.”
  • İngilizce, öğrencilerin hatırlamakta zorlandıkları bir dizi dil bilgisi kuralına sahiptir.
    İbrahim Hoca İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolunda , “Onları çok fazla zaman geçireceğiniz bir yere koyabilirsiniz – muhtemelen banyo veya yatak odanız  olabilir.
  • “Öğrenmek bir şey, onu korumak başka bir şey.”

2. Bir blog başlatın

Çevrim içi bir blog veya dergi başlatmak, İngilizcenizi Geliştirmenizin 5 Etkin yolundan biri de yazma becerilerinizi geliştirmenin basit bir yolu olabilir.

“Küçük başlayın. Belki bazı fotoğraflar ve resim yazıları ile başlayın.” İngilizcenizi geliştirmenizin 5 Hızlı yolu konusunda yardımcı olabilir.

Alt yazılar gibi küçük yazma görevlerinden memnun olduktan sonra, cümlelere ve umarım paragraflara geçebilirsiniz.

İbrahim Hoca İngilizcenizi geliştirmenizin 5 Yoğun yolu ile ayrıca yazınızı düzeltmek  için yollar bulmanızı önerir: “Yazım denetimini kullanabilirsiniz, kendiniz kontrol edebilirsiniz, size yardımcı olacak başka bir İngilizce konuşmacı bulun.”

3. İngilizce olan Telefon ayarlarınızı değiştirin

İngilizcenizi Geliştirmenizin 5 yolundan diğeri de hepimizin kullanmak kullanmak zorunda olduğu telefonlar ve  diğer cihazları birden çok günde bir  kaç kez ayarlayın.

İbrahim Hoca İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolunda , öğrencilere cihazlarındaki ve uygulamalarındaki  dil ayarlarını İngilizce olarak değiştirmelerini önerir.

” Bu durum sizi her zaman İngilizce düşünmeye mecbur eder.”

4. İlgi için okuyun

Okuma önemli bir beceridir ve yazma becerilerinize de yardımcı olur . Öğrenmenizi sürdürmek için İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolunda  İbrahim Hoca, okumayı tutkularınızla ilişkilendirmenizi önerir.

“İlgilendiğiniz bir şeyi okuyun. Spora gidiyorsanız, bir spor dergisi okuyun.”
Okurken, bunu aktif olarak yapın ve okurken kullanabileceğiniz araçları düşünün.

İbrahim Hoca İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolunda , “İşaretleyiciler, bilmediğiniz yeni kelimeleri vurgulamak için mükemmeldir. Okurken iyi bir çevrim içi sözlüğe veya iyi bir kağıt sözlüğe sahip olduğunuz için tanımı kontrol edip belleğe de koyabilirsiniz.”

5. Özetler yazın

İngilizce podcast dinlemek, video ve televizyon izlemek, İngilizcenizi kendinizin geliştirmesinin bir çok  faydalı yollarından biridir.  İbrahim Hoca İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolunda , bir şeyler yazarak ya da duyduklarınızı ya da izlediklerinizi yüksek sesle özetleyerek İngilizcenizi geliştirmenizin 5 yolu ile öğrenmenizi genişletmenizi önerir.