İngilizceyi Hızlı ve Kolay Öğrenme yolları

İngilizceyi Hızlı ve Kolay Öğrenme Konusunda Açıklama

İngilizceyi Hızlı ve Kolay Öğrenme Hakkında Öneriler

Ülkemizde çoğu İngilizce Hızlı ve Kolay Öğrenmeye elverişli bir dildir sanır. Doğru,İngilizce Hızlı ve Kolay Öğrenmeye en çok çalışılan dünyada ikinci dildir. Parmaklarınızın ucunda daha fazla çalışma materyali, gizli kesmek vaat eden makaleler veya sizi destekleyecek çevrimiçi topluluklar hiç bulunmadı. Ancak İngilizceyi Hızlı ve Kolay Öğrenmeniz gerekiyorsa, sonuçlara ulaşmanın en kolay yolu hangisidir?

Bu kesin kılavuzda, adım adım özetini bir araya getirdik

Hızlı ilerleme sağladığı kanıtlanmış teknikler
Çalışma nedenleri
Onları takip etmenize yardımcı olabilecek bazı kaynaklar

1. En kısa zamanda konuşmaya başlayın

İngilizceyi Hızlı ve Kolay öğrenmeniz konusunda ciddiyseniz, kanıtlar açıktır: akıcı bir konuşmacı ile düzenli görüşmeler yapmak hemen hemen tek yoldur .

Dil becerilerinizi yüksek sesle sınamanın zihinsel engelini ne kadar hızlı kırabilirseniz, o kadar hızlı güvenle konuşabilirsiniz.

2. Okumaya başlayın

İngilizce okuma materyalleri bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

İngilizce çevirisinde anadilinizde sevdiğiniz bir kitabı okU
Arama tarayıcınızı varsayılan olarak İngilizce dil sonuçlarını gösterecek şekilde değiştiR

3. Kendinizi hesap verebilir yapın

İngilizceyi Hızlı ve Kolay öğrenmek istiyorsanız, düzenli uygulama alışkanlık haline gelmelidir. Ancak, dil becerileriniz üzerinde çalışmak için fazladan zaman harcayacağınıza söz vermek iyi değil. Hayat yolunda olsa bile pratik yapacağınızı garanti etmenin bir yolunu bulmalısınız .

Büyük bir irade gücünüz varsa, kendinizi hesap verebilir hale getirmek, her gün belirli bir saatte, örneğin işten eve geldiğinizde size biraz öğrenme yapmanızı hatırlatmak için telefonunuzda bir alarm ayarlamak kadar basit olabilir. Ancak çoğumuz için, başka biri bize bağlı olduğunda yeni bir şey yapmak için motive olmak çok daha kolaydır.

4. “Akıcı olacağım” dan daha faydalı hedefler belirleyin

Dil öğrenimi topluluğunda “akıcı olma” üzerine çok fazla vurgu var, ancak İngilizce dersleri ile öğrenme yolculuğunuzda ilk adımlarını attığınızda bu yararlı bir hedef mi? Muhtemelen değil.

Akıcılık üzerine odaklanmak, İngilizce öğrenmenin bir uç noktası olduğunu, her zaman ulaşılamayacak bir nokta olduğunu gösterir. Gerçek şu ki, herhangi bir dili konuşan herkes hala öğreniyor.

Bireysel içeriğinizle alakalı hedefler belirlerseniz daha hızlı öğrenirsiniz. Daha iyi hedefler, kendi hayatınızla ilgili ilerlemenizi takip etmenizi sağlayan hedeflerdir.  Bunlar harika örnekler:

  • Altı ay içinde, iş ortaklarımla konuşabilmek ve sözlük kullanmadan hızlı bir şekilde İngilizce e-posta ile göndermek istiyorum.
  • Üç ay içinde, anadili İngilizce olan kişilerle ortak konularda (hava durumu, turizm, spor vb.) Küçük bir konuşmak istiyorum.
  • Dokuz aylık çevrimiçi İngilizce öğrendikten sonra, TOEFL sınavında 100 puan almak istiyorum.