İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolu özellikle ikinci dil olarak öğrenmek zorlu bir görev olabilir. Ancak bir kez alıştıktan sonra, dili öğrenmek için İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolu kolay.

İNGİLİZCEYİ ÖĞRENMENİN 7 BASİT YOLU HAKKINDA BİLGİLER

İngilizceyi Öğrenmenin 7 Basit Yolu için Yöntem

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri ):
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İngilizce Dersleri )

İngilizceyi Etkili Bir Şekilde Öğrenmenin 7 Basit Yol

İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolu özellikle ikinci dil olarak öğrenmek zorlu bir görev olabilir. Ancak bir kez alıştıktan sonra, dili öğrenmek için İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolu için İngilizce dersleri ile  harcadığınız her çaba ve zaman buna değecektir. İngilizceyi Öğrenmenin 7 Basit Yolu ile İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşarak seyahat etmek daha eğlenceli olacaktır. Ayrıca, en son çıkan en çok satan İngilizce kitabın veya Hollywood filminin keyfini çıkarmak için ana dilinize çevrilmesini beklemeniz gerekmez. Bu çabanızda size yardımcı olmak için,  İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yoluna ve İngilizceyi nasıl etkili bir şekilde öğreneceğinize dair bazı İngilizce pratik ipuçları burada .

1. Kelimeleri değil, cümleleri inceleyin

İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolundan biri ,İngilizce veya herhangi bir dil öğrenirken, tek tek kelimeleri öğrenmemelisiniz çünkü onları ezberlemek bağlam olmadan bir anlam ifade etmez. Bunun yerine, İngilizceyi Öğrenmenin 7 Basit Yolunda tüm ifadeleri çalışmalısınız. Ne anlama geldiklerini ve bir İngilizce cümlede nasıl kullanıldığını biliyorsanız, İngilizce kelimelerin anlamlarını ezberlemek çok daha kolaydır.

2. Dinleyerek öğrenin

Ders kitaplarını okumak İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolundan biri olması İngilizce dilini öğrenmenize yardımcı olsa da, yalnızca onlara güvenmemelisiniz. İngilizce Ders kitapları size dilbilgisi ve kelime bilgisi öğretmek için harikadır, ancak konu bir konuşma yapmak olduğunda pek yardımcı olmayabilirler. İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolu; İngilizce konuşmayı öğrenmek istiyorsanız okuyarak değil dinleyerek öğrenin

3. Bir yerleştirme testi alın

Takip etmeniz gereken programın türünü belirleyeceğinden,  herhangi bir öğrenme planına başlamadan önce İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolundan diğeri de mevcut İngilizce yeterlilik seviyenizi öğrenmek çok önemlidir.

Örneğin, İngilizce seviyeniz Intermediate veya daha düşük seviyedeyse kapsamlı bir İngilizce programı ve Upper-Intermediate seviyesi ve üstü için özelleştirilmiş bir öğrenme planı.

 

4. Nicelikten çok kaliteye öncelik verin

Herhangi bir dili öğrenmek söz konusu olduğunda, her şey nicelikten çok nitelikle ilgilidir. Kısa sürede onlarca yeni kelime öğrenmek yerine bir kelimeyi öğrenip onlarca kez tekrar etmeye odaklanmalısınız. Bu, aşırı bilgi yükünden muzdarip olmanızı önler.

5. “Bakış açısı” hikayeleriyle dilbilgisi öğrenin

İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından biri, çeşitli zamanlarda anlatılan kısa hikayeleri dinlemektir. Bu, İngilizce gramerinizi otomatik olarak ve daha doğal bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, bir hikaye “muz sevmiyorum ama bir tane yemek istiyorum” ile başlıyorsa, diğer hikaye “muz sevmedim ama bir tane yemek istedim” olmalıdır.

6. Dinleyin ve cevaplayın, dinleyin ve tekrar etmeyin

İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolundan biri eğer  İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız, İngilizce ders kitaplarının kullandığı “konuşmacıdan sonra tekrar etme” stratejisini kullanmayın. Konuşmacı tarafından söylenen kelimeleri veya cümleleri düşüncesizce tekrarlamak yerine, İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolundan biri olan sorulan soruları cevaplamalısınız.

7. Çevrimiçi bir ders alın

İnternette birçok çevrimiçi İngilizce kurs var. Google’da hızlı bir arama, size eğitim sağlayıcılarının bir listesini gösterecektir. Ancak, geliştirmek için tamamen 1:1 Skype derslerine bağımlıysanız, oldukça maliyetli olabilir.

Maliyeti düşürmenin bir yolu, İngilizce derslerinizi çevrimiçi kendi kendine öğrenen bir İngilizce programı ile desteklemektir . Genel olarak, devam eden derslerinizi tamamlamak için çevrimiçi programı kullanarak %50’den fazla maliyet tasarrufundan yararlanırsınız.

Her küçük iyileştirme anında bir fark yaratır. Asla mükemmel olmayabilirsin ve sorun değil. Ana dili İngilizce olanlar bile hata yapar. Ancak İngilizce iletişim kurma becerinize daha fazla güvendikçe, faydalarını göreceksiniz.

Güvenin, yaparak inşa edildiğine kuvvetle inanıyoruz. Bu nedenle öğretmenlerimiz sizi her zaman bir sonraki adımı atmaya teşvik edecektir. İngilizceyi etkili bir şekilde öğrenmenin 7 yolundan biri de konuşun ve daha hızlı konuşmaya çalışın.