İş İngilizcesinin yayılmasını sağlayan şey sadece teknoloji ve medya değil, aynı zamanda İŞ İngilizcesinin bizzat kendisidir.

   İŞ İNGİLİZCESİ DERSLERİ

İŞ İngilizcesi Ders Programı

ve

1 – İŞ İngilizcesi Dersleri ( Birebir Özel İŞ İngilizcesi Dersleri ):
2 – İŞ İngilizcesi Dersleri ( 4 Kişiden Oluşturulan Gruplarla İŞ İngilizcesi Dersleri )

Dilbilimciler, MTV gibi teknoloji ve medya nedeniyle İngilizce’nin ve İş İngilizcesinin insanlık tarihinde en hızlı yayılan dil olduğuna inanıyor. Dolayısıyla  İş İngilizcesinin   İngilizce dersleri ile yayılma hızı, kapsamı ve hızı eşi benzeri görülmemiş ve şaşırtıcı.”

Harvard Business School Çalışma Bilgisi

Ancak İngilizcenin ve özellikle İş İngilizcesinin yayılmasını sağlayan şey sadece teknoloji ve medya değil, aynı zamanda İŞ İngilizcesinin bizzat kendisi olan iş dünyasıdır. İngilizce konuşamayan işletmelerin, bir ulus olarak dünyanın en büyük ve en zengin pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde iş yapabilmeleri için İş İngilizcesi bilmeleri gerekir.
Ayrıca “İngilizce, sömürgecilik veya yumuşak güç girişimlerinin bir sonucu olarak küresel ‘lingua franca’ haline gelmedi. Dünya çapında milyarlarca insan tarafından sınırlar arasında iletişim kurmanın en etkili ve yerleşik yöntemi olarak seçilmiştir. Hırsın , kişisel ilerlemenin ve kariyer ilerlemesinin dili olarak seçilmiştir”
İş İngilizcesi “lingua franca” olarak orta.com

Makaleyi okumayı seçtiyseniz, bu iki paragrafı atlayın.

Yine yukarıda anılan belgeden: “Birçok kuruluş ve hükümet, hareketlilik, refah, yenilikçilik ve İngilizce yeterliliği arasında açık bir ilişki olduğunu zaten kabul etmiştir. Dil stratejisini küresel yetenek yönetimi süreçleriyle etkin bir şekilde birleştiren kuruluşlar, bir adım öne çıkıyor. Harvard Business Review’dan Tsedal Neeley ve Robert Steven Kaplan, rekabetin rekabette olduğunu söylüyor.

Sonuç olarak, şirketler eğitim ve öğrenim programlarından daha fazlasına ihtiyaçları olduğunu kabul etmeye başlıyorlar; eğitim gündeminin diğer yönlerinden ayrı bir ‘Dil Stratejisi’ne ihtiyaçları var. Ve bu strateji, çoğu zaman, İngilizce’nin merkezi bir bileşenidir.“

ESL öğrenmek, bulmacanın tüm parçalarıyla başa çıkma deneyimine sahiptir. Yirmi üç kişi, her gün dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarıyla doğrudan iş yapan başarılı bir BT şirketinin kurucu ortağı olarak deneyim kazanıyor. Diğer dillerde ve kültürlerde deneyime sahip anadili İngilizce olan kişiler. Yürüyüşe çıkıyoruz ve dünya çapında “yerde botlar” çalışmış olmanın konuşmasını yapıyoruz.

İş İngilizcesi edinmek size iş dünyasında ve iş dünyasında kullanacağınız kelimeleri öğretir. Kurumsal konuşmayı öğrenmenin yanı sıra, genel çalışma ortamlarında norm olacak işle ilgili görevleri nasıl yapacağınızı da öğrenirsiniz. Bunlar, iş yazımı ve raporları, sunumların nasıl yapılacağı, fikirlerin ortaya konması ve İŞ İngilizcesi ile toplantıların nasıl yapılacağı gibi şeyleri içerir. İşle ilgili temel İş İngilizcesinin bilgilerinden merdivenin en üstüne kadar iletişim kurmaya kadar.

Baştan sona, yukarıdan aşağıya stratejiler sağlayabiliriz.

İş İngilizcesi öğrenmenin diğer yönleri arasında mektuplar ve e-postalar yazmak, görevlere başvurmak ve iş profillerini anlamak sayılabilir. Bazı İş İngilizcesi dersleri de  sizi kurumsal, ofis ortamındaki hayata hazırlayabilir.

İngilizce, dünya çapında iş dünyası için evrensel dil, lingua franca haline gelmek üzere gelişti. İngilizce, farklı geçmişlere, ülkelere ve dillere sahip insanları ve şirketleri birleştirir ve açık ve etkili bir şekilde iletişim kurmalarını sağlar. İş İngilizcesi, işletmeler ile müşterileri ve tedarikçileri arasında daha iyi iletişimin kapılarını açar. İŞ İngilizcesi ile daha iyi iletişim, daha büyük verimlilikle sonuçlanır, çünkü daha büyük pazarlara girmek için daha az hata ve daha yüksek kar vardır.