Demek iyi bir İngilizce öğretmeni olmak istiyorsun? Bu harika! Yapabileceğin en iyi İngilizce öğretmeni olmak için çalışmak.

Nasıl İyi Bir İngilizce Öğretmeni Olunur? Sahip Olunması Gereken 8 Beceri.

Nasıl İyi Bir İngilizce Öğretmeni Olunur? Sahip Olunması Gereken 8 Özellik.

Demek iyi bir İngilizce öğretmeni olmak istiyorsun? Bu harika! Yapabileceğin en iyi İngilizce öğretmeni olmak için çalışmak, sadece kariyerine büyük bir yatırım yapmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir İngilizce öğretmeni olarak öğrettiğin tüm öğrencilerine de yardımcı olur.

Kimse harika bir iyi İngilizce öğretmeni unutmaz. Bu nedenle, ister genel İngilizce öğretmeni olmak, ister İngilizce‘deki diğer dersleri üniversite düzeyinde öğretmek veya daha genç öğrencilerle yaratıcı olmak isteyin, ihtiyacınız olan tüm becerilere sahip olduğunuzdan emin olun. Neden iyi bir İngilizce öğretmeni olmanız için ihtiyacınız olan her şeyi sunabileceğimiz yerde öğretmenlik eğitimi almaya ne dersiniz? Ve zaten iyi bir İngilizce öğretmeniyseniz – daha da iyi olmanıza yardımcı olabiliriz!

Her iyi İngilizce öğretmeninin ihtiyaç duyduğu 10 beceriyi ve bunları iyi bir İngilizce öğretmeni olarak nasıl edineceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

İyi Bir İngilizce Öğretmeninin İhtiyaç Duyduğu 8 Beceri

1. Mükemmel İngilizce Telaffuz, Kelime Bilgisi ve Gramer Becerileri

Kulağa bariz geliyor, ancak İngilizce öğretmeye başladığınızda, kendi dil becerilerinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekiyor. Öğrencilerinizin ne söylediğinizi anlaması ve gramerinize güvenmesi gerekir. Bazen öğretmenler, gelişmelerini desteklemek için yöneticilerinden bu konuda yararlı geri bildirim almazlar. Burada,Akademik İngilizce Eğitimde  , tüm İngilizce öğretmen eğitimi kurslarımız telaffuz, gramer ve kelime bilgisi konularında yoğun dersler içerir.

2. Öğrencilerinize Motive Edici ve İlgi Çekici Dersler Verme Konusunda Özgüven ve Beceri

iyi bir İngilizce öğretmenleri biraz aktör gibidir. Öğrencilerinizin dersinize odaklanmasını sağlamak ve ilgilerini canlı tutmak için bir gösteri yapmalısınız. Bazı insanlar bunu yaparken çok rahatsız hissedebilir. Böylece DENİZLİ İngilizce kurslarımız size öğrencilerinizin öğrenmesini sağlayacak becerileri ve bunları kullanma güvenini verecektir.

3.  Kendi Öğretim Materyallerinizi Geliştirin

Şu anda ders kitaplarından İngilizce öğretiyor olabilirsiniz, ancak bir noktada öğrencilerinizin ilgisini çekecek ve onlara meydan okuyacak, sınıfta kullanmak üzere materyal geliştirmenin yollarını bulmak isteyeceksiniz. Harika materyaller oluşturan iyi İngilizce öğretmeni, öğrencileri arasında popülerdir ve harika geri bildirimler alırlar.

4. Değerlendirme

İyi İngilizce öğretmenleri, öğrencilerinin ilerlemesini, güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmede harikadır. iyi bir İngilizce öğretmeni, yalnızca öğrencileri doğru bir şekilde değerlendirerek, onların bilgilerindeki boşlukları doldurmalarına ve en iyi şekilde öğrenmelerine yardımcı olabilir.

5.  Kendi Uygulamanız ve Mikro Öğretiminiz Üzerine Düşünmek

İyi İngilizce öğretmenleri kariyerleri boyunca gelişmeye devam ederler. Bunu, kendi dersleriniz ve uygulamanız üzerinde düşünerek ve ayrıca burada, Akademik İngilizce Eğitimde bir öğretmen eğitimi kursunda herkese yardımcı olmak için yaptığımız mikro öğretimle yapabilirsiniz. Öğrettiğinizi kaydediyoruz ve neyi iyi yaptığınızı ve neyin daha iyi gidebileceğini öğrenmek için akranlarınız ve öğretmenlerimizle birlikte gözden geçireceksiniz.

6. Konunuza Hakimiyet

Uzmanlık konularını İngilizce olarak öğretiyorsanız, fen, matematik, tarih veya coğrafya olsun, öğrencilerin ilgisini çekebilmek ve öğrenmelerine yardımcı olmak için kelime dağarcığına ihtiyacınız vardır. Sınıfta kullanabileceğiniz bazı pratik görevleri ve etkinlikleri, herhangi bir derste kullanabileceğiniz kelimeleri ve ayrıca CLIL oturumlarında kullanmak üzere materyalleri nasıl temin edeceğinizi ve uyarlayacağınızı öğrenmenize yardımcı olabiliriz.

7.  Sınıfta Teknolojiyi Kullanın

Etkileşimli ekranlar, web siteleri ve uygulamalar bir öğretmenin işinin bir parçasıdır. Bunları doğru bir şekilde kullanabilmek ve öğrencilerin bunu yapmasına yardımcı olmak çok önemlidir. Personel odasındaki meslektaşları teknolojiyi iyi kullanmaları için destekleyebilmek de önemlidir. İngilizce ve Teknoloji kursumuz , teknolojiyi kullanarak becerilerini geliştirmek isteyen tüm iyi bir İngilizce öğretmeni içindir.

8.  İngilizce Öğretmenleri için En Son Yöntem ve Teorilerden Haberdar Olun . 

Pedagoji – öğretme sanatı – araştırmalar bize öğrencilerin en iyi nasıl öğrendiğini gösterdiğinden, her zaman değişir. İyi bir İngilizce öğretmeni olmak istiyorsanız, öğretimle ilgili en son teorileri öğrenmeye devam etmeniz ve bunları pratiğinizi güncellemek için kullanmanız önemlidir. Araştırma bloglarına ve web sitelerine abone olmak iyi bir fikirdir ve DENİZLİ İngilizce öğretmen eğitimi kurslarımızdan herhangi birine katılırsanız en son düşünceler hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz.