Kpds, Kpds Kursu, Kpds  Programı

Kpds, Kpds Kursu, Kpds  Program İçeriği

1 –  Kpds Kursu ( Bireysel – Özel Kpds Kursu )
2 –  Kpds Kursu ( 4 kişi – Grup Kpds Kursu )

 

1 –  Kpds Kursu ( Bireysel – Özel Kpds Kursu ):

KPDS kursu sınıflarımızdaki Özel KPDS kurs programları adaylarına birebir uygulanır. KPDS kursu sınıflarımızdaki  Özel KPDS kurs programlarının uygulanmasında adayın Kpds Kursunda alacağı ders sayısı İngilizce seviyesine  ve  sınavında almak zorunda olduğu puana göre KPDS kursu sınıflarımızdaki Özel KPDS kurs programlarında belirlenir . Genellikle 50 – 55 puan almak zorunda olanlara :

A. İngilizce seviyesi orta üzeri olanlara 40 – 45 derslik bir özel kurs
B.İngilizce seviyesi orta seviyenin altında olanlara 50 – 55 derslik bir özel KPDS kurs programı uygulanır. 50 – 55 üzeri not almak isteyenler daha fazla sayıda özel  kurs programına tabi tut ulurlar

2 –  Kpds Kursu (4 kişi – Grup Kpds Kursu ) :

KPDS kursu sınıflarımızdaki Özel KPDS kurs programlarında grup olarak uygulanan özel KPDS kursu  programlarına katılan adayların İngilizce seviyelerinin denk olmasına, uygulanan  özel KPDS kursu    programlarının akıcı, daha hızlı ve daha anlaşılır olması için özellikle dikkat edilerek İngilizce seviyeleri eşit olan  adaylardan homojen bir grup oluşturulur ve kurs bu şekilde gerçekleştirilir. KPDS kursu sınıflarımızdaki Özel KPDS kurs programları adaylarına birebir uygulanır. KPDS kursu sınıflarımızda grup halinde gerçekleştirilen  kurs programları 2 türlü uygulanır :
A. İngilizce seviyesi ortanın üzerinde olanlara 60 ders süren  kurs programı
B. İngilizce seviyesi ortanın altında  olanlara 80 ders süren  kurs programı uygulanır.

NEDEN BİZ

A. Sınavın yapısı ve formatı gereği akademik bir sınav olduğundan  sınav hazırlık için düzenlenen  kursta normal İngilizce öğretmenleri görev yapamazlar. Bilgileri buna yetmez. Bu nedenle yıllarca akademik eğitim vermiş ve akademik eğitim konusunda uzmanlaşmış özel hocalar mevcuttur. özel KPDS kursu   programlarını işte bu deneyimli , akademik eğitim konusunda uzmanlaşmış ve hoca ünvanını alan hocaların uygulaması gerekir ki bizdeki  kurs hocaları sayılan tüm bu niteliklere sahip gerçek  sınav  hocalarıdır.

B.Grup  kurs programları , kursun bir özel ders kalitesinde ve karakterinde gerçekleştirilmesi vede eğitim kalitesinin niteliklerinin kaybedilmemesi için grup 4 aday ile sınırlandırılmıştır.

C. Gerek özel KPDS kurs, gerekse grup  kursu programlarının gerçekleştirilmesi aşamasında  sınavda başarının en büyük mimarlarından biri olan akademik kelimeler bilgisini geliştirici tüm önlemler alınır.

D. Akademik kelimelerle ilgili bilgiler vede kelimeler listeler şeklinde  adaylara yanlarında kelimelerin çabuk özümsenmesini vede akılda sürekli kalmasını sağlayan kelime çalışma teknikleri ile birlikte verilir.

E. Akademik kelimelerle ilgili testler kurs programlar
ının bulunduğu günlerin dışındaki günlerde gerçekleştirilerek iki işlev yerine getirilir
1.Testler kurs günlerinin haricindeki günlerde ve saatlerde gerçekleştirildiğinden ders sayısı azalmaz.
2.Testleri bu şekilde yaparak adayların üzerinde onları çalışmaya iten hem bir baskı oluşturulur hemde itici bir güç sağlanır.

F.  KPDS kursu sınıflarımızdaki Özel KPDS kurs programlarının gerçekleştirilmesi aşamasında kurslarda sınav sorularına birebir uyumlu olan  sorular üzerinde adaylar çalıştırılarak sınav teknikleri ve sınav taktikleri konusunda bilgilendirilirler ve bu şekilde sınavında soruları çözme hızlı bir şekilde gerçekleşeceğinden  sınavda başarı şansı arttırılır.

 

1Kpds Kursu ( Bireysel-Özel kpds kursu )
2 – Kpds Kursu ( 4 kişi-Grup kpds kursu )

 

Bireysel-Özel Kpds Kursu : Özel  kurs uygulamaları adaylarıyla teke tek gerçekleştirilir. Adayın alacağı  kurs sayısı adayın İngilizce seviyesine vede sınavda  elde etmek istediği  puana göre tayin edilir.

4 kişi-Grup Kpds Kursu : Grup kursu aday sayısı adayların dersleri daha rahat anlaması ,istediği zaman rahatlıkla sorular sorabilmesi ve kursun hızlı bir şekilde devam edebilmesi hedeflenerek 4 kişiyle sınırlandırılmıştır. Grup  kursu programlarında 2 uygulama mevcuttur.

Grup 1 : İngilizce seviyesi orta derecede ve orta derecenin üzerinde olanlar için 60 derslik  kurs
Grup 2 : İngilizce seviyesi orta derecenin altında olanlar için 80 derslik kurs programı uygulanır.

Kpds Kursu İçin Özel Kpds Hocası Gönderilir.

Bu sınavın hazırlık çalışmalarına başlayanların en büyük sorunu uygun bir  hazırlık kursu bulmak ve sınavda başarı sağlayabilmek. İyide Türkiye de sadece İstanbul’da değil kurs verebilecek hoca sayısı sanılandan çok daha azdır . Oysa sınavıa girenlerin sayısı binlerce. Üds kursları için yapılan  uyarıyı bu  kurslar içinde tekrarlanır. Sınava hazırlık için içinde gerçek bir hoca olan bir kurs bulunması sınavda başarılı olabilmenin en öneli unsurlarından biridir. Bu bilinen bir gerçek çünkü  bu sınav üds sınavından daha zor bir sınavdır ve bu seviyede  sınav hazırlık kursunda ders verebilecek İngilizce hocası çok azdır. Bizi ararsanız size yardımcı olabiliriz.

Bu sınav sanılanın aksine oldukça zor bir sınavdır. Bu nedenle daha önce öğrenilen günlük İngilizcenin yada bilenen birkaç tense in bu işe yeteceğini sanmak çok büyük bir hata olur . Kesinlikle  sınavı öncesi içinde gerçek  hocaların bulunduğu bir kurs programına iştirak edilmesi gerekir.

Kpds Kursu : Kurs programına katılan adayların  kurs öncesi çok önemlidir. Kurs adayının İngilizcede hangi seviyede olduğunu kesin olarak bilmesi yada daha önce katıldığı sınav varsa bu sınavda kaç aldığını söylemesi özellikle 4 kişiden oluşan grup şeklindeki  kurslar için aynı seviyede olan adaylardan oluşan bir homojen grubun meydana getirilmesinde  önemlidir.

 

NEDEN BİZ :

A. Bilinen akademik kelime sayısı ne kadar çok olursa soruların çözümü özellikle okuma parçalarının çözümü kolaylaşır .Bu gerçeğin bilincinde olan İngilizce akademik eğitim kursu,  kursua katılan  adaylara akademik kelimeleri ihtiva eden kelimeler listesi verir . Kelimelerin özümsenmesi ve akılda kalıcı bir hale dönüşmesi içinde akademik kelimelerle ilgili özümsemeyi kolaylaştıran kelime çalışma teknikleri verilen kelime listelerine eklenir. Kursun  olduğu günlerin ve saatlerin dışındaki gün ve saatlerde verilen kelimelerle ilgili testler yapılarak  adaylar takip edilir. Kelime testlerinin  kurs zamanlarının dışındaki zamanlarda yapılmasıyla  adayların dersleri eksilmemiş olur ve bu tutum adaylar üzerinde itici bir güç sağlayarak onları çalışmaya ve öğrenmeye teşvik eder.

B.Kurs programlarının uygulamalarında çoğu kez normal İngilizce öğretmenlerinin görev almasına karşın İngilizce akademik eğitim kursunda konusunda senelerce eğitim vermiş ve  konusunda uzman , deneyimli gerçek hocalar görev alır.

C. Kurs  uygulamalarında ilk başlarda  adaylara  sınavda kullanabilecekleri teknikleri anlayabilmeleri ve hemen uygulayabilmeleri için belli bazı gramer kuralları ve akademik yapılardaki cümlelerin karakteristik yapıları öğretilir. Adaylar kurs esnasında öğrendikleri bu bilgilerle sınav sorularını daha çabuk ve kolay çözebilir hale getirilir. Bu şekilde aynı zamanda zamana karşı bir yarışta olan  sınavda sorulan sorular daha kolay ve daha hızlı çözülerek süreden kazanılır.