Kpss A Grubu İngilizce Sınavı Hakkında Bilgi

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı İçeriği

1 – Kpss İngilizce Sınavı ( Birebir İngilizce Sınavı Hazırlık Dersi )
2 – Kpss İngilizce Sınavı ( 4 Kişilik Gruplarla  İngilizce Sınavı Hazırlık Dersi )

 

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı ,  A grubu kadrolara atanmak için  İngilizce Yeterlilik düzeyinin ölçüldüğü bir sınavdır. Müfettiş yrd,  uzman yrd, kontrolör gibi A grubu kadrolarda Kpss ‘den alınan puan dışında Kpss A Grubu İngilizce Sınavı sonucunda  elde edilen sonuç  dikkate alınmaktadır. Kpss A İngilizce Sınavıcumartesi sabah oturumunda,  Genel Yetenek-Genel Kültür testinin hemen ardından adaylara uygulanır.Genel Yetenek , Genel Kültür  testi bitince hiç ara verilmeksizin adaylar  KpssA  Grubu İngilizce Sınavını yanıtlamaya başlar, Kpss A Grubu İngilizce Sınavı süresince  adaylara 60 soru sorulur ve adaylardan 60 dakikada soruları yanıtlamaları istenir. Genel İngilizce bilgisinin test edildiği sınavda ayrıca Fransızca ve Almanca testide sınava giren adayın seçmiş olduğu dil tercihine bağlı olarak uygulanır.  Kpss A Grubu İngilizce Sınavı 4 yanlış bir doğru götürür.  Bu nedenle  Kpss A İngilizce Sınavı  sırasında cevapları atmak büyük bir hatadır.

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  60 soru içermektedir ve 60 dakika cevaplama süresi verilmektedir. Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  İngilizce soruları çözerken ne kadar hızlı ve pratik olabileceğinizi ön plana çıkaran  bir sınav formatındadır.  Kpss A Grubu İngilizce Sınavı süresinin 1 saat olması ve soru sayısı adayın bu sınava hazırlanırken çok soru çözerek pratik beceri kazanmasını gerektirir. Kpss A Grubu İngilizce Sınavı   42 doğru ve üzeri dereceler A kadrolarda koşul olarak sunulmuştur.  Kpss A Grubu İngilizce Sınavının Kpss deki payı ortalama %20′dir. Bu bölüm kurum sınavlarının puan hesabında ve üst kurullar için gerekli bir bölümdür. Ayrıca, Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  bazı kadrolar için baraj niteliği taşımaktadır. Bunun için, adayların başvuracakları kadro için yabancı dil şartı aranıp aranmadığını kılavuzdan takip etmeleri gerekir.

 

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  soru türleri  içerik dağılımı ;

– Sözcük Bilgisi %10
– Dil Bilgisi %20
– Çeviri %20
– Okuduğunu Anlama %50

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı çalışmalarım 4 etaptan  oluşmaktadır.

Gramer: Gramer bilgisi yetersiz bir öğrenci sadece gramer sorularında başarısız olmayıp, diğer bölümlerde de başarısız olmaktadır. Gramer eğitimleri, en baştan başlayıp Kpss A İngilizce Sınavı  yönelik gramer konuları ile devam eder.

Test Tekniği : Kpss A Grubu İngilizce Sınavı    test tekniği oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  başarılı olabilmek 60 dakikada 60 soru yetiştirebilmek  için  mutlaka  test tekniği eğitimi alınması gerekmektedir.

Kelime Eğitimi: Kpss A Grubu İngilizce Sınavı    önemli bir aşamada kelime eğitimidir. Kelime bilgisi yüksek olan adaylar Kpss A Grubu İngilizce Sınavı    yüksek başarı elde etmektedirler.

Çıkmış Soru Çözümü : Bu aşamada son yıllara ait tüm Kpss A Grubu İngilizce Sınavı çıkmış soruların çözümü yapılmaktadır. Böylece hangi soru tiplerinin, Kpss A Grubu İngilizce Sınavında nelerin çıktığı anlaşılmış olup, öğrencinin eksik olduğu kısımlar bu noktada tekrar giderilir.

 

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı’na Öğrenci Hazırlanır.