Kpss A Grubu İngilizce Sınavı Hakkında Bilgi

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı İçeriği

1 – Kpss İngilizce Sınavı ( Birebir İngilizce Sınavı Hazırlık Dersi )
2 – Kpss İngilizce Sınavı ( 4 Kişilik Gruplarla  İngilizce Sınavı Hazırlık Dersi )

 

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı ,  A grubu kadrolara atanmak için  İngilizce Yeterlilik düzeyinin ölçüldüğü bir sınavdır. Müfettiş yrd,  uzman yrd, kontrolör gibi A grubu kadrolarda Kpss ‘den alınan puan dışında Kpss A Grubu İngilizce Sınavı sonucunda  elde edilen sonuç  dikkate alınmaktadır. Kpss A İngilizce Sınavı cumartesi sabah oturumunda,  Genel Yetenek-Genel Kültür testinin hemen ardından adaylara uygulanır.Genel Yetenek , Genel Kültür  testi bitince hiç ara verilmeksizin adaylar  KpssA  Grubu İngilizce Sınavını yanıtlamaya başlar, Kpss A Grubu İngilizce Sınavı süresince  adaylara 60 soru sorulur ve adaylardan Kpss A Grubu İngilizce Sınavında 60 dakikada soruları yanıtlamaları istenir. Genel İngilizce bilgisinin test edildiği Kpss A Grubu İngilizce Sınavında   ayrıca Fransızca ve Almanca testide sınava giren adayın seçmiş olduğu dil tercihine bağlı olarak uygulanır.  Kpss A Grubu İngilizce Sınavı 4 yanlış bir doğru götürür.  Bu nedenle  Kpss A İngilizce Sınavı  sırasında cevapları atmak büyük bir hatadır.

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  60 soru içermektedir ve 60 dakika cevaplama süresi verilmektedir. Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  İngilizce soruları çözerken ne kadar hızlı ve pratik olabileceğinizi ön plana çıkaran  bir sınav formatındadır.  Kpss A Grubu İngilizce Sınavı süresinin 1 saat olması ve soru sayısı adayın bu sınava hazırlanırken Kpss A Grubu İngilizce Sınavı için çok soru çözerek pratik beceri kazanmasını gerektirir. Kpss A Grubu İngilizce Sınavı   42 doğru ve üzeri dereceler A kadrolarda koşul olarak sunulmuştur.  Kpss A Grubu İngilizce Sınavının Kpss deki payı ortalama %20′dir. Bu bölüm kurum sınavlarının puan hesabında ve üst kurullar için gerekli bir bölümdür. Ayrıca, Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  bazı kadrolar için baraj niteliği taşımaktadır. Bunun için, adayların başvuracakları kadro için yabancı dil şartı aranıp aranmadığını kılavuzdan takip etmeleri gerekir.

 

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  soru türleri  içerik dağılımı ;

– Sözcük Bilgisi %10
– Dil Bilgisi %20
– Çeviri %20
– Okuduğunu Anlama %50

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı çalışmalarım 4 etaptan  oluşmaktadır.

Gramer: Gramer bilgisi yetersiz bir öğrenci sadece gramer sorularında başarısız olmayıp, diğer bölümlerde de başarısız olmaktadır. Gramer eğitimleri, en baştan başlayıp Kpss A İngilizce Sınavı  yönelik gramer konuları ile devam eder.

Test Tekniği : Kpss A Grubu İngilizce Sınavı    test tekniği oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Kpss A Grubu İngilizce Sınavı  başarılı olabilmek 60 dakikada 60 soru yetiştirebilmek  için  mutlaka  test tekniği eğitimi alınması gerekmektedir.

Kelime Eğitimi: Kpss A Grubu İngilizce Sınavı    önemli bir aşamada kelime eğitimidir. Kelime bilgisi yüksek olan adaylar Kpss A Grubu İngilizce Sınavı    yüksek başarı elde etmektedirler.

Çıkmış Soru Çözümü : Bu aşamada son yıllara ait tüm Kpss A Grubu İngilizce Sınavı çıkmış soruların çözümü yapılmaktadır. Böylece hangi soru tiplerinin, Kpss A Grubu İngilizce Sınavında nelerin çıktığı anlaşılmış olup, öğrencinin eksik olduğu kısımlar bu noktada tekrar giderilir.

 

Kpss A Grubu İngilizce Sınavı’na Öğrenci Hazırlanır.