NASIL İNGİLİZCE DERSLERİ GEREKLİ

Nasıl İngilizce Dersleri Verilmeli

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ):

Nasıl İngilizce dersleri konusunda Nasıl İngilizce dersleri diyerek tartışılırken kim bu ülkede dil öğrenilmez dediyse yanlış ve eksik söylemiş, Nasıl İngilizce derslerinde İlk aşamada dili kimin öğreteceği çok önemli.  Çünkü, ne tür bir yöntemle İngilizce derslerin verilmesi gerektiğini bilen hocalarla bu dil bu ülkede öğrenilir.  Birde, Nasıl İngilizce dersleri konusunda Nasıl İngilizce dersleri diyerek tartışılırken İngilizcenin  nasıl öğretilmesi gerektiği konusunda Nasıl İngilizce dersleri denildiğinde en çağdaş sistem ve öğretme yöntemlerini, öğretimde ciddiyet, disiplin, kalite gibi nitelikleri içeriğinde barındıran Nasıl İngilizce Dersleri programları uygulanırsa, birebir özel ders alarak dil öğrenmemek  artık düşünülenin ötesinde bir şey olur.

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  ):

Çağın değişmesi ile kalabalık yapılan dersler gözden düştü ve şimdilerde 4 veya daha az öğrenciden oluşturulan küçük gruplar ve bu gruplara ve seviyelerine göre özel düzenlemiş dil öğretmeyi bilen öğretmenlerin gözetiminde dil öğretimi konusunda çağın en yeni yöntemlerini uygulamak üzere donanmış, öğrenciyi birebir doğrudan etkileyen, öğrencide sinerjisi ile olumlu duygular yaratarak ona öğrenmeyi sevdiren, öğrenmesi için körükleyen, güvenini arttıran unsurları içeren Nasıl İngilizce dersleri konusundaki Nasıl İngilizce dersleri programlar uygulandığında grupta dili öğrenmeyen kimse kalmaz.

Nasıl İngilizce Dersleri Gerekli

RESMİ DEVLET OKULLARINDA İNGİLİZCE DERSLERİ NASIL VERİLMELİ :

Nasıl İngilizce dersleri verilmeli  devlet okullarında. Verilen İngilizce  derslerinden olumlu bir sonuç alınması için ilk aşamada kesinlikle sınıf mevcutlarının azalması asgari 30 kişiye indirilmesi hatta eğer imkanlar müsaitse sınıf mevcutlarının 20 kişi ile sabitlenmesi gerekir.

Öğretmenlerin; okullardaki müfredat yada sistem uygun olmasa bile İngilizce öğretebilir hale gelmesi ve bunun için öğretmenlere özel eğitimler verilmesi sistem yada müfredat uygun olmasa bile kişisel yeteneklerini kullanarak o bozuk sistem içinde bile İngilizce öğretebilir hale getirilmesi gerekir.
İngilizce dersleri  için  eğitimde kullanılması gereken materyallerin özellikle öğretmenler tarafından günün koşullarına uygun doğru seçilmesi gerekir.

İNGİLİZCE KURSLARINDA İNGİLİZCE DERSLERİ NASIL VERİLMELİ :


Kurslarda  İngilizce derslere giren öğrencilerin kaliteleri kesinlikle yükseltilmeli ve yeni mezun ,deneyimsiz ve İngilizcenin nasıl öğretileceğini bilmeyen öğretmenler derslere sokulmamalı.

ÖZEL İNGİLİZCE DERSLERİ NASIL VERİLMELİ :


Bu konuda söylenecek çok şey olmasına rağmen sadece şunu hatırlatmakla yetineceğim . Özel ders almak isteyenler ucuz ders veren öğretmenlere değil İngilizceyi gerçekten öğretebilen hocalara gitmeli. Bunun yolu da  öğretmenlerin referans sayfalarında yer alan daha önce ders verilmiş öğrencilerin ulaşılabilir ve sorulabilir şeklinde olmasında yatar. Bu şekilde özel  ders alacağınız   öğretmenin geçmiş başarı yada başarısızlıklarını sorgulayabilir.