NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENEMİYORUZ ACABA ?

Neden İngilizce Öğrenemiyoruz Hakkında Yazı

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  )

1 –  İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ) :

Neden İngilizce öğrenemiyoruz sorusunun sürüncemede kaldığı yıllarca süren garip bir direnişin ardından herkes İngilizce öğrenmenin tek yolunun birebir özel İngilizce dersleri almak olduğunu öğrenmesi ile Neden İngilizce öğrenemiyoruz sorusunun yanıtı olarak bireysel ders almaya doğru bir eğilim ve artış meydana gelmeye başladı. Herkesin kafasında ki  Neden İngilizce öğrenemiyoruz  sorusuna açıklık getirmek adına acaba birebir özel İngilizce dersi, İngilizce öğrenmede neden tek yoldur sorusuna yanıt vermek isterim. Çünkü, İngilizce öğretim ve eğitimde hoca kadar hocanın tüm eğitim yöntemlerinin ve sistemlerinin içinde toplandığı ve öğrencisine uyguladığı İngilizce program Neden İngilizce öğrenemiyoruz sorusunun yanıtı olduğu için çok önemlidir. Birebir özel İngilizce derslerinde hoca uygulayacağı programı tamamen öğrencisinin karakterine, algılama kapasitesine aklına, zekasına ve dersteki algılama performansına göre düzenler yani Neden İngilizce Öğrenemiyoruz yargısını yıkmak için Neden İngilizce öğrenemiyoruz için uygulanan program tamamen tümü ile ders alan öğrenciye özgü ve özel ona ait bir Neden İngilizce öğrenemiyoruz  programıdır.Bu nedenle de birebir özel İngilizce dersleri  almak İngilizce  öğreniminde başarıyı ve  Neden İngilizce öğrenemiyoruz  sorusuna da açıklık getirir.

2 –  İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup İngilizce Dersleri  ):

Grup derslerine katılarak İngilizce  öğrenmek isteyenlerin de kalabalık gruplarla yapılan eğitim ve İngilizce öğretiminde bir sonuç alınamadığının farkında olması sonucu Neden İngilizce öğrenemiyoruz sorusunun karşıtı olarak kalabalık grupların sayısında bir azaltmaya gidilmesi sonucunu doğurdu. İngilizce dersleri öğretim platformunda artık gruplar en fazla 4 öğrenciden oluşur ve bu sayı sabit tutulur hale geldi. Ayrıca, bu sayıca az olan gruplar için özel olarak düzenlenen grup İngilizce dersleri olmasına karşın gruptaki her öğrenciye teker, teker hitap edebilme özelliğine sahip olan, öğrenciye her zor durumda yardım eden ve ona adeta bir kaynak kitap görevi de gören Neden İngilizce öğrenemiyoruz programlarının uygulanması ile 4 kişilik grup derslerinden harika sonuçların elde edilmesine neden oluyor.

Neden İngilizce Öğrenmiyoruz Acaba ?

Neden İngilizce Öğrenemiyoruz, konusu incelendiğinde   ülkemizde İngilizce   ile ilgili garip bir tutum var insanlarımızın arasında. Kime sorsan İngilizce bilmenin ne kadar avantajlı bir durum yarattığını biliyor yada iş ararken mutlaka İngilizce   bilmenin yararlı olacağına ve daha rahat ve daha iyi ücretlerle iş bulunabileceğini biliyor, anne ve babalar kime sorsanız hepsi çocuklarının İngilizce öğrenmesini istiyor ama neden İngilizce öğrenemiyoruz o halde diye sorulduğunda hiç kimse öğrenmek için harekete geçmiyor. Anlaşılmaz bir durum.