Neden İngilizce Öğrenmeliyim konusunda sorulan sorulara yanıtlar

Neden İngilizce Öğrenmeliyim Sorusunun Yanıtı

Neden İngilizce Öğrenmeliyim Sorusunun Açıklanması

1. İngilizce en çok konuşulan dillerden biridir

Toplam konuşmacı sayısında Mandarin’den sonra ikinci olmasına rağmen, İngilizce diğer dillerden daha fazla ülkede konuşulduğu için en yaygın olarak kullanabileceğiniz dildir. Bu, Neden İngilizce Öğrenmeliyim  sualinin bir cevabı olabileceği gibi aynı zamanda da İngilizce’nin çabalarınız için size en iyi getiriyi sağlayacak dil olduğu anlamına gelir; sonuçta, entelektüel meydan okuma bir yana, kullanma fırsatına sahip olamayacağınız bir dil öğrenmek için çok fazla zaman ve çaba harcanması gereken çok az şey var.
İngiltere’nin yanı sıra, dünyadaki 196 ülkeden 60’ının resmi dili İngilizce’dir: ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, birkaçı. Birçok İngiliz Milletler Topluluğu ülkesinden bahsetmemek gerekirse, diplomasi dili ve Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, NATO ve Avrupa Serbest Ticaret Birliği’nin resmi dilidir. Dahası, İngilizce Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya ve Hollanda da dahil olmak üzere çok daha fazla ülkede yaygın olarak kabul edilen ikinci dil. Toplamda, yaklaşık 1,5 milyar insan dünya çapında İngilizce konuşuyor – ve bir milyar insan da onu öğrenme aşamasında. Kendiniz öğrenerek bu sayıyı daha da büyütür müsünüz?

2. İngilizce sizin için daha fazla fırsat açacaktır

İngilizcenin resmi bir dil olmadığı ülkelerde bile, genellikle bir lingua franca olarak kullanılır.
ve bu, bir gün içinde iş aramayı seçebileceğiniz ülkeler açısından  İngilizce konuşabilmek, birçok ülkede etkili bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanır İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat ederken kaybolmaktan endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü kolayca yönlendirme isteyebilecek ve rehberli turlar alabilecek, yemek sipariş etme ve yerlilerle sohbet etme artık bir sıkıntı kaynağı olmayacak
Dahası, çok fazla seyahat veya uluslararası maruziyet içeren  hava yolu, turizm ve film endüstrileri gibi alanlarda İngilizceyi resmi dilleri olarak kullanırlar ve bu sektörlerdeki birçok işveren, sizi istihdam etmeyi düşünmeden önce belirli bir düzeyde İngilizce yeterliliğine dair kanıt isteyebilir. Bu, İngilizce konuşabiliyorsanız, üniversiteyi bitirdikten sonra seçim yapabileceğiniz daha fazla sayıda kariyerinizin olduğunu gösterir.

3. İngilizce işverenler için daha cazip hale getirecektir

İkinci bir dilde akıcı olmak, güçlü bir beyni açıkça ortaya koyar ve başka bir dilde ustalaşmak için gereken çok fazla zaman, kaynak ve bağlılık gösteren birini yansıtır. Ancak iki dilli olmak etkileyici bir durum olsa da, hangi dil kombinasyonunu konuşursanız konuşun, CV’nize İngilizce eklemek özellikle yararlı olacaktır. Aynı zamanda İngilizce gördüğünüz gibi, öğrenmek de inanılmaz derecede faydalıdır. çünkü birçok ülkede İngilizce  konuşulur. İngilizce’de iyi bir akıcılık seviyesine ulaştıysanız, yurt dışındaki işlere başvurmak için çok daha güçlü bir konumda olursunuz.