Neden İngilizce Özel Ders Tercih Edilmeli

NEDEN İNGİLİZCE ÖZEL DERS TERCİH SEBEBİ

 

1 –  İngilizce Özel Ders ( Bireysel – İngilizce Özel Ders )
2 –  İngilizce Özel Ders ( 4 kişilik Gruplarla – İngilizce Özel Ders )

Neden İngilizce Özel Ders

Neden İngilizce Özel Ders diye herkes sorar. Neden İngilizce Özel Ders sorusunun yanıtı, bire bir  İngilizce özel derslerimizle, çalışmak istediğinizi seçebilirsiniz. Deneyimli İngilizce öğretmeni, hedeflerinize ve zaman çizelgenize göre bir plan yapmanıza yardımcı olacaktır ki bu durum  Neden İngilizce Özel Ders alınması gerektiği için iyi bir örnektir. İstediğiniz sayıda ders seçebilirsiniz ve biz bunları programınıza göre düzenlemeye çalışacağız. İşte Neden İngilizce Özel Ders sorusunun diğer yanıtı. Yoğun bir şekilde öğrenmeniz gerekiyorsa,Neden İngilizce Özel Ders sorusunun yanıt aramadan İngilizce özel dersler zamanınızı en üst düzeye çıkarmak için harika bir yoldur. Bu yolla daha rahat bir şekilde İngilizce öğrenebilir ve kariyerinizde  herhangi bir alanı veya konuyu seçebilirsiniz. Neden İngilizce Özel Dersin diğer bir yanıtı da budur.Öğrencilerimizin çoğu, Genel İngilizce’yi geliştirmek için  İngilizce özel ders almaktadır (örneğin, telaffuz, gramer ve konuşma gibi). Ancak, öğrencilerimizin birçoğu  özel konular talep etmişlerdir bu talepler ancak Neden İngilizce Özel Ders alınması gerektiğini açıklar niteliktedir. Örneğin:

  • İş İngilizcesi
  • Tıbbi İngilizce
  • Sınav Hazırlığı (örneğin, IELTS, TOEFL ve Cambridge Sınavları)
  • Hukuk İngilizcesi
  • Petrol ve Gaz Endüstrisi için İngilizce
  • Mühendislik için İngilizce

Neden İngilizce Özel Ders mi çünkü yabancı bir ülkede yaşayan ve İngilizce öğrenmek isteyen, ana dili İngilizce olmayan birinin bu dili öğrenmesi ancak İngilizce özel ders almakla gerçekleşir. Nedenlerini sıralarsak :

A. Kurslara İngilizce öğrenmek için gidildiğinde kurs içinde ve dışında sürekli arkadaşlarla Türkçe konuşulur. Bu konuşma pratiğini azaltır ve öğrenme yavaşlar.Oysa  İngilizce özel ders uygulamalarında dersin durumuna göre büyük bir kısmında İngilizce konuşulmak zorunda kalınır ki buda öğrenciye olumlu olarak yansır ve Neden İngilizce Özel Ders almanın gerçeği ortaya çıkar.

B.Kalabalık gruplarla  İngilizce öğrenilmeye çalışıldığında belli bir sürenin sonunda öğrenciler arasında oluşan arkadaşlıklar nedeniyle dersler dinlenmez ve gırgırlar başlar. Oysa özel ders uygulamalarında öğrenci öğretmeniyle arkadaş yada dost olabilir ama gırgır geçemez. İşin ciddiyeti nedeniyle Neden İngilizce Özel Ders demeden İngilizce öğrenmek zorunda kalır.

C. Neden İngilizce Özel Ders mi zira, İngilizce özel ders uygulamalarında öğrenci ödevden kaçamaz . Oysa kalabalık sınıflarda çoğu kez kimse ödev yapmaz ayrıca hocalar verilen ödevleri izlemez.Dersler ciddi olmaz. Böyle bir ortamda da İngilizce öğrenmek hemen  hemen imkansız hale gelir. İşte Neden İngilizce Özel Dersin yanıtı. ?

D.Finansal açıdan İngilizce özel ders pahalı gibi görünse de gerçekte kalabalık sınıflarda verilen parayla aynıdır. Neden İngilizce Özel Ders diyerek özel ders alındığında kalabalık sınıflarla 8 ayda bitirilen bir seviye özel ders alındığında bitirilmesi 4 – 5 ayı geçmez.