NEDEN ÖZEL İNGİLİZCE DERSLERİ SEÇMELİ

Neden Özel İngilizce Dersleri Tercih Edilmeli

1 –  Özel İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  )
2 –  Özel İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup Özel İngilizce Dersleri  )

1 –  Özel İngilizce Dersleri ( Bireysel – Özel  İngilizce Dersleri  ): 

Neden özel İngilizce dersleri; çünkü  sadece öğrenci düşünülerek ve onun bu dili öğrenebilmesi için ne lazımsa, ne gerekli ise tüm bunların önlemleri Neden özel İngilizce derslerinde alınarak, öğrenci çıkarlarının, eğitimin ve öğretiminin ilk planda olduğu unsurlar Neden özel İngilizce dersleri kapsamında tasarlanarak ve içerikte bulunan öğretici tüm özellik, nitelik ve ayrıntılar Neden Özel İngilizce Dersleri programında uygulanarak düzenlenen öğrenci dostu programlarla İngilizce  çabuk ve en kısa zamanda öğrenilir işte tamda bu nedenle özel İngilizce dersleri verilir ve İngilizce  öğretilir.


2 –  Özel İngilizce Dersleri ( 4 kişi ile yapılan grup Özel İngilizce Dersleri  ):

Toplu derslerin şikayetleri arasında olan olumsuz sonuçları bertaraf etmek amacı ile 4 öğrenciden oluşturulan ve her birine ulaşabilme özelliklerine sahip olan, mutlak öğretici, sonuç alıcı, teşvik edici, çok ciddi, tetikleyici, rekabetçi, dinamik, enerjik gibi nitelikleri olan özel İngilizce dersleri  programlarının Neden özel İngilizce dersleri sorusunun kapsamında uygulanması sonucu Neden özel İngilizce derslerinde toplu derslere katılarak da Neden özel İngilizce dersleri diye sormadan İngilizce  öğrenilir.

 

Neden Özel İngilizce Dersleri Seçmeli

 Bu konu 2 başlık altında açıklamaya çalışılır :

1 –Özel İngilizce dersleri programlarında bireysel bir biçimde öğretmen öğrenci karşılıklı ders işlerken öğretmen tüm dikkatini tek bir öğrenci üzerinde toplayacağından Neden Özel İngilizce Dersleri diye soranlara yanıt olarak onun hata ve eksikliklerini hemen fark eder ve düzeltmek için gereken önlemlerin alınması için  harekete geçer. işte tamda bu nedenle özel İngilizce dersleri verilir ve İngilizce  öğretilir. İşte sadece Neden özel İngilizce dersleri denilen bu durum bile neden özel İngilizce dersleri sorusunun bir yanıtıdır. Ayrıca özel ders programlarının uygulama aşamasında bir ders işlenirken varsayalım  öğrenciye sorulması gereken 10 soru varsa bu 10 sorunun tamamı tek bir öğrenciye sorulacağından bireysel ders alan öğrenci 10  cümle kurmak zorunda kalır ki buda öğrenci için eğitim açısından çok yararlı, onu geliştirici, ileriye taşıyan ve gelişmesine katkı sağlayan bir durumdur. İşte bu durumda neden özel İngilizce dersleri sorusunun bir  cevabı olur. Oysa grup olsa kendisine ancak bir tek soru sorulur ve tek bir cümle yapma imkanı olur. Grup sayısı fazla ise kalabalık yüzünden  belkide bu imkanı bile bulamayabilir.

2 –
 Her ne kadar özel derslerin grup derslerine oranla daha pahalı ve maddi açıdan fazla yük getirdiği söylense de yaşamadan yapılan bu dedikodular gerçeği yansıtmaz. İlk aşamada özel ders, ders başına ödenen para olarak ele alındığında daha pahalı gibi bir etki yaratabilir. Ama İngilizce derslerinin ne olduğunu tam olarak bilmeyenler arasında çıkan bu söylenti şu gerçeği göremez ve düşünemez. neden özel İngilizce dersleri çünkü Grup şekline yapılan derslerde ünitelerin bitirilmesi çok zaman alır. Bu oran olarak ele alınırsa oran 1/3 yani üçte birdir. Yani grup olarak 3 ayda bitirilen bir ders programı tek tek ders alındığında 1 (bir) ayda biter. İşte  Neden Özel İngilizce Dersleri şeklindeki soruların diğer bir yanıtı da bu. Elbette bunlar tamamen tahmin ve bu süreçlerde ders alan öğrencinin kavrama yeteneğinin hızlı yada ağır olmasının hesaplanması yok. Her şey normal koşullarda cereyan ederse söylenmiş ve hesaplanmış rakamlardır. Grup  derslerinde grup ta eğitim alan öğrenciler 3 aya para ödediklerinde ödemeleri ayda 250 lira olsa 750 lira öderken özel ders programına katılan öğrenci aynı şeyleri 1 ay gibi kısa bir zamanda öğrenerek 800 lira öder.. ( Verilen tüm rakamlar olayın iyi anlaşılması için seçilmiş örnek sayılardır) İşte yaptığımız tüm bu açıklamalar Neden özel İngilizce dersleri sorusunun yanıtıdır.