Öğrenmeye yönelik  değerlendirme sorunu  vardır ve Öğrenmeye yönelik  değerlendirme ( ÖYD ) öğretme ve öğrenmeye bir yaklaşımdır.

ÖĞRENMEYE  YÖNELİK DEĞERLENDİRME  HAKKINDA YAPILAN İNCELEMELER  vardır Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme Konusunda Bilimsel Gerçekler

1 – İngilizce Dersleri ( Birebir Özel İngilizce Dersleri )
2 – İngilizce Dersleri ( 4 Kişilik Gruplarla  İngilizce Dersleri )

Öğrenme için değerlendirme nedir?

Öğrenmeye yönelik  değerlendirme sorunu  vardır ve Öğrenmeye yönelik  değerlendirme ( ÖYD ) öğretme ve öğrenmeye bir yaklaşımdır ve geri bildirim yaratır ve bu Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme İngilizce öğrencilerinin performansını artırmak için kullanılır. Öğrenciler bu şekilde Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme ile öğrenme sürecine daha fazla dahil olurlar ve bundan öğrenmeleri beklenenlere ve  standarda güvenirler.

Öğrenmeye yönelik  değerlendirme hakkında düşünmenin bir yolu, öğrencinin mevcut durumu ile Öğrenmeye yönelik  değerlendirme sorunu, öğrenme ve başarılarında olmak istedikleri yer arasındaki ‘boşluğu kapatmayı’ amaçlamasıdır. Yetenekli öğretmenler, öğrencilerin Öğrenmeye yönelik  değerlendirme yapmasına yardımcı olacak görevleri

Öğrenmeye yönelik  değerlendirme sorunu  vardır ve Öğrenmeye yönelik  değerlendirme ( ÖYD ) öğretme ve öğrenmeye bir yaklaşımdır ve geri bildirim yaratır , Öğrenmeye yönelik  değerlendirme öğrencilerin öğrenimlerinde daha aktif olmalarını ve ‘öğretmen gibi düşünmeye’ başlamalarını içerir. Şu an nerede oldukları, nereye gittikleri ve oraya nasıl gidecekleri konusunda daha aktif düşünüyorlar.

Etkili öğretmenler  Öğrenmeye yönelik  değerlendirmeyi derslerine yaptıkları işin doğal bir parçası olarak entegre ederler ve yöntemi ne kadar veya az kullanacaklarını seçerler. Öğrenmeye yönelik  değerlendirme sorunu  vardır ve Öğrenmeye yönelik  değerlendirme ( ÖYD ) öğretme ve öğrenmeye bir yaklaşımdır ve geri bildirim yaratır  katılan öğrencilerin de yaşına ve yeteneğine uyacak şekilde Öğrenmeye yönelik  değerlendirme  uyarlanabilir.

Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme  stratejileri, özetleyici testlerde ve sınavlarda öğrenci performansındaki gelişmelerle doğrudan bağlantılıdır. Araştırmalar, bu stratejilerin özellikle düşük başarılı öğrencilerin öğrenimlerini geliştirmelerine yardımcı olduğunu göstermektedir.

AFL ve biçimlendirici ve özetleyici değerlendirme ile ilişki

Geleneksel olarak, Öğrenmeye yönelik  değerlendirme biçimlendirici değerlendirmeyle yakından ilişkilidir çünkü sorgulama ve geri bildirim sağlama gibi uygulamalar ‘form’ veya ‘şekil’ öğrenci öğrenmesine yardımcı olur. Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme , tipik olarak bir öğrenme süresinin sonunda öğrenci kazanımını ölçmeye çalışan özetleyici değerlendirmeden farklıdır.

Bir  Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme   bağlamında özetleyici bir değerlendirme stratejisi kullanmanın iyi bir örneği, anlama eksikliğini belirlemek için bir testin veya sınavın kullanıldığı ve sonra hedeflerin bunu düzeltmek için ayarlandığı durumdur.

Öğrenme değerlendirmesinde yer alan beş ana süreç vardır:(i) Sorgulama , bir öğrencinin öğretmenlerinin yardımıyla hangi seviyede olduklarını öğrenmesini sağlar.

(ii) Öğretmen her öğrenciye öğrenmelerini nasıl geliştirecekleri hakkında geri bildirim sağlar .

(iii) Öğrenciler yaptıkları her görev için başarılı çalışmanın nasıl göründüğünü anlarlar .

(iv) Öğrenciler akran değerlendirme ve öz-değerlendirmede yer alarak öğrenmelerinde daha bağımsız hale gelirler .

(v) Özetleyici değerlendirmelerea gelişmelerine yardımcı olmak için biçimlendirici olarak kullanılır.

Bu birimin geri kalanında,  Öğrenmeye yönelik  değerlendirmenin temellerine daha ayrıntılı olarak bakacağız.  Öğrenmeye Yönelik Değerlendirmenin arkasındaki teoriyi ve insanların sıklıkla sahip olduğu yanılgıları inceleyeceğiz. Daha sonra sınıfta kullanabileceğiniz bazı pratik stratejilere odaklanacağız. Ayrıca hem katılımcılardan  hem de öğretmenlerden sınıftaki Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme  deneyimlerini duyacağız.

Ünite boyunca Öğrenmeye Yönelik Değerlendirme  üzerine düşünmeniz ve onu kendi sınıf pratiğinize nasıl entegre edebileceğinizi düşünmeniz teşvik edilecektir. Birimin sonunda anahtar kelimeler ve deyimler sözlüğü vardır.