Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders Programları

Proficiency Sınavı Hazırlık  Özel Ders Programları İçeriği

1 – Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders ( Birebir Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders )
2 – Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders (  4 Kişilik Gruplarla Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders )

 1 – Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders ( Birebir  Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders  ) : Proficiency sınavı hazırlık özel ders platformundaki Proficiency sınavı hazırlık özel ders  ile ilgili olarak kurulan özel bölümlerimizde,  proficiency sınavı hazırlık özel ders programlarına bireysel proficiency sınavı hazırlık özel ders almak amacı ile katılan adaylara, Proficiency sınavı hazırlık özel ders programlarının uygulanacağı günler ve saatler konusunda bir öncelik  tanınır ve aday    proficiency sınavı hazırlık özel ders programlarına katılabilir.

Bilindiği gibi, Türkiye de her  üniversite vermiş olduğu eğitimin özelliklerine  uygun bir biçimde kendi Proficiency sınavını uygular. Bu nedenle, hiçbir üniversitenin uyguladığı sınav diğer başka bir üniversitenin sınav özelliğini taşımaz. Proficiency sınavı hazırlık özel ders sınıflarımızda birebir olarak Proficiency sınavı hazırlık özel dersi  alan  öğrenciye gideceği üniversitenin sınav özelliğine uygun bir şekilde ders verilir. Burada ortaya Proficiency sınavı için kaç Proficiency sınavı hazırlık özel ders alması gerektiği şeklinde bir sorun ortaya çıkar. Bunun üstesinden gelmek amacı ile,  öğrenciye Proficiency sınavı hazırlık özel derste seviye sınavı uygulanır ve  öğrencinin  İngilizce de güçlü olduğu yanlar ile bilgisinin az yada yetersiz olduğu yanlar belirlenerek bu belirlemelere göre verilmesi gereken Proficiency sınavı hazırlık özel ders sayısı tayin edilir.


 2 – Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders (  4 kişilik Gruplarla  Proficiency Sınavı Hazırlık Özel Ders ) : Proficiency sınavı hazırlık özel ders departmanlarında ki  Proficiency sınavı hazırlık özel ders uygulanan öğretilerde yer alan 
grup şeklinde ki  Proficiency sınavı hazırlık özel ders   programlarına katılmak isteyen adaylara , seviye sınavı yapılarak hangi düzeyde bilgi ve beceri sahibi oldukları  ve aynı üniversiteye mensup ve  seviyeleri bir birine çok yakın olan öğrencilerden oluşturulan homojen ( dört ) 4 kişilik gruplarda dersler verilir. Grupların 4 kişiden kurulmasının sebebi : A. Yapılan son araştırmalara göre grup derslerinde verimli sonuç alınabilmesi için grup sayısının 4 olması eğitim açısından en ideal sayıdır. B.Grup sayısının az olması, Proficiency sınavı hazırlık özel derste grup derslerine katılan adaylara, kalabalık gruplarda pek bulunmayan soru sorma imkanını sağlar ve adaylar anlamadıkları yerlerle ilgili soruları rahatlıkla sorabilirler. C. Dört kişiden oluşan bu gruplarda, grubun derslerinde görev yapan hocaların, öğrencilerle  bire bir ilgilenebilmesini sağlar ki ki bu durum grup derslerinin adeta birebir Proficiency sınavı hazırlık özel ders  niteliği,   kazanmasına yol açar.