TIPDİL SINAVI DERSLERİ PROGRAMI

Tıp Dil Sınavı Dersleri Program İçeriği

1 – Tıp Dil Sınavı Dersleri ( Bireysel Özel Tıp Dil Sınavı Dersleri )
2 – Tıp Dil Sınavı Dersleri ( 4 Kişilik Gruplarla Yapılan Tıp Dil Sınavı Dersleri 

1 – Tıp Dil Sınavı Dersleri (Bireysel – Özel Tıp Dil Sınavı Dersleri )Tıp Dil Sınavı Dersleri programlarına katılan adaylara Tıp Dil Sınavı Dersleri,  öğrencilerin talep edecekleri  saatlerde uygulanır.

2 – Tıp Dil Sınavı Dersleri ( Dört (4) kişilik gruplarla yapılan  Tıp Dil Sınavı Dersleri ) : Grup şeklinde yapılan  Tıp Dil Sınavı Dersleri  programlarına dahil olmayı arzu eden aday öğrencilere,  Tıp Dil Sınavı Dersleri programları başlamadan önce  seviye sınavı yapılarak seviyeleri ölçülür ve daha sonra aynı seviyede yada mümkün olabildiği kadar bir birlerine yakın seviyede olan aday öğrencilerden Tıp Dil Sınavı Dersleri kampüslerimizde 4 kişilik gruplar oluşturulur. Seviyeleri Intermediate ve üzeri olan aday öğrencilere 40 derslik Tıp Dil Sınavı Dersleri programı ; seviyeleri Intermediate altı ( pre-intermediate ) olan aday öğrenciler ise 50 – 60 arası dersi içeren  Tıp Dil Sınavı Dersleri programı uygulanır.

GRUPLAR NEDEN (4 ) KİŞİDEN OLUŞTURULUR 

Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalara göre eğitim amaçlı grup şeklindeki Tıp Dil Sınavı Derslerinde  en verimli ve en iyi sonuçların alınması için grubu oluşturan aday öğrencilerin 4 kişi olması ve 4 kişiyi geçmemesi gerekmektedir.Grubun Tıp Dil Sınavı Derslerinde 4 kişi gibi bir sayı ile sınırlandırılmasının 2 yararı vardır.

A. Kalabalık gruplarda Tıp Dil Sınavı Derslerinde  , gruba katılan aday öğrencilerin anlamadıkları konularla ilgili soru sorma imkanları pek yoktur.Bu nedenle,birçok aday öğrenci, bir çok konuyu anlamadan Tıp Dil Sınavı Derslerini  izler ve programı eksik bilgileri ile bitirir. Oysa 4 kişiden oluşan grup derslerinde bu imkanı aday öğrenciler sık sık yakalar hatta ders tekrarı isteyebilme gibi bir sıra dışılığı bile uygulatabilirler.
B. Kalabalık gruplarla Tıp Dil Sınavı Dersleri merkezinde yapılan uygulamalarda  Tıp Dil Sınavı Dersleri programlarında görev yapan hocalar ,  grup kalabalık olduğundan, aday öğrencilerle Tıp Dil Sınavı Derslerinde bire bir ilgilenemezler. 

TIP DİL SINAVI NEDİR ?

Tıp dil sınavı yeni bir uygulama olduğundan ve daha önce bu tür bir sınav yapılmadığından kesin bir şey söylemek mümkün olmasa da eski üds sağlık bilimleri sınavı benzeri , hatta bu sınavdan biraz daha kolay bir sınav olabileceği yönünde görüşler dillendiriliyor.
NEDEN BİZİ SEÇMENİZ GEREK

♣ Daha önce üds sağlık bilimleri ile ilgili dersler verildiği için ; bu sınavında  üds sağlık bilimleri benzeri belkide biraz daha alt seviyede olabileceği söylentisi olduğuna göre,bu sınav ,üds sağlık bilimleri düzeyinde yada altında bile olsa bizim Tıp Dil Sınavı Derslerinde   uzman olduğumuz gerçeği ortaya çıkar.