ÜDS DERSLERİ PROGRAMI

Üds , Üds Dersleri, Üds Programı İçeriği

1 –  Üds Dersleri  ( Bireysel – Özel Üds Dersleri )
2 –  Üds Dersleri  (  4 kişi – Grup Üds Dersleri )

Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ,Fen Bilimleri Üds Dersleri

 

 Üds Dersleri Devrimi

 

1 –  Üds Dersleri ( Bireysel – Özel Üds Dersleri ) : Özel ders programlarımıza katılan  adaylar teke tek ders alır. Ders programı ders özel olduğu için  adayın boş günlerine ve saatlerine göre belirlenir . Adayın alacağı  derslerin sayısı, adayın İngilizce seviyesine bağlı olarak belirlenir ve uygulanır.

2  –  Üds Dersleri ( 4 kişi – Grup Üds Dersleri ) : 4 kişilik gruplar halinde uygulanan  ders  programlarında gruba katılan adayların İngilizce seviyelerinin aynı en azından denk seviyelerde olmasına özel bir önem verilir . Bu şekilde aynı seviyede oluşan grupta dersler akıcı , hızlı ve anlaşılabilir bir biçimde gerçekleştirilir.

 


NEDEN BİZ :

A. Ders programlarının uygulamalarında görev alan hocalar işlerinin uzmanı , deneyimli gerçek üds hocalarıdır.
B. Derslerin  4 kişilik gruplar şeklinde uygulamalarında, gruba katılan üds aday sayısı dersin kaliteli olması ve bir özel ders havası kazanması için 4 kişiyle sınırlıdır. Üds grubunun dört ( 4 ) kişi ile sınırlandırılmasındaki amaç grup üds dersleri uygulamalarında dersleri anlayamayan yada kaçıran  adayların rahatça anlamadıkları dersleri  yada kaçırdıkları dersleri sormasıdır.
C. Bu sınavda başarılı olabilmenin en önemli ögelerinden bir olan kelime haznesi ( vocabulary ) konusu adaylara verilen akademik kelimeler listesi ve beraberindeki bu kelimelerin özümsenmesini ve akılda kalıcı olmasını sağlayan kelime teknikleri çalışmaları ile çözümlenir .
D. Kelime çalışmaları  yakından izlenir ve ders olan günlerin haricindeki günlerde ve saatlerde kelime testleri yapılarak öğrenci kelime çalışmaya itilir. Ayrıca  derslerin  gün ve saatlerinin dışında kelime testlerinin yapılması üds adayının normal derslerindeki akışa engel olmaz.

 

ÜDS DERSLERİ ( Not ) :
Son yapılan üds formatındaki değişiklik neden ile  derslere katılan adayların özellikle  okuma parçaları,  cümle tamamlama, paragraf tamamlama,benzemeyen cümleyi bulma vede özellikle  okuma parçalarını cevaplamada gereken tam başarıyı yakalayabilmeleri için  sınava girmeden önce akademik seviyede  kelime bilgilerini mümkün olduğu kadar geliştirmeleri şart oldu . Yasanın istediği 50 – 55 puanı alabilmek için bilinen kelimelerin yanına üds tekniklerini ve  taktiklerini eklemek yeterli olabilir ama bu puanın üzerinde not almak isteyenlerin artık en az 3000 yada 4000 tane akademik kelime bilmesi istenilen yüksek notun elde edilmesi için kaçınılmaz bir şart haline geldi. Ders programlarının uygulamalarında 50 – 55 puan almak isteyenlerin dışında kalan vede 65 ve üzerinde not almak isteyenlere bu gerçek anlatılmakta ve ders süresince kelime bilgisini geliştirmek isteyenlere her türlü olanak sağlanmaktadır.

Üds dersleri alınırken üds adaylarının çok dikkat etmesi gereken ayrıntılar :

A – Ders alınan kişi veya kursun ders programlarında  gerçek üds hocası olup olmadığına dikkat edilmeli ve bu konu araştırılıp üzerinde durulmalı.
B – Ders  programlarının uygulamalarında alınan  derslerin sadece genel İngilizceye yönelik ders adı altında pazarlanan dersler olup olmaması çok önemli. Çünkü bu  dersleri verebilecek gerçek üds hocalarının sayıları çok az.
C – Bu dersler ile ilgili program uygulandığında sınav tekniklerinin ve  sınav taktiklerinin verilip verilmemesi  çok dikkat edilmesi gereken bir husustur .