ÜDS KPDS HAZIRLIK KURSLARI EĞİTİMİ

Üds Kpds Hazırlık Kursları Eğitim Programı

1 – Üds Kpds Hazırlık Kursları ( Bireysel – Özel üds kpds hazırlık kursları )
2 – Üds Kpds Hazırlık Kursları ( 4 kişi-Grup üds kpds hazırlık kursları )

 

1 – Üds Kpds Hazırlık Kursları ( Bireysel-Özel üds kpds hazırlık kursları ) : Hazırlık kursları programları özel olarak uygulandığında kurslar sadece  ( öğretmen ve öğrenci ) şeklinde birebir uygulanır. Birebir uygulanan hazırlık kursları programlarında öğrencinin alacağı ders sayısı  sınavda elde etmek istediği yada zorunda olduğu puana göre belirlenir.

2 – Üds Kpds Hazırlık Kursları ( 4 kişi-Grup üds kpds hazırlık kursları ) : Dört ( 4 ) kişilik gruplarla uygulanan hazırlık kursları programları, İngilizce seviyeleri birbirine çok yakın olan  adaylardan oluşturulan homojen gruplarda etkin , akıcı ve kolay anlaşılır bir biçimde gerçekleştirilir. Grup adaylarının  4 kişi ile sınırlandırılması hazırlık kurslarına bir özel ders havası vereceği gibi aynı zamanda grup sayısının az olmasından ötürü  adaylar anlamadıkları her konuda rahatlıkla soru sorma imkanı bulabilirler.

Üds Kpds Hazırlık Kursları : Kpds ve üds sınav formatlarının değişimi sonucu yani kpds sınavındaki soru sayısıda 80 olarak tespit edilince vede üds sınavlarının her üç daldada sorulan ilk 41 sorusu aynı olarak sorulmaya başlanınca artık üds kpds hazırlık kursları arasında pek bir ayrım kalmadı . Sadece kpds sınavındaki 2 konu fazlalığı devam ediyor .

Hazırlık kursları İngilizce akademik eğitim güvencesi altında geçmiş yıllarda yakaladığı başarı çizgisinde devam ediyor. Hazırlık kursları için bireysel yada dört kişilik gruplar şeklindeki programlarımıza kayıtlar kabul edilmektedir.

 

Hazırlık Kursları Programı :

A – Gramer teknikleri .
B –  Cümle tamamlama teknikleri .
C –  Paragraf tamamlama teknikleri .
D – Çeviri teknikleri.
E –  Eş anlamlı cümleyi bulma teknikleri.
F – Benzemeyen cümleyi bulma teknikleri.
G – Dialoque teknikleri.
K – Okuma parçalarını kolaylıkla anlama ve cevabını bulma teknikleri

NEDEN BİZ

A. Hazırlık kursları programlarında görev yapan hocalar,  konusunda çok deneyimli bu konuyu ve bu konuda eğitim  vermeyi gerçekten iyi bilen gerçek  hocalardır.
B. Sınavların başarı reçetesinde ilk sırada yer alan ilaç vocabulary ( kelime haznesi) dir. Özellikle, son yapılan format değişikliğinden itibaren  sınav sorularını çözmek için vede 50 – 55 puanın üzerinde not almak için akademik kelime bilgisi vede bilinen kelimelerin azlığı yada çokluğu çok önemli roller üstlendi.Artık geniş bir kelime haznesine sahip olunmadan  sınavlarda yüksek not almak hayal oldu gibi bir durum ortaya çıktı.
C.Vocabulary konusunda  adayları geliştirici tüm önlemler alınarak, akademik kelime sayısında bir artış elde etmeye çaba gösterilir. Bu konuda  adaylara kelimelerle ilgili listeler ve bu listelerin beraberinde çalışılan kelimelerin özümsenmesini kolaylaştıran teknik kelime çalışmaları verilir . Akademik kelimelerle ilgili özel testler yapılarak adaylarda meydana gelen değişimler yakından izlenir.
D.Kelime testleri  hazırlık kursları programlarının olmadığı günlerde gerçekleştirilerek ders kaybı olmasına izin verilmez.