ÜDS, ÖZEL ÜDS DERSLERİ PROGRAMI

ÜDS, ÖZEL ÜDS DERSLERİ, ÜDS PROGRAM İÇERİĞİ

1 –  Özel Üds Dersleri ( Birebir – Özel Üds Dersleri )
2 –  Özel Üds Dersleri ( 4 kişi – Grup Özel Üds Dersleri )

Üds | Özel Üds Dersleri | Üds

 1 – Özel Üds Dersleri ( Birebir – Özel Üds Dersleri ) :

Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programları öğretmen – öğrenci karşılıklı teke tek işlenir. Bu Özel Üds Dersleri programlarının gerçekleşmesi sırasında  adaya verilecek olan Özel Üds Dersleri sayısı , adayın seviyesine vede sınavda almak istediği puanına göre şekillendirilir. Özel Üds Dersleri Programında ki  uygulamalarda Özel Üds Dersleri programındaki dersler daha çok adayın ders almak istediği günler vede saatler hedeflenerek belirlenir.

ÜDS SINAVINDA ( 50 – 55 ) ÜDS PUANI ALMAYI AMAÇLAYANLAR İÇİN
A. Seviyeleri Intermediate ( Orta ) ve üzerinde olanlara 40 – 45 saatlik özel program
B.Seviyeleri Intermediate ( Orta ) ve ortanın altında  olanlara 50 – 60  saatlik özel  program uygulanır.

2 – Özel Üds Dersleri ( 4 kişi – Grup Üds Dersleri ) :

Grup şeklinde gerçekleşen Özel Üds Dersleri   programlarında , grubu oluşturan adayların İngilizce seviyelerinin birbirine çok yakın, denk yada elverdiğince eşit olmaları için azami dikkat sarf edilerek Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programlarında homojen olan bir  grup oluşturulur . Bu şekilde Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programlarında  homojen olan bu grupta Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programlarındaki dersler daha etkin , daha akıcı vede daha anlaşılabilir olarak gerçekleştirilir. Ayrıca grubun Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programları öğretmen – öğrenci karşılıklı teke tek işlenir. Bu Özel Üds Dersleri programlarında 4 ( dört )  adaydan oluşması Özel Üds Derslerinin kalitesini arttırır ve adaylar derslerde anlamadıkları konuları  hocaya sorma imkanını elde eder .

SINAVDA ( 50 – 55 ) PUAN ALMAYI AMAÇLAYANLAR İÇİN ( Grup Olarak )
A. Seviyeleri Intermediate ( Orta ) ve üzerinde olanlara  60 ( altmış ) saatlik grup  programı
B.Seviyeleri Intermediate ( Orta ) ve ortanın altında  olanlara  ( 80 )  saatlik  grup programı uygulanır.

 

NEDEN BİZ

A. Bilinen bir gerçektir ,özellikle okuduğunu anlamaya ağırlık verilmiş üds gibi akademik sınavlarda vocabulary ( kelime haznesi ) önemli bir yer kapsar . Adayların akademik kelime haznelerini geliştirici önlemler alınarak, adayların Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programlarında kelime bilgileri arttırılır .
B.Adayların akademik kelime bilgilerini geliştirmek vede bildikleri kelime sayılarını arttırmak için, Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programları öğretmen – öğrenci karşılıklı teke tek işlenir. Bu Özel Üds Dersleri programlarında adaylara kelime depoları dağıtılır . Bu kelime depolarının beraberinde kelimelerin akılda daha rahat kalmasını sağlayan , ezberlenmesini kolaylaştıran kelimelerle ilgili olarak Özel Üds Dersleri birimlerimizdeki Özel Üds Dersleri programlarında teknik kelime alıştırmaları verilir.
Belli zamanlarda ve derslerin olmadığı günlerde ve saatlerde kelime testleri yapılarak adaylar kelime konusunda yakından izlenir ve çalışmayanlar için gereken önlemler alınır.
D.Bu biçimde uygulanan sitemlerle adaylar akademik kelime çalışmaya itilir ve mecbur bırakılır.
E. Özel Üds Dersleri programlarında  dersleri veren hocalar ,  konusunda yılların deneyimine sahip gerçek  hocalardır.
F. Özel Üds Dersleri programlarının gerçekleştirilmesi aşamalarında adaylara sadece gramer bilgisi yüklenmez ayrıca gerçek  sınav soruları üzerinde denemeler ve uygulamalar yoluyla  ” sınav teknikleri ve  sınav taktikleri eğitimi “de verilir.

Sağlık Bilimleri Dersleri, Sosyal Bilimler Dersleri, Fen Bilimleri Dersleri

1 – Üds Dersleri ( Bireysel – Özel Üds Dersleri ): Özel programlarımıza katılan adaylar tek tek  dersleri alır. Ders programı ders özel olduğu için adayın boş günlerine ve saatlerine göre belirlenir. Adayın alacağı derslerin sayısı , adayın İngilizce seviyesine bağlı olarak belirlenir ve uygulanır.

2 – Üds Dersleri (4 kişi – Grup Üds Dersleri ): 4 kişilik gruplar halinde uygulanan  ders programlarında gruba katılan adayların İngilizce seviyelerinin aynı en azından denk seviyelerde olmasına özel bir önem verilir . Bu şekilde aynı seviyede oluşan grupta dersler akıcı , hızlı ve anlaşılabilir bir biçimde gerçekleştirilir.

NEDEN BİZ :

A.Özel ders programlarının uygulamalarında görev alan hocalar işlerinin uzmanı , deneyimli gerçek hocalardır.
B.Özel derslerin 4 kişilik gruplar halinde uygulamalarında, gruba katılan aday sayısı ders kalitesinin bozulmaması ve bir özel ders havası kazanması için 4 kişiyle sınırlıdır . Grubun dört ( 4 ) kişi ile sınırlandırılmasındaki amaç grup dersleri uygulamalarında dersleri anlayamayan yada kaçıran adayların rahatça anlamadıkları yada kaçırdıkları dersleri sormasıdır.
C. Sınavda başarılı olabilmenin en önemli ögelerinden bir olan kelime haznesi ( vocabulary ) konusu  adaylara verilen akademik kelimeler listesi ve beraberindeki bu kelimelerin özümsenmesini ve akılda kalıcı olmasını sağlayan kelime teknikleri çalışmaları ile çözümlenir .
D. Kelime çalışmaları  yakından izlenir ve ders olan günlerin haricindeki günlerde ve saatlerde kelime testleri yapılarak öğrenci kelime çalışmaya itilir. Ayrıca derslerin olduğu  gün ve saatlerinin dışında kelime testlerinin yapılması  adayın normal derslerindeki akışa engel olmaz.

 

ÜDS DERSLERİ ( Not ) :

Son yapılan sınav formatındaki değişiklik neden ile  derslere katılan  adayların özellikle okuma parçaları,  cümle tamamlama, paragraf tamamlama, benzemeyen cümleyi bulma vede özellikle  okuma parçalarını cevaplamada gereken tam başarıyı yakalayabilmeleri için sınava girmeden önce akademik seviyede İngilizce kelime bilgilerini mümkün olduğu kadar geliştirmeleri şart oldu . Yasanın istediği 50 – 55 puanı alabilmek için bilinen kelimelerin yanına sınav tekniklerini ve  taktiklerini eklemek yeterli olabilir ama bu puanı aşan notlar  almak isteyenlerin artık en az 3000 yada 4000 tane akademik kelime bilmesi istenilen yüksek notun elde edilmesi için kaçınılmaz bir şart haline geldi. Özel ders programlarının uygulamalarında 50 – 55 puan almak isteyenlerin dışında kalan vede 65 ve üzerinde not almak isteyenlere bu gerçek anlatılmakta ve  ders programının uygulama süresince  kelime bilgisini geliştirmek isteyenlere her türlü olanak sağlanmaktadır.

 

Özel ders alınırken adayların çok dikkat etmesi gereken ayrıntılar :

A – Özel ders alınan kişi veya kurumun  Özel Üds Dersleri programlarında  gerçek üds hocası olup olmadığına dikkat edilmeli ve bu konu araştırılıp üzerinde önemle  durulmalı.
B – Programların uygulamalarında alınan  derslerinin sadece genel İngilizceye yönelik üds dersleri adı altında pazarlanan  dersler olup olmaması çok önemli. Çünkü özel üds dersleri verebilecek gerçek hocaların sayıları çok az.
C – Program uygulandığında  sınav tekniklerinin ve  sınav taktiklerinin öğretilip öğretilmemesi çok dikkat edilmesi gereken bir husustur .