Üds Sınavı Programı.

Üds Sınavı Programı

Üds Sınavı Program İçeriği

1 – Üds Sınavı Kursu ( Bireysel üds sınavı kursu- özel ders )
2 – Üds Sınavı Kursu ( Grup-4 kişi üds sınavı kursu ) 

Sağlık Bilimleri ,Sosyal Bilimler ve Fen Bilgileri sınavı kursları kayıtları başladı ve devam etmekte.

Ayrıntıya girmeden ÜDS sınavında başarılı olmanın yöntemlerini özetlemek gerekirse  ÜDS sınavı aşama aşama hazırlanılması gereken bir sınavdır. ÜDS Sınav hazırlıkları başladıktan sonra günlerce süren bir   ÜDS Sınavı Kursu hazırlık programı uygulanır.

1 – Üds Sınavı Kursu ( Bireysel üds sınavı kursu- özel ders ) :  Öğrencide yaratacağı sinerji ile onu daha aktif hale getiren ve daha sıkı ve çok çalışmasına yol açarak kısa sürede sınava hazır şekle sokan bireysel Üds Sınavı Kursu merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde düzenlenen Üds Sınavı Kursu hazırlık programları uygulamalarında adayın İngilizce seviyesine vede sınavda almak istediği puana göre ve  adayın gelebileceği gün ve saatlere göre Üds | Üds Sınavı | Üds programında  belirlenir . Verilecek ders sayısı Üds Sınavı Kursu merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde düzenlenen Üds Sınavı Kursu hazırlık programlarında ÜDS adayının seviyesine bağlıdır.

 2 – Üds Sınavı Kursu ( Grup-4 kişi üds sınavı kursu ) : İyi sonuçların elde edilemediği çok kalabalık grupların bu sakıncasını ortadan kaldırmak ve öğrencilere daha kaliteli bir eğitim vermek amacı ile toplu derslerin yapıldığı grupların sayısı Üds Sınavı Kursunda 4 kişiye indirildi. Artık bu aşamadan sonra Üds Sınavı Kursua  merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde düzenlenen Üds Sınavı Kursu hazırlık programlarında grup şeklinde uygulanan ÜDS sınavı kursu 4 kişiden oluşturularak kurs uygulamaları daha hızlı , daha etkili  ve daha anlaşılabilir olması sağlanır. Ayrıca Üds Sınavı Kursu merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde 4 kişiden oluşan sınavı grubunun tüm adaylarının İngilizce seviyelerinin olabildiğince eşit veya denk olmasına dikkat edilir. Üds Sınavı Kursu merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde düzenlenen Üds Sınavı Kursu hazırlık programları uygulamalarında grup kursu iki şekilde gerçekleştirilir :

A.İngilizce seviyesi Intermediate ( orta ) seviyenin altında olanlar  için 80 derslik bir  sınav kurs programı
B.İngilizce seviyesi Intermediate ( orta ) seviyenin üzerinde  olanlar için 60 derslik bir sınav kurs programı uygulanır.

 

NEDEN BİZ

A. ÜDS sınavı hazırlıklarında görev alan hocalar  konusunda deneyimli ve uzman hocalardır.
B.Grup sınavı hazırlık programlarının Üds Sınavı Kursu merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde düzenlenen Üds Sınavı Kursu hazırlık programlarındaki uygulamalarında grubu oluşturan adaylar 4 kişiyle sınırlandırılarak Üds Sınavı Kursu merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde düzenlenen Üds Sınavı Kursu hazırlık programlarındaki sınav hazırlığı özel ders havasında uygulanır.
C. Sınav hazırlıklarında  ( vocabulary ) kelime haznesi çok önemli bir yer tutar. Bu nedenle Üds Sınavı Kursu merkezindeki Üds Sınavı Kursu birimlerinde adaylara akademik kelimeler listesi ve bu listedeki kelimeleri akılda kalıcı kılan kelime alıştırmaları verilir
D.Kelimelerle ilgili testler sınav hazırlık günlerinin dışına çıkılarak yapılır. Bu şekilde adayların hem derslerinin boşa harcanması  hemde kelime geliştirme çalışmaları yakından izlenerek adayları üzerinde itici bir çalışma gücü oluşturulur.

Üds Sağlık Bilimleri

Sağlık bilimleri  sınavı sağlık sektöründe çalışanların kendi dallarında master,doktora yapmak ,yardımcı doçentlerin doçent olmak veya üniversitelerde öğretim görevlisi olmak için girdikleri ve yasalara göre 50-55 ama üniversitelere göre her üniversitenin belirlediği puanı almak için girmek zorunda oldukları bir sınavdır.

 

 Üds Sosyal Bilimler

• Sosyal Bilimler sınavı Üniversitelerin sosyal içerikli dallarından mezun olanların kendi dallarında master,doktora yapmak ,yardımcı doçentlerin doçent olmak veya üniversitelerde öğretim görevlisi olmak için girdikleri ve yasalara göre 50-55 ama üniversitelere göre her üniversitenin belirlediği puanı almak için girmeleri gereken bir sınavdır.

 Üds Fen Bilimleri

• Fen  Bilimleri  sınavı üniversitelerin fen  dallarından mezun olanların kendi dallarında master,doktora yapmak ,yardımcı doçentlerin doçent olmak veya üniversitelerde öğretim görevlisi olmak için girdikleri ve yasalara göre 50-55 ama üniversitelere göre her üniversitenin belirlediği puanı almak için girmek zorunda oldukları akademik bir sınavdır.