ÜDS, ÜDS DERSLERİ, ÜDS PROGRAMI

Üds, Üds Dersleri, Üds Programı İçeriği

1 – Üds Dersleri ( Birebir – Özel Üds Dersleri )
2 –  Üds Dersleri ( 4 kişi –  Grup Üds Dersleri)

Üds dersleri

Üds Dersleri ( Birebir – Özel Üds Dersleri ) :

ÜDS Özel ders  programlarının uygulamalarında  adaylar ile ÜDS dersleri  ( öğrenci – öğretmen ) şeklinde teke tek gerçekleştirilir . ÜDS Özel ders programına katılan adayın alacağı ders sayısı  adayın sınavda elde etmek  istediği notla yada İngilizce seviyesi ile bağlantılıdır.

A. İngilizce seviyesi intermediate  ( orta seviye ) yada orta seviyenin üstü olanlar vede sınavda ( 50 – 55 ) almak isteyen adaylara ( 40 – 45 ) derslik program,
B.İngilizce seviyesi intermediate  ( orta seviye ) nin altında  olanlar vede sınavda ( 50 – 55 )  almak isteyen adaylara ( 60 )   derslik program uygulanır.

Üds Dersleri ( 4 kişi –  Grup Üds Dersleri ) :

Grup şeklinde gerçekleşen ÜDS programlara katılmak isteyen  adayların  seviyelerinin azami eşit yada denk olması grup ÜDS derslerinin verimi açısından çok önemlidir . Bu şekilde seviyeleri denk yada eşit olan vede 4 kişiden meydana gelen grup  programlarında dersler daha akıcı , daha çabuk vede daha anlaşılır olur. Ayrıca grup dersleri adaylar 4 kişiden meydana geldiği için ÜDS dersleri bir özel ders ambiyansında gerçekleşir ve ÜDS derslerinin daha kaliteli olması temin edilir .

A. İngilizce seviyesi intermediate  ( orta seviye ) yada orta seviyeyi aşmış  olanlar vede üds sınavında ( 50 – 55 )  almak isteyen üds adaylarına  ( 60 )  üds  programı
B.İngilizce seviyesi intermediate  ( orta seviye ) nin altında  olanlar vede üds sınavında ( 50 – 55 )  almak isteyen üds adaylarına ( 80 )  üds  programı uygulanır.

 NEDEN BİZ

A. ÜDS dersleri Programlarında görev alan hocalar ÜDS dersleri konusunda uzun yıllar  derslere katılmanın verdiği  tecrübe ile kavrulmuşdersler konusunda uzmanlaşmış gerçek saygın ve seçkin  hocalardır.
B. Bu gibi akademik sınavlarda kelime dağarcığı (  Vocabulary ) çok önemli bir yer kaplar . Kelime haznesi  zayıf olanların başarı şansı ,kelime haznesi geniş olanlara kıyasla daha azdır. Bu yüzden akademik kelimeler konusunda  sınav adaylarının geliştirilmesi amacıyla ÜDS derslerinde gerekli olan tüm önlemler alınır ve alınan önlemler titizlikle uygulanır.
C. Sınav adaylarının akademik kelime haznelerinin gelişmesi için ÜDS derslerinde adaylara kelime listeleri ve bu listelerle birlikte listelerde yer verilen kelimelerin daha kolay ezberlenmesini ve daha kolay akılda kalmasını sağlayan teknik kelime çalışmaları da verilir. Yapılan sık sık kelime testleri ile adayların kelime konusundaki gelişimleri kontrol altına alınır.
D. Belli aralıklarla ÜDS derslerinde yapılan kelime testleri adayları yeni kelimeler konusunda çalışmaya mecbur ederek kelime sayısında bir artış sağlanır.
E. Kelimelerle ilgili testler ÜDS dersleri  programlarının mevcut olmadığı günlerde yapılarak ,adayların hem derslerinde bir azalma olmasının önüne geçilir hemde normal kendi dersleri geri kalmaz.
F. ÜDS dersleri Programlarında  adaylara sadece gramerle ilgili  eğitim verilmez beraberinde gerçek  sınav soruları üzerinde çalışmalar yapılarak , sınav teknikleri ve  sınav taktikleri eğitimi de verilir.
G. Sınav için yerleşkemize gelemeyen öğrencilere özel  hoca gönderilir.

Üds Dersleri

Sınav hazırlık konusunda en değer verilmesi gereken unsurun   eğitim kalitesi üzerinde olması tartışılmaz bir gerçektir. ÜDS dersleri Programlarında Sınav hazırlık kurslarında baştan savma verilen gramer derslerinin sınav için hazırlananlara yarardan çok zararı olur.
Dersler sırasında verilen  gramer  dersleri en yüksek seviyede olmalı ve zamanların ( tenses) dışında çok önemli cümle yapılarını (sentence structure) da kapsamalı . Bunların yapılabilmesi için ÜDS dersleri Programlarında dersleri veren öğretmenin  bu konuda engin bir deneyime ve çok geniş bir İngilizce bilgisine sahip olması  sınava hazırlık için ders alan öğrenciler üzerinde etkili olur ve sınav için hazırlanan öğrencilere güven gelir . Unutmayalım ki sınava hazırlık için ders verilen öğrenciler iyi eğitim almış bilgili ve kültürlü insanlardan oluşmaktadır . Hocanın yeterli bilgi ve kaliteye sahip olup olmadığını rahatlıkla anlayabilecek yaş ve olgunluktadırlar.
Derslerin hazırlıkları aşamasında İngilizce bilgisi kadar hatta belkide daha önemlisi öğrencilere sınav tekniklerinin çok basit bir biçimde verilmesidir. Hazırlık için hazırlanmış kitaplar okunduğunda soruların çözümü için verilen bilgilerin karmaşıklığı insanın içini acıtıyor . Soru çözümleri cümleler Türkçeye çevrilerek ve birçok bilimsel kelimeler kullanılarak yapılıyor . Dersler ile ilgili yapılan bu açıklamaları anlamak için açıklamalarını anlama gibi bir eğitime gerek var gibi bir fikir doğuyor insanın kafasında ister istemez. ÜDS Sınav soruları veya  eğitimi için yapılan kitaplardaki bu açıklamaları anlayabilen insanın zaten ÜDS derslerine  gereksinmesi yok ki.  O zaman sınavı kendi başarabilir .